Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna

[ Pregleda: 9274 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markomark
Marko Petrovic
Beograd

Član broj: 175427
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna10.03.2008. u 21:27 - pre 196 meseci
Zdravo svima, ovo je moj prvi post na ovom forumu, inace mi je jako koristilo puno toga oko registracije
agencije sa tema ovog foruma a sada mi je potrebna mala pomoc.
Naime zavrsio sam kompletnu registraciju firme kao preduzetnik, delatnost sam otpoceo od 1. januara,
jos uvek cekam resenje o visini pausalnog poreza.
*Svestan sam da se to placa i retroaktivno koliko sam
upucen odnosno da cu platiti od prvog meseca kada sam naveo pocetak delatnosti.

E sad, zanima me ukoliko imam poslovni tekuci racun kod banke, i zelim sebi da uplatim
platu na svoj fizicki tekuci racun, da li moram da platim neke poreze, i kako odnosno kome
bih to placao, na koji racun i koliko? Da li neko to zna?

Preduzetnik bi trebao da moze da dize bez ikakvog pravdanja novac
sa tekuceg racuna svoje firme, posto je sva svojina njegova, ali sta to
znaci u pomenutom slucaju kada zeli da uplacuje sebi platu?

Inace se firma vodi kao dopunska delatnost obzirom da sam
jos uvek (ne zadugo) zaposlen u drugoj firmi. Planiram da se odjavim
i samozaposlim u vrlo skoro vreme.

Potrebna mi je pomoc u vezi sa pitanjem u vezi racuna,
bio bih zahvalan ukoliko neko nesto odgovori.

Hvala i pozdrav svima jos jednom!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna11.03.2008. u 08:43 - pre 196 meseci
Poreze i doprinose ces placati po resenju koje dobijes. Platu sebi mozes bez problema da prebacujes na tekuci racun i nemas nikakve dodatne dazbine na to. U Poreskoj upravi pitaj koliki ti je tacno iznos plate i to mozes bez ikakivh prolbema da prebacujes.

E sad, po onome sto pise u zakonu, kao pausalac ti imas pravo da raspolazes svim novcem po sopstvenom nahodjenju. To se moze tumaciti i da mozes taj novac da prebacujes na svoj licni tekuci racun. U principu, bolje je da sa racuna radnje novac trosis tako sto ces placati razne racuna (a mozes daplacas bilo koji racun, pocev od racuna iz lokalne prodavnice, do ciple,a odece, tehnicke robe, to jest bilo ceg za sta mozes da dobijes racun na ime tvoje radnje. Tako smanjujes potrebu da uzimas kes, a poreska uprava je najosetljivija upravo na podizanje kesa.

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna11.03.2008. u 08:58 - pre 196 meseci
Takođe možeš uzeti Vizu Biznis Elektron i plaćati sve i dizati novac sa bankomata kao sa običnom debitnom karticom.
 
Odgovor na temu

markomark
Marko Petrovic
Beograd

Član broj: 175427
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna11.03.2008. u 23:37 - pre 196 meseci
E hvala vam puni ljudi!
 
Odgovor na temu

craford

Član broj: 125961
Poruke: 20
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna24.03.2008. u 15:06 - pre 195 meseci
Ja zelim da registrujem stolarsku radionicu iz radnog odnosa,pa me zanimaju tvoja iskustva sa porezom i doprinosima!
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna24.03.2008. u 17:16 - pre 195 meseci
Nista te ne sprecava da platis porez i pio i bez resenja ako si dobio pib.Mislim da je oko 4.500 na mesecnom nivou.A mislim da je na ovom forumu neko rekao da je kaznjen od strane poreske uprave jer nije uplacivao za pio za radju(bio je u radnom odnosu u drugoj firmi) i da se zalio vrhovnom ili nekom takvom sudu-i dobio ih je!Ako postoji presedan,tj.ako je to istina,raspitaj se...zasto da placas vise ako ne moras
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna24.03.2008. u 17:18 - pre 195 meseci
Za resenje ces se nacekati ako su expeditivni kao u Nisu, doprinosi se uplacuju na univerzalni racun,sa pozivom na broj koji se sastoji od sifre opstine i jmbg vlasnika a za poreze isto tako samo sa PIB-om umesto jmbg tako da se ne mogu "izgubiti" uplate.Tako je barem za STR.Pitaj bilo kojeg knjigovodju za brojeve racuna i pozive na broj,ne verujem da ti nece izaci u susret oko informacija...
 
Odgovor na temu

nocopy
Dusan Filipovic

Član broj: 85572
Poruke: 24
79.101.134.*



Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna02.08.2008. u 21:05 - pre 191 meseci
Citat:
closhar: Nista te ne sprecava da platis porez i pio i bez resenja ako si dobio pib.Mislim da je oko 4.500 na mesecnom nivou.A mislim da je na ovom forumu neko rekao da je kaznjen od strane poreske uprave jer nije uplacivao za pio za radju(bio je u radnom odnosu u drugoj firmi) i da se zalio vrhovnom ili nekom takvom sudu-i dobio ih je!Ako postoji presedan,tj.ako je to istina,raspitaj se...zasto da placas vise ako ne moras
Posedujem samostalnu zanatsku radnju,koja je osnovana 2004,kao dopunska delatnost,iz radnog odnosa.Za period 2004 i 2005,firma u kojoj sam zaposljen je izmirila obaveze prema penzionom i socijalnom osiguranju.Predat je m4 i m1 obrazac,za te godine.Uprava prihoda me i dalje zaduzuje za to isto osiguranje.E sad,interesuje me,da li sam u obavezi da placam dvostruki PIO,i u kom iznosu?
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
80.93.231.*



+28 Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna03.08.2008. u 08:21 - pre 191 meseci
Treba mi info, koja se sifra placanja stavlja kada se uplacuju porez i doprinosi?
Neko mi rece da se stavlja sifra 253 (uplata tekucih prihoda), ali bih da mi neko to potvrdi :)
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna03.08.2008. u 22:02 - pre 191 meseci
Suguno nije uplata tekucih prihoda, vec postoji posebna sifra za poreze i doprinose, mislim da je 240. Ne mogu sada da proverim.
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
80.93.231.*



+28 Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna03.08.2008. u 23:18 - pre 191 meseci
240 je zarade i druga primanja zaposlenih. El to?
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
91.148.112.*



+128 Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna28.09.2008. u 10:30 - pre 189 meseci
Ja posedujem zanatsku radnju grncarija je u pitanju oslobodjen sam PDVa i fiskalne kase zato sto je to stari zanat a porez placam pausalno. E sad, posto sam nov u ovome interesuje me da li ja mogu da kupim za radnju npr racunar, i da budem oslobodjen poreza na njega. Nadam se da ste shvatili sta pitam.
 
Odgovor na temu

miksi

Član broj: 5874
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna28.09.2008. u 20:16 - pre 189 meseci
Ne mozes. Svako osnovno sredstvo, pa i PC moras platiti sa PDVom i nema nikakvog oslobadjanja. To je nedostatak pauslanog oporezivanja.
 
Odgovor na temu

miksi

Član broj: 5874
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna28.09.2008. u 20:20 - pre 189 meseci
Izvini, to je nedostatak kategorije "Neobveznik PDVa", jer pausalci se mogu izjasniti i da placaju PDV u kom slucaju imaju prava na poresko oslobodjenje pri kupovini osnovnih sredstava, sto ti, prema onome kako si napisao, nisi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik pausalac potrebna pomoc u vezi isplate sa racuna

[ Pregleda: 9274 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.