Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a

[es] :: Laptopovi :: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a

[ Pregleda: 3067 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 10:13 - pre 198 meseci
naime zelim vec duze da kupim lap.Studiram ETF i planiram da mi sluzi manje vise kao zamena za desktop,ali i za fax,pa shodno tome mi treba nesto sto ce da radi lepo u matlabu i slicnim programima.Posle price sa raznim ljudima,nenormalno se dvoumim oko nekoliko modela.Prvo citao sam gomilu tema ovde,ali treba mi savet iz prve ruke za dva modela oko kojih se dvoumim.prvi je:

Acer Aspire 7720-1A2G16Mi (LX.AML0X.061)
Acer Aspire 7720-1A2G16Mi (LX.AML0X.061) Intel Core 2 Duo T5250 1,5 GHz 2 MB cache, 2 GB DDR2, 160 GB HD SATA, 17" WideXGA+ 1440x900, integ. WebCam, 56K/LAN/WLAN, 5-in-1 card reader, IEEE1394, TV Out, 6-cell Li-Ion, 3,6 Kg, Microsoft Vista Home Premium - Intel Core 2 Duo T5250 1,5 GHz 2 MB cache
- 2 GB DDR2
- 160 GB HD SATA
- 17" WideXGA+ 1440x900
- integ. WebCam
- 56K/LAN/WLAN
- 5-in-1 card reader
- IEEE1394
- TV Out
- 6-cell Li-Ion
- 3,6 Kg
- Microsoft Vista Home Premium]

a drugi

HP 6820s (GR852ES)
HP 6820s (GR852ES) Intel DualCore T2310 1,46 GHz 1 MB cache, 2 GB DDR2, 160 GB HD SATA, DVD-R/W, 17" WideXGA+ 1440x900 BrightView, ATI Radeon X1350 128 MB, 56K/LAN/WLAN/BT, ExpressCard slot, SD card slot, 6-cell Li-Ion, 2,95 Kg, Microsoft Vista Home Basic - Intel DualCore T2310 1,46 GHz 1 MB cache
- 1 GB DDR2
- 160 GB HD SATA
- DVD-R/W
- 17" WideXGA+ 1440x900 BrightView
- ATI Radeon X1350 128 MB
- 56K/LAN/WLAN/BT
- ExpressCard slot
- SD card slot
- 6-cell Li-Ion
- 2,95 Kg
- Microsoft Vista Home Basic

prvo zanima me da li neko ko ima ove modele moze da mi kaze iz prve ruke kako rade i koliko mi se isplati da uzmem acer.
moj budzet je 800 evra pa mi ovaj gore sasvim odgovara ali iskreno ne bih uzimao nesto da ne znam kakva ljudi imaju iskustva.Koliko je veliki problem instaliranja XP na acerima i posto sam video da imaju neki hack driveri,zanima me kako rade.

i jos jedna stvar.Koliko je dobra ta intelova grafika,posto sam se naslusao raznih prica,a mene uopste ne zanima gaming vec klasicni entertainment & programiranje u navedenim programima.

Ako neko ima iskustva zamolio bih da ih podeli sa mnom ili da me uputi na neke linkoe gde mogu to naci,posto za ovaj gore model na ovom forumu nema nijedan topic.

Hvala
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 15:37 - pre 198 meseci
Nikao ne uzimaj laptop sa ATI grafikom. Sa HP-om i atijem sa se nekoliko putao opekao. Sad imam Acer i veoma sam zadovoljan.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 17:48 - pre 198 meseci
hvala
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 17:55 - pre 198 meseci
Citat:
sdurut: Nikao ne uzimaj laptop sa ATI grafikom.

zasto?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 18:17 - pre 198 meseci
Svakako Acer. Vise memorije, malo bolji procesor, vista premium...
Jedino sto je malo tezi, sem ako ga neces mnogo nosati. Za instalaciju xp-a ne vidim u cemu bi mogao biti problem.
Drajvere za sve komponente imas na sajtu.Ako ti se uklapa u budzet, slobodno uzmi.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 18:23 - pre 198 meseci
pa uklapa mi se savrseno u cenu ali kako sam gledao sve ostale lapove tih performansi,oni su mnogo skuplji,a ovde su svi kudili te acer-e ili imali problema.
a i necu ga nesto preterano nosati.
hvala
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 18:49 - pre 198 meseci
Dragi Nenade,

Imam HP nx9005 i ATI IGP320M. Driver je prapotopski iz 2003 za Win. Za Linux driveri uopste i ne postoje. Na zvaničnom ATI sajtu kartica uopste nije podržana niti driveri postoje. Puno sam para bacio zbog ATI-ja. Nebih mnogo da dužim i da vas zamaram da rezimiram. ATI je informatička ruševina. Sa ATI-jem sam imao puno problema već dugi niz godina tako da se klonite tog đubreta!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 19:20 - pre 198 meseci
pa dobro, ok, mozda tebi ne ide sa tom integrusom.

kako si na osnovu toga zakljucio da su sve ati kartice za izbegavanje?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 19:34 - pre 198 meseci
@sdurut
Zašto nisi pokušao sa Modtool-om:
http://www.driverheaven.net/modtool/
Citat:
Hardware supported:
...ATI MOBILITY IGP 320M...

