Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze

[es] :: Ostali hardver :: Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze

[ Pregleda: 2163 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anaBee
Student
Novi Sad

Član broj: 166177
Poruke: 9
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze14.12.2007. u 09:32 - pre 199 meseci
Imam Intelov modem i integrisanu zvucnu na asusovoj ploci, a problem je sto mi modem javlja da mi je zauzeta linija, kad god mi je ukljucen bilo koji program koji koristi zvuk (tv kartica, mmjb, winamp,...). Ako nije ukljucen program koji ima veze sa zvukom, konektujem se bez problema.
Ako teorija ne odgovara činjenicama, promenite činjenice.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze15.12.2007. u 06:19 - pre 199 meseci
Često se desi IRQ konflikt između zvučne i modema, pa to može biti slučaj i ovdje. Koja je maticna ploca? Koji broj error pokaze? Ako nije problem promjeni COM port modema, pa ako ne pomogne onda prebaci modem u drugi PCI slot. Slobodno se poigraš i sa IRQ adresama (ako znaš, ako ne onda ne :)

 
Odgovor na temu

anaBee
Student
Novi Sad

Član broj: 166177
Poruke: 9
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze15.12.2007. u 13:55 - pre 199 meseci
Ne javlja mi nikakav error, samo mi modem kaze da mi je telefonska linija zauzeta i cuje se zvuk, kao kada zoves zauzet broj, ako mi je ukljucen program koji koristi zvuk. Nije IRQ, to sam prvo pogledala, a promenila sam i PCI slot, nije pomoglo. Najcudnije od svega je sto kada se konektujem, mogu da slusam muziku i surfujem, bez problema.
Ako teorija ne odgovara činjenicama, promenite činjenice.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze15.12.2007. u 14:18 - pre 199 meseci
Da li si odcekirala opciju za proveru dialing tona? Kad je ukljucena moze da pravi probleme.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze15.12.2007. u 14:32 - pre 199 meseci
Onda se nismo razumjeli, ja sam mislio da javlja nesto za port; moja greska. Ako modem izvrsi biranje - onda je on svoje napravio i to nebi smjelo imati nikakve veze s bilo cime u Tvom racunalu. Koliko sam shvatio tebi pise "dialing xxxxxx" a iz zvucnika cujes ton zauzetosti linije?
Probaj umjesto broja modemskog ulaza staviti broj mobitela pa vidi ako zazvni. Ako da, onda modem zbilja obavi poziv tj. svoj posao.

@pantic68
Da je ta opcija chekirana, onda "anaBee" nebi nikad uspjela uspostaviti vezu a javio bi se "there is no dial tone"

 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze15.12.2007. u 14:41 - pre 199 meseci
Koliko se secam ponekad je radilo i sa ukljucenom tom opcijom. A u nekim slucajevima sam morao da upisujem atx komande da iskljucim sve provere pre biranaja.
 
Odgovor na temu

anaBee
Student
Novi Sad

Član broj: 166177
Poruke: 9
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze15.12.2007. u 16:19 - pre 199 meseci
Sve sam proverila IRQ, COM, PCI. Sigurno je u pitanju zvucna kartica, koja je integrisana na asusovu m2n-x plocu. BTW, modem mi je radio bez ovih problema, na starom racunaru. Radi i sad, samo sto pre konekcije moram iskljuciti sve sto ima veze sa zvucnom karticom. Nakon uspostavljene konekcije mogu sve ponovo da ukljucim i onda ne javlja nikakve probleme.
Ako teorija ne odgovara činjenicama, promenite činjenice.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem: Modem i integrisana zvucna nece da se druze

[ Pregleda: 2163 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.