Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] pravljenje sablona uplatnice i problem sa stampom

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] pravljenje sablona uplatnice i problem sa stampom

[ Pregleda: 6879 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
87.250.47.*



+3 Profil

icon [Excel] pravljenje sablona uplatnice i problem sa stampom11.10.2007. u 19:58 - pre 201 meseci
dakle pokusavam da napravim sablon klasicne uplatnice u excel 2007.to mi ajde nekako i ide (pitanje kako merne jedinice za height redova i width kolona prebaciti u cm ili mm? uspeo sam da nadjem da merne jedinice margina prebacim u cm ili mm ali mi ovo ne uspeva).
sada kad je uplatnica nekako i napravljena sad bi trebalo da u stampac stavim uplatnicu i odstampam uneti tekst u odgovarajuca polja. Pokusao sam sa set print area,ali kao prvo kad izaberem polja drzeci ctrl+click i pritisnem set print area u print preview ja dobijam svako izabrano polje na posebnoj strani, zatim biraju se i polja kao na primer svrha uplate ili iznos koje sam postavio kao text box, dok sam polja u koje podatke unosi osoba stavio da budu klasicna cells. Ovo mi nikako ne uspeva. Da li je to uopste moguce?
Hvala
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.bisinter.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] pravljenje sablona uplatnice i problem sa stampom14.10.2007. u 08:05 - pre 201 meseci
Kao što je jednom lepo reako drgrba u svojoj kolumni u PCpressu Office treba posmatrati kao celinu. Čini mi se (bar ja tako radim) da je bolje da izađeš iz okvira Excela i iskoristiš Word koji ima bolje mogućnosti po pitanju štampe. Polja ćeš mnogo lakše postaviti na tačne pozicije nego u Excelu jer imaš preciznu kontrolu pozicija, uvlačenja...
E sad, verovatno u Excelu imaš neku "bazu" i preračunavanja pa si zato i pošao od Excela. U tom slučaju štampu možeš povezati sa listom u Excelu preko alata Mail Merge vidi http://www.elitesecurity.org/t250399-0#1504469. U čarobnjaku za kao izvor podataka (lista primalaca) postavi listu iz Excela.

Možeš skeniranu uplatinicu da ubaciš kao slku u pozadinu - kao pomoć u raspoređivanju polja. Kod štampe izaberi opciju da ne štampaš drawing objekte.




[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 14.10.2007. u 09:34 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] pravljenje sablona uplatnice i problem sa stampom

[ Pregleda: 6879 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.