Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth

[es] :: SOHO Networking :: Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth

[ Pregleda: 2863 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
79.101.227.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth12.03.2008. u 11:46 - pre 196 meseci
Ovako, imam u kući dva desktop računara i laptop, i LAN mreža (192.168.1.0/24) preko koje svi idu na (ADSL) internet radi (imam ADSL modem sa 4 eth priključka) kao i file sharing... tj. radio je. Pošto na laptopu imam bluetooth kupio sam usb bluetooth za desktop računar (u jednoj od prodavnica opreme za mobilne telefone) i instalirao sam ga na desktop računaru, podesio PAN (10.0.0.0/24) i uspešno umrežio laptop i desktop računar, podesio sharing lan konekcije na desktop računaru, a na laptopu kao gateway za BT mrežu stavio 10.0.0.1 i internet mi lepo radi sa laptopa u celoj sobi. Radi mi i file sharing preko BT mreže. Međutim, od trenutka kad sam instalirao BT na desktop računaru, ne radi mi file sharing na tom desktop računaru. Jednostavno ga nema u my network places/entire network Uključen je simple file sharing, isključen je BT (nije disable-ovan ali ga nema u Network connections jer je isključen), ponovo sve povezano u LAN ali FS ne radi... samo na tom jednom desktop računaru.

Recimo da imam ovako: A - desktop računar sa instaliranim BTom (XP), B - drugi desktop računar (XP) i C - laptop (Vista Business) ... pričam o LANu, BT mi sad nije bitan:

- Svi se međusobno pinguju, svima radi net
- B vidi share-ovane fajlove/foldere na C
- C vidi share-ovane fajlove/foldere na B
- A ne vidi share-ovane fajlove/foldere na B
- A ne vidi share-ovane fajlove/foldere na C
- C ne vidi share-ovane fajlove/foldere na A
- B ne vidi share-ovane fajlove/foldere na A

Kad iz Total Commandera sa računara A kucam "cd \\192.168.1.3" što je IP adresa računara C, i što je pre radilo, dobijem ovu poruku:


Kad iz TC-a sa računara C kucam "cd \\192.168.1.1" (IP računara A, radilo ranije) piše ono "Connect \\192.168.1.1" i nestane ta poruka... i naravno, ne konektuje se na računar A.

Neka ideja kako da mi proradi file sharing na tom računaru (A)?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-6912.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth12.03.2008. u 12:50 - pre 196 meseci
mozes li pingati te adrese, odnosno pingati racunare po imenu?
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.240.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth12.03.2008. u 19:10 - pre 196 meseci
Uh, tek sad stigoh iz škole.

E ovako,

sa računara A vidim računar B (ping/sharing) ali ne C (ping radi i po imenu i po adresi, ali sharing ne), a sa računara C (laptop, Vista) ne mogu da pingujem računar A po imenu, dok B mogu, a oba mogu po IP adresi.

Nadam se da se ovo gore razume
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
89.146.191.*



+1 Profil

icon Re: Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth13.03.2008. u 07:44 - pre 196 meseci
da nije do dns-a
haj probaj na svakom racunaru u cmd promtu otkucati
ipconfig /flushdns
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.209.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth13.03.2008. u 08:53 - pre 196 meseci
evo kucao sam i ništa
mada i ne znam kakve veze ima DNS (osim za pingovanje preko imena) kad neće da se poveže ni na IP... mada hoće da pinguje na IP

[Ovu poruku je menjao Nemanja Avramović dana 13.03.2008. u 10:24 GMT+1]
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
89.146.191.*



+1 Profil

icon Re: Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth13.03.2008. u 10:17 - pre 196 meseci
vidi onda u 'local security policy' pod security options i user right assigment, da nema sta cudno (uporedi sa racunarima koji rade)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ne radi file sharing od kad sam instalirao bluetooth

[ Pregleda: 2863 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.