Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć kod postavljanja AP-a u client mode [TRENDNET TEW-430APB]

[es] :: Wireless :: Pomoć kod postavljanja AP-a u client mode [TRENDNET TEW-430APB]

[ Pregleda: 1891 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Veliki Strucnjak
programer
Tuzla, BiH

Član broj: 104303
Poruke: 4
91.191.35.*



Profil

icon Pomoć kod postavljanja AP-a u client mode [TRENDNET TEW-430APB]11.11.2007. u 14:22 - pre 200 meseci
Pozdrav,

Koristim usluge lokalnog wireless ISP-a. Imam srecu da doticni ima antenu na mojoj zgradi (2-3 sprata iznad mog) tako da sam se do nabavke AP-a (20-ak dana) spajao direktno s laptopa (ima wireless). AP je doputovao iz USA konacno (TRENDNET TEW-430APB [C1]). Nisam totalni pocetnik, znam dosta toga ali sam zapeo kod postavljanja AP-a u client mode.

Dakle sa laptopa je dovoljno pogledati dostupne mreze, spojiti se na odgovarajucu i pokrenuti web browser, te na odgovarajucoj stranici unijeti username i pasword. Dakle nikakav vid sigurnosti ne postoji.

E sada, uključim svoj AP, spojim se na njega patch kablom i u postavkama postavim AP Client, na site survey odaberem odgovarajucu mrezu (pokupi MAC AP-a na koji se spajam) i snimim postavke. Taj dio je jasan. Ono što ne znam je kako podesiti IP settingse na mom AP-u i na računaru. Na AP-u je adresa 192.168.1.100 (defaultna, poslije cu da promijenim, a na LAN-u racunara fixna IP 192.168.1.2). Pri ovim postavkama ne mogu na net.Znaci nisam napravio MAC cloning

Da li treba IP AP-a da bude gateway na LAN-u racunara? (pokusao, ne radi). U stvari mnogo toga sam pokusao, preorao net ali ne skontah. Eh da, provider nije trazio od mene MAC adresu, tako da vjerujem da ne filtrira po tome (jedino ako je nije poslije mog spajanja otkrio i postavio?!?). Evo i to cu odmah da pokusam, ali cisto sumnjam... Ako uspijem javim!

BTW noviji firmware nisam nasao, na trendnet-ovom site-u je isti kao kod mene (postavio sam taj vec, mada je isti za svaki slucaj). Dakle mislim da je do IP postavki izmedju racunara i AP-a.


Jel neko ima rijesenje?
__________
Have a nice day! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoć kod postavljanja AP-a u client mode [TRENDNET TEW-430APB]

[ Pregleda: 1891 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.