Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL i malbox na EUnetu - prijem ok, ali kako raditi slanje?

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL i malbox na EUnetu - prijem ok, ali kako raditi slanje?

[ Pregleda: 2727 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
91.150.102.*



+3 Profil

icon Telekom ADSL i malbox na EUnetu - prijem ok, ali kako raditi slanje?28.10.2007. u 08:38 - pre 200 meseci

Imam svoj stari mailbox na EUnet-u, i konfigurisao sam Outlook Express da prima postu sa njega kroz Telekomov ADSL (to sto za svaki MB poste skidaju po 6 minuta vremena, je neka druga tema...), ali imam problem da saljem postu a da se u From: polju vidi ta moja @EUnet.yu adresa.

smtp.eunet.yu nece jer kaze da ne moze da radi relaying (sto je i logicno jer mu ne pristupam kroz EUnetove dial-in linije, nego spolja), a ako stavim mail.nadlanu.com daje mi dialog box da unesem username i password, sto i kada uradim (naravno za account na Telekomu koji sam dobio kada sam dobio ADSL) - opet mi daje isti dialog box - kao da podaci nisu OK.

Verovatno nesto previdjam...?

 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
77.46.164.*



+3 Profil

icon Re: Telekom ADSL i malbox na EUnetu - prijem ok, ali kako raditi slanje?28.10.2007. u 12:50 - pre 200 meseci
Citat:
zorpetus: a ako stavim mail.nadlanu.com daje mi dialog box da unesem username i password, sto i kada uradim (naravno za account na Telekomu koji sam dobio kada sam dobio ADSL) - opet mi daje isti dialog box - kao da podaci nisu OK.

Verovatno nesto previdjam...?


Malopre ovako (sa smtp serverom mail.nadlanu.com ) proradilo kako treba i samo od sebe.
Verovatno sam imao neki los tajming kada sam ono inicijalno probao, imali su nekih problema sa mrezom i/ili serverom bas u tom trenutku. Marfijevi zakoni :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL i malbox na EUnetu - prijem ok, ali kako raditi slanje?

[ Pregleda: 2727 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.