Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa

[es] :: Rasterska grafika :: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa

[ Pregleda: 3593 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djukax

Član broj: 137155
Poruke: 6
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa08.01.2008. u 18:08 - pre 198 meseci
Ja se unapred izvinjavam ako pitanje nisam postavio na pravom mestu, ali pokusavam da se bolje upoznam sa ovim programom. A, evo i mog problema... Da li mi neko moze reci da li u photoshop-u postoji efekat ogledala i kako mogu da samo na jednom delu slike primenim taj efekat??? Na primer, hocu da odredjenoj osobi na fotografiji glava bude okrenuta na kontra stranu od one koja je na fotki, znaci ako osoba gleda udesno, a ja hocu da gleda ulevo... Nadam se da me razumete... hvala... :)))
 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa08.01.2008. u 18:50 - pre 198 meseci
Nadam se da sam te razumeo.
1. Otvoris sliku
2. Ides gore u meni i odaberes Image pa Rotate Canvas pa Flip Canvas
Horizontal (ili Vertical)

Jesam razumeo sta trazis?
 
Odgovor na temu

djukax

Član broj: 137155
Poruke: 6
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa08.01.2008. u 19:02 - pre 198 meseci
delimicno jesi ili mozda nisam ja najbolje postavio pitanje... Hocu da samo na delu slike da postignem taj efekat. Konkretan primer: Dve osobe su na slici i ja hocu da samo jedna od tih osoba gleda u suprotnu stranu od one u koju gleda na pravoj fotografiji. U svakom slucaju hvala...
 
Odgovor na temu

madrasko

Član broj: 160748
Poruke: 7
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa23.01.2008. u 17:23 - pre 197 meseci
kad si izabrao koju ćeš glavu rotirati :),zoomiraj glavu, uzmeš magnetic lasso tool zatim pažljivo označavaj rub glave (ako ti sam označi djelove pogrešno možeš sa delete na tastaturi izbrisati taj dio), kad si označio glavu klikneš desnom tipkom i odabereš Layer via Copy, sad ti se otvorio novi layer desno i vidiš glavu, stisni ctrl+T i onda desna tipka na glavu i odabereš flip horizontal ili odabereš rotate pa je možeš rotirati i onda klikni na kvačicu gore iznad ili stisni enter! Sad klikni desno sa desnom tipkom na layer di ti je glava i izaberi na dnu flatten image!

To je ono što si tražio! e sad da bi još malo uljepšao sve moraš malo obrađivati i u tome je photoshop zakon! Za to se koriste alati tipa clone stamp tool i ostali! Eto nadam se da sam ti pomogao donekle!
Pozdrav!

Primjer, možeš i napraviti animaciju na osnovu tvog pitanja kao što sam ja svoja dva frenda izj... haha :)


[Ovu poruku je menjao madrasko dana 23.01.2008. u 18:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chiPC
Serbia

Član broj: 32523
Poruke: 46
195.178.39.*



Profil

icon Re: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa11.03.2008. u 10:06 - pre 196 meseci
Kako recimo neku selekciju pretvoriti u putanju (path)?
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa11.03.2008. u 11:02 - pre 196 meseci
Kada napravis zeljenu selekciju, na paleti PATH u dojnjem delu pritisni "Make Work Path From Selection".

Evo i slika:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

chiPC
Serbia

Član broj: 32523
Poruke: 46
79.101.196.*



Profil

icon Re: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa16.03.2008. u 19:08 - pre 196 meseci
E koliko sam samo puta cuo nesto kao '' nije žvaka za seljaka'' iliti slične stvari....
Hvala majstore !!!
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa16.03.2008. u 23:09 - pre 196 meseci
Nema na cemu. Niko se nije naucen rodio, svi smo mi nekada bili u situaciji da pitamo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: photoshop - pocetnicka pitanja u vezi ovog programa

[ Pregleda: 3593 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.