Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaposlenje u inostranstvu preko fakulteta? Iskustva?

[es] :: Vodič za posao :: Zaposlenje u inostranstvu preko fakulteta? Iskustva?

[ Pregleda: 4633 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
77.46.211.*



+7 Profil

icon Zaposlenje u inostranstvu preko fakulteta? Iskustva?15.11.2007. u 19:59 - pre 200 meseci
Interesuje me posao u inostranstvu, a cuo sam dosta primera gde su pojedini studenti sa fakulteta u Beogradu i Novom Sadu radili praksu u nekoj inostranoj firmi na istoku gde su ih, nakon zavrsetka studija odmah zaposlili kao inzenjere i sad oni ucestvuju na raznim projektima. Zanima me na koji nacin da ja nekoj firmi skrenem paznju da zelim da radim praksu i ostalo. Inace studiram masinstvo i imam osnovno znanje u AutoCad i MathCad-u. Da li je neko ovo probao i koji su uslovi za to?
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

icemaja
BGD-Vracar

Član broj: 24854
Poruke: 23
89.216.114.*

ICQ: 213308771


+1 Profil

icon Re: Zaposlenje u inostranstvu preko fakulteta? Iskustva?24.11.2007. u 23:20 - pre 199 meseci
E pa kolega, samo na brzinu da ti kazem da ti je najbolje d aodes na sajtove raznih firmi u kojim abi voleo da odradis praxu. mnoge imaju programe gde na par meseci prime ljude iz drugih drzava. uglavnom je to neki internship ili sl koji traje 3-4 meseca preko leta. da li ce posel da te zaposle zavisi najvise od tebe kako se pokazes, donekle naravno i od njihove politike i zakona u drzavi...

meni je trenutno drug u RollsRoycu u nemackoj u koji je otisao upravo an taj nacin- u decembru 2006 se prijavio na konkurs objavljen na sajtu, u maju je otisao na 3 meseca, ali su mu tamo u medjuvremenu produzili na 6. vraca se za koji dan u bg. nisu ga zaposlili i rekao mi je da u RR konkretno to tesko biva, a on jos niej ni zavrsio fax pa svejedno mora da se vrati ovde da diplomira...

dakle, proveri siteove i prijavi se gde god vidis da ima konkurs, cak i ako negde ne zadovoljavas bas sve kriterijume, niakd se ne zna...

taj acad i mcad ne znam koliko ce ti znaciti posto se to podrazumeva (barem osnovno znanje), zavisi naravno u koju firmu ides i sta bi tamo radio. po zapadu u nekim zemljama imaju obicaj da koriste matlab a ne mathcad (npr u Italiji neki inzenjeri u Agusti nisu ni culi za mathcad)... bilo bi dobro da pocnes da radis catiu, patran, nastran... to ce mnogo vise da ti se ceni. kad znas da radis konacne elemente imas vise sanse za zaposlenje (to su mi barem govorili u stranim firmama u HR odeljenjima, da obavezno naglasim u cv). ne znam samo koji si ti smer i koji su programi kod vas standardni.

za istok stvarno ne znam, znam da je npr u bugarskoj bas nestasica inzenjera. manej su plate nego na zapadu, ali opet ima posla za razliku od nase drzave...

rasprica se ja :|
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
77.46.228.*



+7 Profil

icon Re: Zaposlenje u inostranstvu preko fakulteta? Iskustva?28.11.2007. u 21:58 - pre 199 meseci
Hvala na odgovoru, a inače upravu si. Trnovit je to put, pogotovo odavde gde su saradnje sa stranim firmama i fakulteta na nižim granama. Ostalo mi je još malo da završim pa ćemo videti, nije loša ni ta varijanta (izaći odavde na par meseci).
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Zaposlenje u inostranstvu preko fakulteta? Iskustva?

[ Pregleda: 4633 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.