Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebacivanje mreze na backup link u slucaju prekida primarnog na Mikrotiku

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Prebacivanje mreze na backup link u slucaju prekida primarnog na Mikrotiku

[ Pregleda: 2941 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cakani_

Član broj: 142566
Poruke: 1
91.191.39.*



Profil

icon Prebacivanje mreze na backup link u slucaju prekida primarnog na Mikrotiku01.11.2007. u 10:08 - pre 200 meseci
Prebacivanje mreze na backup link u slucaju prekida primarnog i vracanje na primarni link kad se primarni vrati.

Imam tri Mikrotik-a povezanih linkovima seriski (to jest prvi na drugi a drugi na treci) a na svakom imam izlaz za korisnike interneta.
Na prvom mi se nalazi primarni link za internet a na trecem mi se nalazi backup link za internet.
Potrebno mi je da prilikom nestanka primarnog linka da se automatski komplet mreza prebaci na backup link dok se primarni link ne osposobi a cim se primarni link osposobi da se mreza vrati u prvobitni polozaj (to jest da se preusmjeri ponovo na primarni link).

Ja sam to pokusao kombinacijom scripti i netwatch-a ali mi se javi problem jer skripte na ta tri mikrotika ne suradjuju to jest jedna prebaci na primarni druga na backup a treca stalno prebaciva tamo-vamo i slicno.

Dali neko ima konkretno rjesenje koje bi taj poso kvalitetno bez greske obavljalo !

Unaprijed se zahvaljujem !
 
Odgovor na temu

searcher

Član broj: 58257
Poruke: 29
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Prebacivanje mreze na backup link u slucaju prekida primarnog na Mikrotiku04.11.2007. u 23:20 - pre 200 meseci
Mozda da Mikrotik ruteri medjusobno razmenjuju rute (OSPF, IBGP)? Da se da prioritet primary linku, ako on padne da saobracaj ide preko backup linka.

Ili cak da se radi load balancing, da u isto vreme koristis oba linka, pola mreze oglasis da ide preko prvog linka i drugu polovinu oglasis da ide preko drugog linka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Prebacivanje mreze na backup link u slucaju prekida primarnog na Mikrotiku

[ Pregleda: 2941 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.