Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi

[es] :: Windows mreže :: povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi

[ Pregleda: 1926 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mil24

Član broj: 150077
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi09.03.2008. u 19:13 - pre 196 meseci
problem:
U jednoj kancelariji imaju računare sa windows 2000 professional računarima, koji imaju pristup internetu.
Međutim, kada se laptop uključi u mrežu na koju su i oni priključeni, ne može da dobije ip adresu - pretpostavljam da je pristup filtriran po MAC adresama kartice.

Da li postoji način da ja sa mojim laptopom takođe imam pristup internetu, time što bi na windows 2000 računar, (koji je u domenu, ali ja se na njega logujem kao lokalni administrator) dodao nekakvu USB bežičnu karticu (jer ne smem da ga otvaram, samo usb dolazi u obzir) i povezao ga s laptopom, i onda podesio nekakvo NAT rutiranje na windowsu 2000?

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-5316.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi10.03.2008. u 08:13 - pre 196 meseci
jeli ti ostali racunari dobiju adrese automatski ili su rucno podesene, obicno nema problema kod dobijanja adrese al je pitanje hoces li moci izaci na internet i ako dobijes adresu bez da se prijavis na domenu
jesi li ti domain admin
 
Odgovor na temu

mil24

Član broj: 150077
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi10.03.2008. u 10:34 - pre 196 meseci
nisam domain admin, imam samo lokalni admin na jednom windowsu 2000 preofessoinal.
pretpostavljam da dobijaju automatski, ali ako ne probaću ručno da postavim adresu ali sve jedno ako i dobijem adresu i meni se čini da neću moći da se kačim na internet.
da li je moguće da se namesti ovo sa usb bežičnim adapterom koji bi se zakačio na windows 2000 i radio connection sharing?
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-5316.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi10.03.2008. u 11:44 - pre 196 meseci
teoretski da, samo je obicno userima iskljucena mogucnost internet sharinga kroz policy
bolje pitaj admina da te ubaci u domenu i jeftinije
 
Odgovor na temu

mil24

Član broj: 150077
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi11.03.2008. u 00:11 - pre 196 meseci

dakle, imam lokalnu administratorsku šifru i na jednom windowsu xp sp2.
kada instaliram usb wireless adapter, on ga, posle instalacije drajvera, lepo prepozna i pod Network Connections
lepo kada ušteknem usb se pojavi Wireless Newtwork Connection. Međutim, čudna stvar se dešava kada izaberem Properties te konekcije - on kao da ne prepoznaje da je to bežični adapter jer dijalog Properties ima samo General i Advanced tabove a fali mu Wireless Networks tab!
... inače ovo se ne dešava na mom kućnom računaru ili laptopu.

Da li je moguće da je na nivou domena onemogućeno korišćenje bežičnih adaptera?? (inače, connection sharing je moguć na tom računaru.)

I da li je uopšte moguće da te postavke domena utiču na računar ako sam se ja prijavio kao lokalni administrator?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-1028.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi11.03.2008. u 08:04 - pre 196 meseci
ne, kad se prijavis kao lokalni admin domenske postavke nemaju uticaja
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: povezivanje windows XP laptopa i windows 2000 professional desktopa u firmi

[ Pregleda: 1926 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.