Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje na GPRS mrežu sa WIN XP (t-mobile) putem SLIP protokola

[es] :: Windows mreže :: Spajanje na GPRS mrežu sa WIN XP (t-mobile) putem SLIP protokola

[ Pregleda: 1803 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Omega Warrior
Zoran Bogdanov
Croatia

Član broj: 68126
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Spajanje na GPRS mrežu sa WIN XP (t-mobile) putem SLIP protokola07.04.2008. u 10:36 - pre 195 meseci
Pozdrav,

ne pitajte zašto SLIP, uređaj je takav i nemože drugačije... :D

Kao što sam naslov kaže, u Win XP napravio sam konekciju sa standard modemom (9600 bps), priključio USB 2 SERIAL kabal na GPRS modul(COM16). I probao se spojiti sa PPP protokolom, radi bez ikakvih problema. Onda sam se prabacio na SLIP protokol i naravno neradi. Extra inicijalizacijski string je : cgdcont=1,"ip","web.htgprs"

Jedina razlika (osim očite razlike u protokolima) je to što se kod PPP protokola može izabrati opcija: obtain Ip adress automatically i obtain DNS automatically.
A u SLIP-u te dvije opcije se onemogućene. Mora se upisati statične IP adresa.



Da li je netko pokušavao ovaj scenarij?

Bilo kakva pomoć dobrodošla.

Unaprijed se zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-7840.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Spajanje na GPRS mrežu sa WIN XP (t-mobile) putem SLIP protokola07.04.2008. u 13:33 - pre 195 meseci
Citat:
With SLIP, you have to know the IP address assigned to you by your service provider. You also need to know the IP address of the remote system you will be dialing into.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Spajanje na GPRS mrežu sa WIN XP (t-mobile) putem SLIP protokola

[ Pregleda: 1803 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.