Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli

[ Pregleda: 2900 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branvas
banjaluka

Član broj: 93139
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 14:55 - pre 197 meseci
Pozdrav
Ovako, imam problem u excelu i to sledeci importujem podatke iz access baze u sheet1. Na sheet2 imam polja koja zelim povezati sa sheet1 poljima. NPR Ime, Prezime. Kada ih povezem standardnom formulom (=Sheet1!A5) sve radi. Medjutim u onom trenutku kada importujem podatke prazna celija A5 na sheet1 sada dodje recimo na mjesto A 90. U celiji A5 mi stoje podatci koji mi i trebaju ali mi je na sheet2 u polju formule sam excel uvecao formulu na (=Sheet1!A90).
Da li neko zna na koji nacin mogu podesiti neku opciju u excelu da ne uvecava sam formulu.

U sustini taj import radi insert reda. Isto se desava i kada ja otvorim sheet1 i u vrhu na redu 1 dodam novi red (insert).

S postovanjem
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 15:10 - pre 197 meseci
Koliko sam razumeo treba da koristiš apsolutnu adresu $A$5 u formuli umesto A5. Apsolutnu adresu u formuli možeš direktno upisati ili koristiti prečicu F4, nakon unosa adrese A5
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

branvas
banjaluka

Član broj: 93139
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 15:11 - pre 197 meseci
Probavao sam i opet uvecava.
 
Odgovor na temu

branvas
banjaluka

Član broj: 93139
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc u gasenju automatskog uvecanja formule u excel-u06.02.2008. u 15:13 - pre 197 meseci
= Sheet1!$A$5 Ovako izgleda formula. Ali opet poslije svakog inserta na sheet1 uvecava formulu na sheet2 na = Sheet1!$A$5 i tako dalje.
 
Odgovor na temu

branvas
banjaluka

Član broj: 93139
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 15:14 - pre 197 meseci
pardon maloprije sam pogrijesio

= Sheet1!$A$5 Ovako izgleda formula. Ali opet poslije svakog inserta na sheet1 uvecava formulu na sheet2 na
= Sheet1!$A$6 i tako dalje.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 15:36 - pre 197 meseci
Citat:
branvas: Ali opet poslije svakog inserta na sheet1 uvecava formulu na sheet2 na = Sheet1!$A$6 i tako dalje.
probaj ( ako ti mogućnosti dozvoljavaju da ideš na Paste podataka ) ili ako moraš baš insertirati redove onda opet selektiraj podatke na Sheet1 pa Paste-link na Sheet2.
I meni prilikom inserta pomiče prema dolje već ubačene podatke pa se na Sheet2 to ne mijenja već ostaju relativne ( ili apsolutne ) adrese. U tom momentu Excel ne vidi da sam insertirao između već postavljenih podataka nove podatke.
Iskreno rečeno i mene ovo zanima
Primjer u attachu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
79.101.151.*



+136 Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 15:38 - pre 197 meseci
probaj ovo

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

branvas
banjaluka

Član broj: 93139
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 16:29 - pre 197 meseci
Mozes li mi reci na koji nacin dolazim do ovih podesavanja?
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 16:35 - pre 197 meseci
Evo što kaže Excelov Help
Citat:

Kopiranje formula kada se proširi raspon vanjskih podataka

Unesite formulu u ćeliju pored prvog retka podataka u rasponu vanjskih podataka (vanjski raspon podataka: Raspon podataka koji je uvučen u radni list, ali je stvoren izvan Excela, primjerice u bazi podataka ili u tekstualnoj datoteci. U Excelu te podatke možete oblikovati ili ih koristiti u izračunima kao i bilo koje druge podatke.).
Napomena Prvi redak podataka mogao bi biti prvi ili drugi redak u rasponu vanjskih podataka, ovisno o tome sadrži li prvi redak zaglavlja.

Označite ćeliju i pritisnite dvaput držač za ispunu (držač ispune: Mali crni kvadrat u donjem desnom kutu označavanja. Kada pokažete na držač ispune, pokazivač se pretvara u crni križić.) kako biste kopirali formulu u sve retke u rasponu vanjskih podataka.
Pritisnite ćeliju u rasponu vanjskih podataka, a zatim pritisnite Svojstva raspona podataka na alatnoj traci (alatna traka: Traka s gumbima i mogućnostima koju koristite za izvršenje naredbi. Da biste prikazali alatnu traku, kliknite Prilagodi na izborniku Alati, a zatim kliknite karticu Alatne trake.) Vanjski podaci.

U dijaloškom okviru Svojstva raspona vanjskih podataka uključite potvrdni okvir Stupce do podataka ispuni formulama.
Napomena Ako se raspon vanjskih podataka proširi za vrijeme osvježavanja (osvježiti: Obnoviti sadržaj izvještaja zaokretne tablice ili zaokretnog grafikona da bi se odrazile promjene napravljene na izvoru podataka. Ako je izvještaj temeljen na vanjskim podacima, osvježavanje pokreće upit u podlozi za dohvat novih ili promijenjenih podataka.), Microsoft Excel će kopirati samo one formule koje se nalaze neposredno pored ili u rasponu vanjskih podataka.

nadam se da nisam promašio temu ;)
 
Odgovor na temu

branvas
banjaluka

Član broj: 93139
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 16:50 - pre 197 meseci
Bogami jesi. Ali nema vezu tu smo da pomazemo jedni drugima. Mislim da sam nasao rjesenje pa ako neko nekad neleti na ovaj tekst moze mu biti od pomoci. Rjesenje sam nasao u excel-ovom help-u.

When you create a formula that refers to a cell, the reference to the cell will be updated if: (1) the cell is moved by using the Cut command to delete the cell or (2) the cell is moved because rows or columns are inserted or deleted. If you always want the formula to refer to the same cell regardless of whether the row above the cell is deleted or the cell is moved, use the INDIRECT worksheet function. For example, if you always want to refer to cell A10, use the following syntax:

=INDIRECT("A10")

Sad cu jos da probam da li radi kada se vrsi prebacivanje izmedju listova. Kada se koristi na jednom listu radi.


Jos jednom hvala svima za pomoc.

S postovanjem
Branko Vasiljevic
 
Odgovor na temu

branvas
banjaluka

Član broj: 93139
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli06.02.2008. u 16:55 - pre 197 meseci


Za koristenje izmedju listova je formula ovog oblika =INDIRECT("sheet1!A3")
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Problem zbog automatskog uvecanja reda u formuli

[ Pregleda: 2900 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.