Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!

[es] :: Windows desktop :: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!

[ Pregleda: 9484 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
80.74.160.*



Profil

icon prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!25.11.2007. u 11:04 - pre 198 meseci
Imam jedan problem.Zelim da gledam filmove na TV-u uz pomoc kompa.Imam graficku Ge Force4 MX440with AGP 8X.Kartica ima s -video izlaz.Kupio sam kabal sa s-video konektorom a na drugoj strani kabla je skart.Televizor je inace philips-ov starije generacije ali ima skart sto mislim da je dovoljno da mogu gledati filmove.Sve sam prikacio tj.kabal na komp i TV ali ne pojavljuje se slika na TV.U cemu je problem?
Unapred zahvalan.
Vlada
 
Odgovor na temu

zxstole
RS

Član broj: 49692
Poruke: 147
*.teol.net.



+18 Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!25.11.2007. u 11:24 - pre 198 meseci
TVTool ce ti resiti problem.Progooglaj malo i nacices ga na internetu..
 
Odgovor na temu

KoR!
Novi Sad

Član broj: 60977
Poruke: 122
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!25.11.2007. u 13:29 - pre 198 meseci
Pre nego sto pocnes da se igras sa TVTool-om, jesi ti podesio da kartica daje izlaz na TV?
Moras drajveru reci da je TV tu. Ako ga ne detektuje, to je jedan problem. Ako ga detektuje, a ne prikazuje sliku, to je drugi problem.

Nije dovoljno samo zakaciti kabel.
Mozda cu ti sad reci nesto sto znas, ali iz tvoje poruke mogu samo da zakljucim da si samo ustekao kabel.
Desni klik na desktop -> NVidia Control Panel (ako nemas to, onda na Properties -> Advanced tab -> GE Force MX440) i tu potrazi da li ti je TV detektovan ili ne. Ako jeste, bice nekoliko opcija za podesavanje boja na TV-u, kako da se slika prikazuje itd...

A ako nije (sto mislim da je kod tebe slucaj) idi na "Set up multiple displays" i tu izaberi "My display is not shown in the list" iz malog padajuceg menija koji ces dobiti (prva opcija je tvoj monitor). Tu probaj da odaberes "Force display detection". Posle toga, trebalo bi da radi TV. Neke starije TV aparate kartica nece sama od sebe da prepozna (a ni novije bogami).

Ajde pa javi sta si uradio.
 
Odgovor na temu

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
80.74.160.*



Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!25.11.2007. u 17:07 - pre 198 meseci
Da budem iskern nisam resio ovaj problem.Ako bi mogao neko detaljnije da uputi u podesavanje.

Vlada
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.203.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!26.11.2007. u 08:54 - pre 198 meseci
Evo ti komplet upustvo ako zaskripi javi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
80.74.160.*



Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!26.11.2007. u 16:53 - pre 198 meseci
Dobio sam sliku na TV-u!!!
Hvala vam puno ljudi!!!!!!!!!
Nemam boju ali cu probati sam.Ako ne uspem javljam vam se.
Vlada
 
Odgovor na temu

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
80.74.160.*



Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!27.11.2007. u 19:19 - pre 198 meseci
Evo mene opet:)
Nemem boju na TV-u.Probao sam da podesavam preko graficke kartice i nisam uspeo.Kako se resava taj problem?
Dalje,kada pustim film na kompu ne reprodukuje mi se film na TV-u iako imam "sve" sa kompa na TV-u sem filma.Tacnije dobijem crni uokvireni prozor.
Kako se to resava?
Unapred zahvalan.
Vlada
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!27.11.2007. u 19:46 - pre 198 meseci
Znao sam da ces da se javis ponovo. Ovako idi desni na desktop, propertis, setings,advanced,troubleshoot i smanji rezoluciju na pola. Aj pa javi.
 
Odgovor na temu

KoR!
Novi Sad

Član broj: 60977
Poruke: 122
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!27.11.2007. u 20:59 - pre 198 meseci
Citat:
kristi1: Znao sam da ces da se javis ponovo. Ovako idi desni na desktop, propertis, setings,advanced,troubleshoot i smanji rezoluciju na pola. Aj pa javi.


