Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form

[es] :: Access :: Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form

[ Pregleda: 2981 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form17.11.2007. u 10:50 - pre 199 meseci
Imam bazu sa OLE objektima. Između ostalih u OLE objektima imam i Word dokumente. Hteo bih u Singl Form klikom na OLE kontrolu da pokrenem Winword.exe i da mi otvori upravo dokument koji vidim u kontroli. Ovo je moguće u Datasheet formatu ili direktno u bazi ali u Singl Form mi ne polazi za rukom . VBA funkcija Shell kojom inače pokrećem eksterne programe iz Accessa nema mogućnost za prijem parametara i otvara mi prazan prozor Word-a.
Dakle poenta je da vrtim dokumente u Singl Form gledam ih na ekranu i kad odlučim koji želim da editujem, kliknem na njega, te da mi se otvori Word isto kao i iz Datasheet-a i da mogu da kompletno editujem dokument. Pokušavam da u Singl Form dobijem na dvoklik miša isto što i u Datasheet formi. kad radim sa .pdf dokumentima nemam problema. Ali sa dokumentima .ppt , .doc i ostalim iz MS Office ne mogu, a hteo bih da ih pokrenem u potpunom Editable modu sa svim funkcijama koje su inače raspoložive.
U primeru koji sam okačio, u Singl Form na desni klik, pa Document Object pa Open dobijem šta hoću, ali bih korisnika radi (udobnosti i elegancije) hteo da to uradim na dvoklik kao i u Datasheet-u. Uklavirio sam da bi trebalo na OLE kontroli osobinu Auto Activate sa Double-Click prebaciti na Manual te onda na događaj On Dbl Click napisati funkciju. Ali koju? A možda i grešim.

Zna li neko rešenje.



[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 18.11.2007. u 08:26 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form18.11.2007. u 17:59 - pre 199 meseci
Problem je rešen i okačen dole zahvaljujući čoveku koga ovde poznajete pod nadimkom IZONIC.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
87.252.130.*



+8 Profil

icon Re: Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form18.11.2007. u 18:51 - pre 199 meseci
Kako to sad izgleda jednostavno.
 
Odgovor na temu

medaemhco

Član broj: 107992
Poruke: 33
*.PPPoE-2990.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form18.11.2007. u 22:41 - pre 199 meseci
Odlično, ideja uvijek pobjeđuje.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form19.11.2007. u 21:54 - pre 199 meseci
Ne treba ti subforma o formi ako uradis ovo:

Code:

Private Sub Dokument_DblClick(Cancel As Integer)
'Otvaranje dokument na formi u Form rezimu:
Me.Dokument.Verb = acOLEVerbOpen
Me.Dokument.Action = 7
End Sub


Ako ne zadas .verb, nego samo Action, onda se dokumnt 'otvori' u malom prozorcetu, u samoj kontroli.
U datasheet nemas kontrolu pa se ne moze drugacije otvoriti nego u zasebnom prozoru, zato tamo ne treba Verb.

Vidi formu Dokumenti Datasheet_SNG_Z u zakacenom primeru


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form19.11.2007. u 22:12 - pre 199 meseci
Hvala. Ovo sam naknadno video u Helpu, na koji me je Izonic uputio ali nisam baš razumeo poentu. Sad je mnogo jednostavnije i jasnije nego u početku, jer smo i Izonic, Medaemcho i ja imali ideju da lukavstvom (pomoću Datasheet-a) dođemo do rešenja. To se dešavalo na drugom forumu obzirom da sam postavio pitanje na oba. Hvala još jednom na dobrim smernicama i rešenju. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form20.11.2007. u 14:24 - pre 199 meseci
Hej, i ja sam to videou Helpu tek nakon sto sam pogledao resenje do koga ste dosli. Koliko pre dve nedelje radio sam aplikaciju koja treba da radi upravo ono sto si trazio - da otvori dokumnet u zasebnom prozoru. Naravno da nije išlo glatko i da sam koristio trikove, moram da priznam manje elegantne nego ono sa subformom. Toliko je ne-elgantan trik da neću ni da ga spominjem.

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pokretanje word dokumenta iz OLE objecta sa Singl Form

[ Pregleda: 2981 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.