Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli

[es] :: Flash :: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zstevovich
Zoran Stevovic
Infogram
Beograd

Član broj: 51518
Poruke: 57
212.200.0.*



+3 Profil

icon Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli11.11.2007. u 09:31 - pre 199 meseci
Pretpostavljam sa je za nekoga ovo banalno ali ja se mnooogo mucim, svaka mala pomoc bi mi mnogo znacila:

Imam dynamic text polje na sceni, u njega ucitavam string iz eksternog fajla, zeleo bih da kada otvorim taj eksterni txt fajl i promenim vrednost, ta promena da se vidi i na sceni flesha, a da ne gasim player i ponovo ga pokrecem, kako bi na neku foru refreshovao ili ponovo nakon recimo 15 sekundi napravio reload u pomenuto dynamic text polje.

[Ovu poruku je menjao zstevovich dana 12.11.2007. u 00:58 GMT+1]
Zoran
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.167.*



+35 Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli12.11.2007. u 12:25 - pre 199 meseci
Radi ucitavanje na onEnterFrame event...
Npr, ovako,
pod pretpostavkom da se text polje zove "tekst" a text fajl, vrlo mastovito,"fajl.txt", a da(taj fajl) izgleda ovako:

sadrzaj=ovde upises vrednost varijable

Code:

this.onEnterFrame=function(){
    this.loadVariables("fajl.txt");
    this.tekst=sadrzaj;
}
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli12.11.2007. u 16:51 - pre 199 meseci
@Kelja

nacin koji si opisao ce samo jednom ucitati fajl, i onda ces morati da resetujes aplikaciju ili da zahtevas od korisnika da refreshuju BrowserWindow da bi se ucitao izmenjen sadrzaj fajla.



@ ZStevivch

Evo ti kod koji ces staviti na timeline fla file-a, koji sadrzi dynamic text field sa instance name-om "tekst". Kod svakoh 20 sekundi ucitava sadrzaj tekstualnog file-a, u toku sat vremena. Nakon jednog sata izbacuje prouku kojom od korisnika trazi refresh, veruj mi niko nece visiti na sajtu sat vremena. ( obzirom da mu je do tada pojeo sve procesorske resurse, i napunio chashe, salim se naravno).
[kod je za AS3, za AS2 bi trebalo da je slican, ali je AS2 i onako prevazidjen...]

Code:


//ucitavamo klase koje su nam neophodne
import flash.display.Sprite;
import flash.events.TimerEvent;
import flash.utils.Timer;


//definisemo varijable, izmeni 1.txt u ime svog textualnog file-a
var adr:URLRequest = new URLRequest("1.txt");
var ldr:URLLoader = new URLLoader();
var s:String
//Instanciramo Timer klasu gde je : new Timer(interval u milisekundama, ukupno trajanje timera)
var miniTimer:Timer = new Timer(20000, 3600);
            
//Dodajemo event listenere za interval, i za zavrsetak timera          
miniTimer.addEventListener(TimerEvent.TIMER, interval);
miniTimer.addEventListener(TimerEvent.TIMER_COMPLETE, gotovo);
            
//Iniciramo timer            
miniTimer.start();
        
//Event handler za interval
function interval(event:TimerEvent):void  {
            ldr.addEventListener(Event.COMPLETE, ucitaj);
            ldr.load(adr);


            function ucitaj(e:Event):void {
                s = new String(ldr.data);
                tekst.text = s
            }            
}

//Event handler za istek jednog sata
function gotovo (event:TimerEvent):void {
            tekst.text = "obzirom da ste visili na sajtu sat vremena red je da refreshujete, pritisnite F5";
}



"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.167.*



+35 Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli12.11.2007. u 17:39 - pre 199 meseci
@shedvel, probao sam. Radi, bez refresha...
Fajl se ucitava onEnterFrame...

[Ovu poruku je menjao kelja dana 12.11.2007. u 18:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli12.11.2007. u 19:07 - pre 199 meseci
@kelja
Odlicno, eto jos jednog nacina.

Takodje kod koji si postovao ne moze raditi u orginalnoj formi
Code:

this.onEnterFrame=function(){
    this.loadVariables("fajl.txt");
    this.tekst=sadrzaj;
}


da bi radio moras da liniju this.tekst=sadrzaj promenis u this.tekst.text = sadrzaj
"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.167.*



+35 Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli12.11.2007. u 19:44 - pre 199 meseci
Citat:

da bi radio moras da liniju this.tekst=sadrzaj promenis u this.tekst.text = sadrzaj


Funkcionise ako u polje var upises "tekst".
Dakle, ne instance name, nego var name, a ako je ime instance "tekst", onda mora tako kako si napisao.
Pozdrav! :)
P.S. Moracu jednom da se bacim na taj AS3 i OOP...
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli12.11.2007. u 20:53 - pre 199 meseci
He he u pravu si sto se "tekst" var-a tice, moja greska.