@Nikola Milosevic
Acer ima integrisanu (čini mi se X3100?), dok HP ima posebnu (ne tako brzu,ali...) grafičku kartu, što se može odraziti na trajanje baterije, u korist Acer-a. Acer je nešto teži, ima neznatno jači procesor (namjerno nisam rekao brži) i bolji OS. Što se tiče memorije HP-a, u tvom post je kontradiktoran podatak, jednom 1GB, a drugi put 2GB, mada to nije ni bitno, s obzirom na cijenu RAM-a ovih dana.
Intelova X3100 je dovoljno dobra za sve osim za 3D (meni nije pravila nikakve probleme, pa ni u Matlab-u).
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 19:51 - pre 198 meseci
ma za ram sam se zeznuo jer imaju dva modela,jedan je jaci
a kolika je uopste razlika izmedju ta dva procesora sem u l2 kesu,i koliko gresim sto necu da uzmem lap sa amd procesorima.moj glavni razlog je sto jedini proc u mom cenovnom rangu je TL58 ili TL56 ima l2 2x512kb kesa.

hvala na savetu
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 21:22 - pre 198 meseci
Razlika izmedju procesora je minimalna, vise kesa je svakako bolje, ali cisto sumnjam da ces osjetiti razliku. Vise RAM-a je prednost i
tu ces najprije osjetiti razliku. Nikad nisam volio AMD procesor jer sam imao lose iskustvo sa njima. Imam T7200 i tek nekoliko puta sam uspio
da ga naceram u crveno (ali sam se bas i potrudio :-) ). AMD jednostavno nema procesor za poredjenje sa Core serijom.
Rekao si da ces se baviti matlabom i slicno, tako da ti je moj savjet da obavezno ides na Intel.
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 21:37 - pre 198 meseci
hm sa tim stavom sam i ja krenuo,cak sam i citao full poredjenje ova dva procesora,i ispostavlja se da je amd losiji.Cak i baterija traje dosta manje(u proseku 1h),sto je bas bas manje meni bar.

hvala,najverovatnije cu uzeti ovaj sa t5250 jezgorm ali svaki savet bi mi dobrodosao

doduse zrtvovacu grafiku ;(
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 21:39 - pre 198 meseci
Nisam hteo da vas zamaram sa detaljima. Promenio sam nekoliko modela ATI na desktop računaru sa jako lošim iskustvima. Kako bi se osecali da upucate 450DEM u ATI All Inwonder koje pravo đubre. Radila je donekle pristojno sa nekim levim beta driverima. Morao sam bukvalno da je poklonim da bi je se otarasio. Posle je ovaj sto je dobio prokukao. Pustite Windows 3D screensaver i posle 5 minuta se zablokira računar!!! Probao sam je u 4 extra konfiguracije što Inter što AMD i isto se ponašala. Sumljao sam da je neispravna pa sam probao 3 iste takve. Driveri i support su očajno loši. U svim računarima, a imam ih preko 10 imam Nvidu i nemam nikavih problema sa njima. ATI nije dorastao za ovu utakmicu.
Imao sam prilike da uzimam razne generacije ATI-ja na probu po par dana. Driveri su očajno loši. Shvatite ozbiljno da je ATI krš. Do sada sam puko jedno 1000eura zbog ATI-ja.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a12.01.2008. u 23:03 - pre 198 meseci
Citat:
sdurut: Radila je donekle pristojno sa nekim levim beta driverima. Morao sam bukvalno da je poklonim da bi je se otarasio.

Ajd ako opet budes hteo da se otarasis nekog ati-ja tu sam, mene dobro sluzi. I neko od ovih gore ako ima amd cpu viska da pokloni meni neki procenat brzine ne prerdstavlja problem
 
Odgovor na temu

Nikola Milosevic
Uzice/Beograd

Član broj: 156834
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a13.01.2008. u 17:59 - pre 198 meseci
imam jos jedno pitanje.
kada je laptop na bateriji kako radi procesor?
citao sam da se dize na 800 mhz a da kad je na punjacu,procesor radi normalno.
ako je ovako da li moze da se natera da radi normalno ili shodno operacijama koje obavljam on povecava ili smanjuje takt sam
i poredjenja radi:
koliko je sam procesor na lapu jak u odnosu na desk varijante sa istim karakteristikama?


 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a13.01.2008. u 19:58 - pre 198 meseci
Ako je procesor u idle rezimu (neopterecen) smanjuje se frekvencija. Za koliko? Zavisi od modela.
Ako ga opteretis, vraca se u normalno stanje i radi tako dok ne zavrsi posao.
Imas program Notebook Hardware Control (besplatan je) sa kojim mozes da ga nateras da radi kako god hoces. Mozes i da
ga downclockujes na 25% snage, ako ti tako odgovara. Tu imas i podesavanja za graficku i hdd.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Potreban savet zbog neizdrzive opsednutosti kupovine laptop-a

[ Pregleda: 3067 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.