Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobil aplikacija, klik na ikonicu - telefon poziva broj?

[es] :: Java :: Mobil aplikacija, klik na ikonicu - telefon poziva broj?

[ Pregleda: 2976 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
89.110.198.*

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Mobil aplikacija, klik na ikonicu - telefon poziva broj?31.03.2008. u 12:17 - pre 195 meseci
Bavim se programiranjem ali nisam Java programer. Ili cu uciti javu ili cu angazovati programera.

Pitanje koje me muci vezano je za mobilne telefone i Java aplikacije za njih. Zelim da izradim aplikaciju - ili imenik, koji bi imao bazu telefona... Zelim da klikom na odredjenu ikonicu ili broj telefona, telefon odmah i poziva taj broj. Da li je to moguce uraditi za Mobilne telefone. Interesuje me i u pogledu obicnih telefona i u pogledu smart Palm Win ili Simbian telefona.

Znam da telefon ima imenik i da vec poseduje slicnu aplikaciju, ali meni ona ne odgovara, vec mi je potrebna potpuno izmenjena aplikacija za drugaciju namenu. Poenta je - klik na ikonu Java aplikacije i aplikacija odmah poziva telefonski broj koji je dodeljen ikoni.
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
79.101.194.*



+1 Profil

icon Re: Mobil aplikacija, klik na ikonicu - telefon poziva broj?31.03.2008. u 18:00 - pre 195 meseci
Postoji nacin koji nije 100% siguran. Mada u vecini slucajeva radi.

[Ovu poruku je menjao cteba dana 31.03.2008. u 19:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: Mobil aplikacija, klik na ikonicu - telefon poziva broj?31.03.2008. u 18:52 - pre 195 meseci
Gde se javlja problem? Da li u pocetnoj komunikaciji sa modemom, ili u otvaranju veze i dobijanju otvorenog signala za okretanje broja, ili pri 'okretanju' broja? Da li Java moze prepoznati da telefon ne zvoni, ili da je veza zauzeta? Da li je to komplikovano utvrditi javom? Cini mi se da je najkomplikovaniji nacin slusanje zvucnog signala koji je na slusalici, (ako je to u opste moguce)... Da li vam je nesto poznato u vezi sa tim pitanjima?

Interesuje me i kako bi ova "klik - pozivanje broja" aplikacija radila na PC-u, ne samo na mobilnom. Cuo sam da windows ima problema sa Dial telefonskim pozivima i da je malo komplikovano da to radi kako treba. Da li imate iskustva sa tim? I da li je neko imao iskustva kako se linux snalazi sa svim ovim.

Hvala unapred.

[Ovu poruku je menjao zgas dana 31.03.2008. u 21:26 GMT+1]
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

cteba
ns

Član broj: 52625
Poruke: 69
77.46.227.*



+1 Profil

icon Re: Mobil aplikacija, klik na ikonicu - telefon poziva broj?04.04.2008. u 17:00 - pre 195 meseci
Problem je u tome sto ne postoji API (postoji predlog API-ja i razvija se, i kad se razvije proizvodjaci telefona treba da ga prihvate) koji bi omogucio baratanje pozivima (otvaranje veze, provera statusa veze i sl.). Postoji zaobilazan nacin preko tekst polja koje se tretira kao telefonski broj i u zavistosti od OS telefona moze doci do pozivanja tog broja. U dokumentaciji stoji da ova mogucnost ne garantuje 100% uspesnost pozivanja broja (koristio sam uspesno na simens 65 i nekim nokijama). Primanje poziva (prepoznavanje da zvoni i sl.) nije moguce kontrolisati iz Java ME aplikacije.

Mozda Symbian telefoni (naravno razvoj aplikacije na C++, a ne Javi ME) mogu da omoguce tu funkcionalnost. Na Symbianu nisam radio moracete da potrazite dalje.

Ni za Win ne znam kako se ponasa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Mobil aplikacija, klik na ikonicu - telefon poziva broj?

[ Pregleda: 2976 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.