Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in

[es] :: Ostali hardver :: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in

[ Pregleda: 3403 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladents
Mladen Obradovic
Beograd

Član broj: 8624
Poruke: 62
*.eunet.yu.

Jabber: mladents@elitesecurity.org
ICQ: 104387453


Profil

icon Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in28.11.2007. u 08:37 - pre 198 meseci
Imam tv karticu koja ima Philips 7131 cip na sebi. Zvuk se dobija tako sto se kablic koji izlazi iz tv karte ubaci u audio in i u software-u namesti audio in ulaz. Problem je sto nemam taj kablic. Konektor na strani tv kartice je 8-pinski miniDin a ulaz u audio je klasican 3,5mm audio jack. Kupio sam konektore i kabl ali nigde ne mogu da nadjem semu kako se povezuju. Probao sam razlicite (da ne kazem sve) kombinacije, probao sam semu od ati all-in-wonder konektora ali bez uspeha. Svaka ideja je dobrodosla...

Hvala unapred.
Pozdrav
Mladen.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in28.11.2007. u 18:10 - pre 198 meseci
Koja tačno kartica, možda negde može da se nađe raspored? Pogledao si prateći CD/knjigu? Možda kartica ima i interni konektor, onda je još lakše, ne moraš da prespajaš spolja.
 
Odgovor na temu

mladents
Mladen Obradovic
Beograd

Član broj: 8624
Poruke: 62
*.static.sbb.co.yu.

Jabber: mladents@elitesecurity.org
ICQ: 104387453


Profil

icon Re: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in29.11.2007. u 07:50 - pre 198 meseci
Kartica je neka asus-ova sa saa7131 chip-om na sebi. Nisam dobio ni kutiju ni cd sa njom (kupljena polovna). Pitao sam lika od koga sam uzeo i kaze da ide eksterni kablic (koga je on izgubio), i ne postoji nikakav konektor na kartici koji bi mogao da spojim na plocu. Pokusao sam malo da google-am, ali bez uspeha...
Pozdrav
Mladen.
 
Odgovor na temu

ChrisMaresi
Novi Sad

Član broj: 112411
Poruke: 12
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in09.12.2007. u 22:34 - pre 198 meseci
Cao

Da li na Tv kartici ima 3,5mm stereo uticnica?
Ako ima onda 3,5mm - 3,5mm mali kablic i to je to (u 99% slucajeva je tako) (nadam se da ne upadas u onih 1%)
Mislim da je mini-din samo za video signal, mozda gresim.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in10.12.2007. u 08:11 - pre 198 meseci
Nije to toliki problem nabaviti. Ima specijalizovanih radnji koje prave kablove, a ima sigurno i na buvljaku.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mladents
Mladen Obradovic
Beograd

Član broj: 8624
Poruke: 62
*.static.sbb.co.yu.

Jabber: mladents@elitesecurity.org
ICQ: 104387453


Profil

icon Re: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in10.12.2007. u 08:40 - pre 198 meseci
Citat:
ChrisMaresi: Cao

Da li na Tv kartici ima 3,5mm stereo uticnica?
Ako ima onda 3,5mm - 3,5mm mali kablic i to je to (u 99% slucajeva je tako) (nadam se da ne upadas u onih 1%)
Mislim da je mini-din samo za video signal, mozda gresim.

Pozdrav

na zalost spadam u onih 1%. Nema 3.5mm audio...

Citat:
pctel: Nije to toliki problem nabaviti. Ima specijalizovanih radnji koje prave kablove, a ima sigurno i na buvljaku.

Nabavio sam ja konektore, nije to problem. Problem je kojim redosledom povezati pinove... 8 sa mini-din prikljucka ide na 3 na audio jack-u...
Slazem se da ima konacan broj kombinacija, probao sam neke, ali bez uspeha...
Pozdrav
Mladen.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in10.12.2007. u 14:42 - pre 198 meseci
ja sam trazio, ali bezuspesno. evo ti sajt pa pokusaj sam: http://pinouts.ru/
ili pisi asusovoj podrsci.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
84.1.226.*



+5 Profil

icon Re: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in10.12.2007. u 15:17 - pre 198 meseci
Umes li da, na oko, razlikujes audio od video magistrale? Dalje, umes li da naparavis razliku, opet na oko, izmedju ulaznih i izlaznih linija? Ako ne, ostaje ti ovo... kabal od (aktivnih) zvucnika iskoristi tako sto ces, najbolje kablicima sa stipaljkama, spojiti njegovu masu na masu tj. kuciste racunara a srednji pin sa 3.5mm stereo konektora, na isti nacin, kablicem sa stipaljkama ali, preko kondenzatora od 100-220nF iskoristiti kao pipalicu - signal traser. Onog trenutka kada nadjes audio izlaz (ima ih dva), to ces cuti na zvucnicima. Ostalo je vec lakse. Ako nemas kablice sa stipaljkama mozes improvizovati sa zenskim 3.5mm stereo konektorom, napraviti novi ispitni kablic ili prosto, spojiti zice uvrtanjem... snadji se.
 
Odgovor na temu

misirac
Beograd

Član broj: 57591
Poruke: 31
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in10.12.2007. u 16:11 - pre 198 meseci
Pa ne znam da li ti je ovo resenje, ali evo mog iskustva. Ja sam imao jednu od Asusovih Tv kartica, ne secam se koji je chip bio u pitanju, ali je bio neki Philipsov. TV karta je imala interni kablic za povezivanje sa audio in.
Dakle nije bilo 3,5 mm-arskog konektora.
Pa sam lepo za 15 evra pazario Creative live 5.1 karticu, sad verovatno kosta mnogo manje samo treba da je nadjes i onda ih povezes internim kablicem. Jeste bezveze da uzimas 5.1 kartu kad je vec imas na ploci, ali nije neki trosak, a elegantno je resenje. Naravno pre kupovine proveris kablice.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Pomoc!!! - audio kablic koji "ide" iz tv karte u audio in

[ Pregleda: 3403 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.