Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?

[es] :: C/C++ programiranje :: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?

[ Pregleda: 2571 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?26.11.2007. u 17:58 - pre 198 meseci
Kao sto naslov kaze treba mi opcija za pravljenje Relocation Table u exe-u za Mingw C++ kompajler.
Za MS VC++ je ta opcija /FIXED:NO (komanda za linker).
Iz odredjenog razloga (ucitavanje exe fajla) ne mogu da ga ucitam na default baznoj adresi i treba mi exe sa relokacionom tabelom u sebi.
Hvala



 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.fibertel.com.ar.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?26.11.2007. u 20:51 - pre 198 meseci
Probaj da iskompajliras sa opcijom -shared . Mozda pomogne.
Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?27.11.2007. u 01:33 - pre 198 meseci
Pokusao sam -shared , nece. Izgleda da nije tako jednostavno. Interesantno , nigde na netu nisam nasao kako napraviti exe sa Relocation Table, opisano je samo za dll. Dali imas neki link ka strani sa izlistanim (svim) kompajler opcijama za MinGW (mingw32-g++) ? Imam DevC++ i CodeBlocks IDE sa MinGW ... (MS je toliko kritikovan al ljudi bar pisu dokumentaciju ) Pozdrav
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
200.49.157.*

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?27.11.2007. u 18:37 - pre 198 meseci
google i samo google. Veciu deo dokumentacije koja ide uz gnu gcc vazi i za mingw pa se pozabavi time.

Inace zbog cega je neophodno da uradis to sa mingw? Zar ne moze neki drugi kompjaler da dodje u obzir? Imas Borland Free compiler, Turbo c++, imas Visual Studio Express 2005, sve mnogo bolje od mingw i sve besplatno.


Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?27.11.2007. u 21:29 - pre 198 meseci
To mi je problem u jednom kodu koji radim. Klient trazi MinGW ... (linux & mingw a hoce da kompajluje kao windows app).
Moracu google izgleda ... Inace ovo -shared sto si rekao jeste vezano sa ovim (proverio sam) , samo nije samo to (izgleda da mora jos nesto da se uradi ...). U svakom slucaju hvala
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Eurora3D Team dana 28.11.2007. u 13:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.fibertel.com.ar.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?28.11.2007. u 22:56 - pre 198 meseci
Cini mi se da sam nasao nacin:

kod treba kompajlirati i linkovati sa opcijom -pie (-fpie)

Detalje pogledaj na ovim stranama:
http://gcc.gnu.org/onlinedocs/...-Options.html#Code-Gen-Options
http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc/Link-Options.html#Link-Options
Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.115.*



+7 Profil

icon Re: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?28.11.2007. u 23:53 - pre 198 meseci
Jeste -fpie za kompajler i -pie za linker, provereno
Bravo majstore
Iz njihovog opisa (sa ovog tvog linka gore) se tesko zakljucuje da ove opcije prave relokacionu tabelu (mada doduse kazu "position independent executable")
Hvala ti jos jednom (prilicno si mi pomogao)
Pozdrav
PS Pogledaj PP

 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.fibertel.com.ar.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?29.11.2007. u 09:43 - pre 198 meseci
Citat:
Eurora3D Team:
Iz njihovog opisa (sa ovog tvog linka gore) se tesko zakljucuje da ove opcije prave relokacionu tabelu (mada doduse kazu "position independent executable")


Pa "position independent executable" je upravo to - program koji moze da se ucita bilo gde u dostupnoj memoriji, dakle nezavistan od pozicije a za to je neophodna relokaciona tabela. U svakom slucaju bitno je da je problem resen.
Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Kompajler opcija za pravljenje Relocation Table u exe fajlu - Mingw C++ kompajler ?

[ Pregleda: 2571 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.