Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slovenački naučnici daju doprinos nauci could eliminate most heat-caused errors with quantum comput

[es] :: Nauka :: Slovenački naučnici daju doprinos nauci could eliminate most heat-caused errors with quantum comput

[ Pregleda: 2950 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

samilen
Saša Milenković
Beograd

Član broj: 11606
Poruke: 106
*.fon.bg.ac.yu



Profil

icon Slovenački naučnici daju doprinos nauci could eliminate most heat-caused errors with quantum comput04.09.2003. u 00:16 - pre 251 meseci
Pogledajte ovo:
"A 'chill pill' that Slovenian computer scientists recently formulated could eliminate most heat-caused errors with quantum computers, allowing them to operate at incredible speeds successfully."

Detaljnije na http://www.newsfactor.com/perl/story/22201.html

Bravo, tako treba, a ne ko ove naše lenštine koje samo pričaju mi smo nekada ovo, mi smo nekada ono... a ne rade ništa samo sede na tuđoj grbači.

[Ovu poruku je menjao samilen dana 07.09.2003. u 06:41 GMT]

[Ovu poruku je menjao secret dana 18.09.2004. u 22:11 GMT]
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Slovački naučnici daju doprinos nauci04.09.2003. u 10:35 - pre 251 meseci
Uz dužno poštovanje Slovačkim naučnicima, ovde se ipak radi o Slovenačkim naučnicima. A što se tiče: "Mi smo nekad..." - pa, to je istina: mi smo nekad u nauci bili bar u rangu sa Slovencima, ali oni su zadržali taj visoki nivo (u skladu sa materijalnim mogućnostima njihovog društva) i danas. Da nemamo sranja vec unazad 10+ godina, video bi i ovde neke rezultate, kao i svuda po okolnim zemljama.
 
Odgovor na temu

samilen
Saša Milenković
Beograd

Član broj: 11606
Poruke: 106
*.fon.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Slovački naučnici daju doprinos nauci05.09.2003. u 01:07 - pre 251 meseci
Slažem se,
ili niko od tih izgovora nema ništa. Izvini, ali šta koga briga za naša sra*a. Ovime samo želim, pre svega da pohvalim kolege Slovence, ali i da koliko to mogu preko ovog foruma, motivišem naše ljude ukazivanjem na apsurdne izgovore i mogućnost da se iza njih možda krije i nesposobnost ili strah od iskoračavanja ka nečemu što znaju da je ispravno.

Mnogi ljudi nemaju nešto među nogama za suprodstavljanje staroj generaciji priznatih sedoglavih naučnika, koji nažalost nisu postali Sokrati ove zemlje iako su to umislili da jesu, nego samo smetaju da se ide dalje.

Non stop se veliča BU kao velika naučna ustanova, ali ja ne znam da je iko sa BU dobio nobelovu nagradu ili nešto slično. Hajde da ne širim mnogo priču.

Ukratko, mislim da si upravu, ali ne potpuno.
 
Odgovor na temu

samilen
Saša Milenković
Beograd

Član broj: 11606
Poruke: 106
*.fon.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Slovenački naučnici daju doprinos nauci07.09.2003. u 04:42 - pre 251 meseci
Nekako je došlo do greške pa je u naslovu stojalo "slovački" umesto "slovenački", sorry svima, sada je ispravljeno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Slovenački naučnici daju doprinos nauci could eliminate most heat-caused errors with quantum comput

[ Pregleda: 2950 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.