Zanemari ovaj savet. (Izvini kristi, ali ne znam sta se time postize)

Za boju: Desni klik na dekstop -> NVidia control panel -> Sa desne strane "Change the signal or HD format" i izaberes Country region "Any" a signal format "B-Pal"
Za sliku na TV-u: Desni klik na dekstop -> NVidia control panel -> "Modify full screen video options" -> Izaberes drugu opciju (Also show it full screen on my) pa izaberes tu TV. Sada ces imati sliku na TV-u, ali uvek u full screen modu, tj. preko celog ekrana. Ako se ne budu videli prevodi na filmovima (pricam o DivX a ne DVD filmovima) to je do playera. U svakom slucaju, treba da u player-u kazes da ti subtitles prikazuje u "overlay" modu da bi se videli na TV-u.

Eto toliko, pa javi.
 
Odgovor na temu

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
80.74.160.*



Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!28.11.2007. u 17:54 - pre 198 meseci
Ja sam i dalje bez boje :)
Nisam se snasao tj. Desni klik na desktop->i ne vidim nigde NVidia control panel!
Da li nisam dobro razumeo ili mozda postoji neka druga mogucnost?
Vlada
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!28.11.2007. u 18:10 - pre 198 meseci
probaj u opcijama pogledati s kojim kablom je namjesteno
da je spojeno na racunalu,s-vhs ili composite(jedan zuti cinch)
i pogledaj u format ili country da umjesto ntsc bude pal-b
ovo govorim napamet,ne znam tocno kako ide na nvidiji,ali
to su najcesce greske.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

KoR!
Novi Sad

Član broj: 60977
Poruke: 122
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!28.11.2007. u 18:33 - pre 198 meseci
Citat:
Vladimir_Laketa: Ja sam i dalje bez boje :)
Nisam se snasao tj. Desni klik na desktop->i ne vidim nigde NVidia control panel!
Da li nisam dobro razumeo ili mozda postoji neka druga mogucnost?


Idi na desni klik na Desktop -> Properties -> Settings (gore desno tab) -> Advanced (dole desno dugme) -> "Ime tvoj kartice" (u tabu gore desno) -> Pa ti tu pise "Start NVidia Control panel"

Dalje isto kao sto sam vec rekao.


Citat:
Flash411: probaj u opcijama pogledati s kojim kablom je namjesteno
da je spojeno na racunalu,s-vhs ili composite(jedan zuti cinch)
i pogledaj u format ili country da umjesto ntsc bude pal-b
ovo govorim napamet,ne znam tocno kako ide na nvidiji,ali
to su najcesce greske.


U pravu si. I to treba pogledati. Ali treba staviti OBRNUTO od onog sto imas. Mada u novijim drajverima su to resili tako da "auto" radi posao.

I da... Vladimire... jesi ti instalirao najnovije drajvere? Ajde kad startuje NVidia control panel (kao sto sam u ovom postu, gore opisao) idi u meniju na Help pa na System Information. Tu negde u sredini treba da pise "Forceware version:" pa neki broj. E to pogledaj. Trebalo bi da je 163.71.

Ako nije, moras update-ovati drajvere. Mada, to ne treba da ima neke veze sa bojom, posto to ne menjaju bas od verzije do verzije. Koju ti karticu imas tacno?

 
Odgovor na temu

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
80.74.160.*



Profil

icon Re: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!29.11.2007. u 15:42 - pre 198 meseci
Reasio sam problem!
Boja se dobja na sledeci nacin:
Desni klik na desktop_>properties->settings->advanced->GeForce4MX..->nView displey mode->desni klik na ikonu TV-a->select TV format->advanced
i sada dalje:
u signal format staviti B/PAL
i u video output format staviti Composite video -Out.
To je to.
HVALA SVIMA!!!!!!!!!!1
Vlada
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: prebacivanje slike sa kompa na TV pomocu S videa i skarta.PROBLEM!

[ Pregleda: 9484 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.