Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zone alarm ili windows firewall (imam osjecaj da mi usporavaju konekciju)

[es] :: Zaštita :: zone alarm ili windows firewall (imam osjecaj da mi usporavaju konekciju)

[ Pregleda: 2346 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
91.191.14.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon zone alarm ili windows firewall (imam osjecaj da mi usporavaju konekciju)28.11.2007. u 20:17 - pre 199 meseci
do sada sam koristio zone alarm, ali cinimi se da mi koci konekciju i usporava je.
a buduci da imam 256Kb/s konekciju vrlo je vazno izvuci i svaki bit.
npr kad sam igrao call of duty2 primjetio sam da mnogo bolje ide kad ugasim zone alarm.
zasto je to tako, kad je igrica na allow stavljena, znaci dopusten pristup .

danas sam izbrisao zone alarm i ukljucio windowsov firewall ,ali kod njega se javlja drugi problem.
umjesto da pita za svaki port da li da pustim, on pita samo za aplikacije da im omogucim pristup internetu.
npr za dc++ zone alarm pita svaki put kad ga upalim ,jer se koristi uvijek drugi port, a kod windows firewalla dopusta bilo koji port da se koristi za dc++.

i brzinu konekcije pratim na online eye programu
na njemu pise brzina da ide 32KB/S a dc++ skida brzinom od 21KB/S
kako to sad, nije valjda da mi nesto vuce konekciju , provjerio sam ali nema nista.
zasto dc++ pokazuje 21 a online eye pokazuje 32KB/S brzinu

 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: zone alarm ili windows firewall (imam osjecaj da mi usporavaju konekciju)30.11.2007. u 10:10 - pre 199 meseci
Citat:
virtualx: Zasto je to tako, kad je igrica na allow stavljena, znaci dopusten pristup.
Svaki zaštitni zid mora da obradi svaki paket koji želi da izađe, odnosno da uđe u računar. Da li će ga on pustiti ili ne je samo krajnji rezultat obrade tog paketa u zavisnosti od zadatih pravila. Dakle, brzinu ne možeš da povećaš sa ˝Allow˝ jer on svakako mora da vidi o kakvom paketu je reč (sem ako staviš na ˝Allow all˝ jer u tom slučaju neće vršiti obradu paketa).

Citat:
virtualx: Npr za dc++ zone alarm pita svaki put kad ga upalim, jer se koristi uvijek drugi port, a kod windows firewalla dopusta bilo koji port da se koristi za dc++.
Windows-ov zaštitni zid i ne spada u bolje zaštitne zidove, pa iole napredniji korisnici često koriste druga rešenja. Da bi saznao zbog čega ga mnogi zaobilaze (eto, ja ga koristim) iskoristi Pretragu na forumu. Inače, Windows-ovom zaštitnom zidu si rekao da DC++ propušta bez obzira na port (tako to funkcioniše). Ako koristiš uvek isti port možeš u njegovom zaštitnom zidu definisati pravilo da DC++ propušta samo na tom portu/portovima.

Citat:
virtualx: Zasto dc++ pokazuje 21 a online eye pokazuje 32KB/S brzinu
Kao prvo, 1B=8b, tj. 32kB/s=256kb/s. Tvoja deklarisana brzina je 256kb/s (32kB/s) i ona se nikada neće ni postići. Mnogi alati ti pokazuju trenutnu brzinu koja će uvek biti manja od tih 256kb/s (32kB/s). Tako i DC++ pokazuje trenutnu brzinu, ali samo onog dela protoka koji stiže do njega. Da li ti usput surfuješ ili baš tada primaš veći meil on to ne moše znati niti ga interesuje. Specijalizovani alati (DUmeter, NetLimiter...) pokazuju ukupnu trenutnu brzinu. Pomenuti NetLimiter će ti pokazati i trenutne brzine po aplikacijama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: zone alarm ili windows firewall (imam osjecaj da mi usporavaju konekciju)

[ Pregleda: 2346 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.