Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php

[ Pregleda: 2139 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php20.01.2008. u 18:36 - pre 197 meseci
Koristim Joomlu i potpuno sam uradio dizajn i koristim gotov templait.
Ali kad neko ukuca www.mojdomen.com otvara se /index.php odnosno templates/neki templait/index.php

E sad meni je to sve ok, ali ja zelim kad neko ukuca moj domen da mu se prvo pojavi uvodna strana koja sadrzi sliku i dva reda teksta (Moj logo i uvod) a onda da stoji dugme za Enter i tako se onda pristupi sajtu.

Kako to da napravim, a da ne reprogramiram templait ili bar ne mnogo?
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php20.01.2008. u 19:04 - pre 197 meseci
Ako nemaš dovoljno jak razlog za tako nešto - nemoj to da radiš... ja kao korisnik nisam došao da vidim tvoj uvod, izbor jezika ili dobrodošlicu (još gore) na sajt već sam došao da u što manje koraka dođem do informacija koje su mi potrebne...

jel imaš dovoljno jak razlog za uvodnu (splash) stranu?
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php20.01.2008. u 20:20 - pre 197 meseci
Pa s obzirom da je to moja licna prezentacija odnosno prezentacija zatvorenog tipa a ne informativnog i takodje sadrzi razliciti materijal mozda i skakljive prirode mislim da mi je to jedan od potrebnih koraka.
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php20.01.2008. u 21:01 - pre 197 meseci
Ok ako si tako odlučio...

Jedan od načina je da joomla-u instaliraš u podfolder ili na poddomen, a da na glavnoj strani postaviš taj splash screen...

Drugi način je da napraviš jedan modul koji će se pojavljivati samo na naslovnoj strani a da sadrži layer koji ima z-index 100 recimo i pozadinu u boji tako da pokriva ceo sajt... naravno klikom na link taj layer postaje hidden i vidi se sajt...

Možda već postoji takav modul... potraži malo po netu...
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php21.01.2008. u 10:00 - pre 197 meseci
Ne treba ti modul. Napravi stranicu index.html i na njoj stavi sta zelis da prikazes. Apach ce prvo "gadjati" html stranicu (a ako ove nema onda index.php)
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php21.01.2008. u 11:52 - pre 197 meseci
Citat:
Prokleta_Nedelja: Ne treba ti modul. Napravi stranicu index.html i na njoj stavi sta zelis da prikazes. Apach ce prvo "gadjati" html stranicu (a ako ove nema onda index.php)


To zavisi kako je podešen Apache... sve u svemu probaj... i to je jedan od načina...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da u Joomla ubacim uvodnu stranu a da ne menjam index.php

[ Pregleda: 2139 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.