Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Reseno] Kako videti shifru PPPOE naloga na telekom ADSLU Aolynk dr814q

[es] :: ISP :: ADSL :: [Reseno] Kako videti shifru PPPOE naloga na telekom ADSLU Aolynk dr814q

[ Pregleda: 3913 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

titus

Član broj: 45456
Poruke: 112
79.101.214.*



Profil

icon [Reseno] Kako videti shifru PPPOE naloga na telekom ADSLU Aolynk dr814q08.02.2008. u 10:43 - pre 197 meseci
Izgleda glupavo ali jbg, tako je :) .

Uradite backup configuracije.

DEVICE>BACKUP>BACKUP :)

Otvorite fajl sa nekim text editorom.

Nadjite " LoginPassword " bez navodnika :) .

I to je to :) .

Smeshno ali tako je.

E sad. Problem je shto to meni nece da radi :) . Neko ce reci to nije lozinka to je kriptovana varijanta lozinke koja ne vredi. Medjutim od telekoma sam dobio pismo sa username i passom, naravno isto to pishe i u pismu.

Nazovem ja podrsku pitam, lik mi kaze to je to :) .

Ako neko moze da proba sa nekim drugim ADSL modemom svoj account. Pa da javi dali mu radi.

Konkretno probao sam preko mikrotika da podesim i nije htelo da radi, COULD NOT AUTHENTICATE . . .


[Ovu poruku je menjao titus dana 08.02.2008. u 12:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

titus

Član broj: 45456
Poruke: 112
79.101.193.*



Profil

icon Re: Kako videti shifru PPPOE naloga na telekom ADSLU Aolynk dr814q08.02.2008. u 11:01 - pre 197 meseci
da potvrdim.

Shifra iz backup configuracije je plain text. tako da ko provali kako tik da se konektuje chastim pivo :) .

novi pppoe account na ruteru radi ali sa tika nece :( .
 
Odgovor na temu

titus

Član broj: 45456
Poruke: 112
79.101.147.*



Profil

icon Re: Kako videti shifru PPPOE naloga na telekom ADSLU Aolynk dr814q08.02.2008. u 11:19 - pre 197 meseci
Aj da i odgovorim sam sebi :) .

manje vishe korak po korak. PRE SVEGA URADITE BACKUP.

tutorial sa http://support.smarttelecom.ie...ost.php?p=5714&postcount=6 .

Znachi uradite sve kako je chovek napisao. PLUS. Ugasite NAT FIREWALL ostavite jedan port attached to router misim da je tako .

Onda na PVC2 recimo stavite VPI/VCI 8/53 save config i reboot.

U statusu pa PORT DSL treba da bude konektovan, ali ni jedna PPPOE konekcija sa rutera ne sme da pokushava da se nakachi na net.

Onda u mikrotik, interface, + pppoe client i podesite samo username i pass ostalo nedirajte.

IP FIREWALL NAT + SRCNAT outIF pppoe konekcija ACTION masquerade i cao . . .
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: [Reseno] Kako videti shifru PPPOE naloga na telekom ADSLU Aolynk dr814q

[ Pregleda: 3913 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.