P.S. Sto se AS3 tiche ja vec par dana cupam kosu obzirom da je jako strma kriva ucenja ( bez obzira na predznanje AS2 ), ali je jako isplativo, nakon 2 dana sam uspeo da napravim par RIA koje nisam moga zamisliti sa AS2, a OOP me satire, no savladacu ga jednog dana ....
"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.167.*



+35 Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli12.11.2007. u 21:21 - pre 199 meseci
Citat:
a OOP me satire


Dobar izraz, isto se osecam, moje poznavanje OOP-a se svodi na koriscenje gotovih klasa...
:(
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
77.46.234.*



Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli13.11.2007. u 02:09 - pre 199 meseci
moram da se ukljucim ovde :)
OOP je trazen svugde i koncept je prilicno jednostavan. Iako je potrebno dosta vremena za objektnu orijentisanost [3-6 meseci za full OO], lako se prepoznaje u svim programskim jezicima.. Ufff.. Definitivno prelazimo na AS3..
Sorry za offtopic.
 
Odgovor na temu

gonzos
Doboj

Član broj: 68687
Poruke: 293
87.250.119.*



+3 Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli13.11.2007. u 15:09 - pre 199 meseci
I ja polako prelazim na AS3, ali AS2 jos uvijek nije prevazidjen!
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli13.11.2007. u 15:34 - pre 199 meseci
@Gonzos, AS2 je prevazidjen pojavom AS3, tacnije pojavom Flaxa2, no to nije poenta. Ono sto je evidentno je da AS3 preuzima primat sve brze, sto bi se mozda i desilo ranije da sama Event orientated struktura AS3 nije bila toliko iznenadjenje za zajednicu koja je u osnovi predstavljala , Designere ( obzirom da si za 2 dana ucenja AS2 mogao da napravis full flash site), kojima je Flash predstavljao najbolji nacin da zaobidju neophodnost Programera u projektu . E sada je gomila ljudi Frustrirana nemogucnoscu da lepe kod gde stignu ( po objektima timelineu itd..), i neophodnoscu ucenja (bukvalno) novog Objektno orjentisanog jezika. Zavidim ljudima sa iskustvom u Javi, njima je ovo mnogo lakse palo, zabog celog Event system = "Observesr System".


Ukratko, skoro niko vise ne trazi freelancere za AS2 projekte, zato Flash + Flax u shake =D
"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.167.*



+35 Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli13.11.2007. u 16:32 - pre 199 meseci
Citat:
Ukratko, skoro niko vise ne trazi freelancere za AS2 projekte, zato Flash + Flax u shake =D


Malko preterano... :-)
Imace dizajneri(sami) uvek posla, kao i ljudi koji poznaju AS2.
Ako nekom treba header/banner u flashu, bas ga briga da li je uradjen pomocu AS2, AS3, OOP, ili je sve odradjeno motion tweenom...
Bitno je da lepo izgleda i da radi. A za to ponekad nije potrebna ni linija koda... ;)
 
Odgovor na temu

shedvel
Jobless Couch Bum
Kragujevac

Član broj: 70014
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli13.11.2007. u 16:39 - pre 199 meseci
U pravu si Kelja, malo sam preterao, no, ceo koncept sam bazirao na freelanceu za "complete Flash web solution".
A veruj mi poslednjih par zahteva koje sam imao su explicitno trazili AS3 ( pod izgovorom da je mnoooogoo brzi od AS2, sto ja nemogu i ne umem potvrditi).

Pozdrav
"Treba li da se smejem jer smesni su, . . .
. . . ili da placem jer je to sve sto jesu? "
 
Odgovor na temu

gonzos
Doboj

Član broj: 68687
Poruke: 293
87.250.119.*



+3 Profil

icon Re: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli14.11.2007. u 19:12 - pre 199 meseci
Odosmo u offtopic skroz, no nema veze...
Nije prevazidjen u smislu da ga jos mnogo ljudi koristi (npr ja-skriptam u AS2 i AS3).
Odnos je otprilike kao win XP i Win Vista.
Bar mislim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Zna li neko kako da uradim reload spoljnih variabli

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.