Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...

[es] :: Java :: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...

[ Pregleda: 4775 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
77.46.226.*



+10 Profil

icon Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...03.04.2008. u 19:09 - pre 196 meseci
Java aplikacija je povezana sa access bazom. I aplikacija i baza koriste naša slova sa kukicama š, č, ć itd, ali SELECT upit u aplikaciji vrati slova bez kukica. Npr, ako je neko ima u bazi "Čole Ćosić" aplikacija pokazuje "Cole Cosic"

Help plz. Tnx

EDIT: Takodje, nisam siguran kako da obojim samo neke odredjene redove u JTable, pa ako neko moze pomoci. Hvala.
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

retry
Beograd

Član broj: 39405
Poruke: 95
*.scbeograd.org.



Profil

icon Re: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...04.04.2008. u 10:47 - pre 195 meseci
ako bas moras da koristis access, onda probaj ovako (pod uslovom da je OS WinXP):
U Control Panel->Regional and Language Options->Advanced, pa tu za Select language to match language version of the non-Unicode programs you want to use izaberes Serbian(Latin).
Onda te on pita da restartujes komp (???), sto ti i uradis.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
79.101.224.*



+1 Profil

icon Re: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...04.04.2008. u 13:02 - pre 195 meseci
Citat:
retry: ako bas moras da koristis access, onda probaj ovako (pod uslovom da je OS WinXP):
U Control Panel->Regional and Language Options->Advanced, pa tu za Select language to match language version of the non-Unicode programs you want to use izaberes Serbian(Latin).
Onda te on pita da restartujes komp (???), sto ti i uradis.


Da to vredi pokusati, tako se radi sa upisom recimo u DBF tabele kod Clipper-a i jos nekih prog. jezika.

Mene je isto maltretirao Access pa sam presao na mySQL, jeste da ima instalacija i bla bla bla ali sve to lepo radi i uz to nije M$ :-)
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
79.101.214.*



+10 Profil

icon Re: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...06.04.2008. u 00:19 - pre 195 meseci
Da, to je resilo problem. Hvala na tome. Samo se sada nervira sto ce to morati isto da uradi svaki korisnik mog programa(nadam se da ce ih biti). Nego, poslusao sam vas i preuzeo mySQL. To sam trebao davno da uradim. Medjutim, treba mi neki tutorial ili knjiga o mySQL-u. Sve besplatne sto sam nasao do sada su PHP i mySQL zajedno. Moze li mi neko preporuciti neku eKnjigu samo za mySQL?

Hvala
H
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
77.46.240.*



+1 Profil

icon Re: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...06.04.2008. u 09:06 - pre 195 meseci
Ma sve od alata za mySQL sto ti treba je na ovom linku:

http://dev.mysql.com/downloads/gui-tools/5.0.html


a tutorial za mySQL (mada ako vec znas Access nece biti mnogo problema)

http://dev.mysql.com/doc/administrator/en/index.html


Pozdrav
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
89.216.31.*



+46 Profil

icon Re: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...07.04.2008. u 09:12 - pre 195 meseci
Jeste offtopic, ali cisto da primetim ili pitam ali mysql nije bas free to use zar ne? Mislim ako ces da prodajes svoju aplikaciju zajedno sa mysql-om, onda on nije besplatan.
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...07.04.2008. u 14:43 - pre 195 meseci
PostgreSQL jeste potpuno tj izdat je pod BSD licencom (http://www.postgresql.org/). Mysql se distribuira pod komercijalnom i pod GPL licencom. Dakle i mySQL mozes da prodas bez problema, samo sto tvoj kod/aplikacija moraju da budu distribuirani takodje pod GPL-om, ali sama GPL licenca te ne ogranicava da svoj program prodajes.
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
79.101.214.*



+10 Profil

icon Re: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...07.04.2008. u 15:00 - pre 195 meseci
Hvala Cyberghost.

Ali ne kontam kako da se konektujem na neki server??? I pored, sta ce meni server kada hocu "lokalnu", a ne distibuiranu bazu? Slabo ja sta ovo kontam.

[Ovu poruku je menjao Ha-Nocri dana 07.04.2008. u 17:26 GMT+1]
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Slova sa kukicama bivaju formatirana u slova bez kukica š->s, č->c itd...

[ Pregleda: 4775 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.