Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazim shemu prijemnika sa lampama za prijem udaljenih radiodifuznih stanica

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Trazim shemu prijemnika sa lampama za prijem udaljenih radiodifuznih stanica

[ Pregleda: 2875 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nindac
Beograd

Član broj: 117247
Poruke: 21
*.eunet.yu.



Profil

icon Trazim shemu prijemnika sa lampama za prijem udaljenih radiodifuznih stanica05.10.2007. u 23:56 - pre 201 meseci
Pre dosta godina sam u jednom broju casopisa Radioamater naisao na shemu i opis cevnog radio prijemnika za srednje talase koji je napravio radioamater iz Beograda, mislim da se zvao Vuk Nedeljkovic, ali nisam
siguran. To je bio dosta osetljiv i selektivan prijemnik za prijem radiodifuznih stanica na srednjim talasima, a sluzio je prvenstveno za snimanje muzike sa udaljenih stanica (npr. Luxemburg koji je u to doba bio
apsolutni hit !). Taj clanak a i shemu sam nazalost izgubio pa bih molio nekog ko ima casopise Radioamater iz 60-tih godina da pokusa da pronadje taj clanak i shemu, bio bih mu veoma zahvalan ! Godiste 1964 sam
pregledao u biblioteci i tamo nema te sheme, a ostala godista ne mogu da nadjem (1963, 1965, 1966 itd.). Znam da su ovakvi prijemnici, pogotovu sa lampama, odavno "demode" ali ovo radim iz cistog zadovoljstva,
tj. ljubavi prema dobrim starim "lampaskim" vremenima. Puno pozdrava, Nikola.
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.rcub.bg.ac.yu.



+117 Profil

icon Re: Trazim shemu prijemnika sa lampama za prijem udaljenih radiodifuznih stanica09.10.2007. u 07:58 - pre 201 meseci
nindac
Posedujem komplete časopisa Radioamater od 1954 god do danas i mogu pronaći traženu šemu.
Ranko
 
Odgovor na temu

nindac
Beograd

Član broj: 117247
Poruke: 21
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Trazim shemu prijemnika sa lampama za prijem udaljenih radiodifuznih stanica09.10.2007. u 18:17 - pre 201 meseci
Konacno da neko odgovori ! Ranko, molio bih te da mi javis na PM koji je to broj casopisa a ako imas skener
zamolio bih te da to skeniras i posaljes mi na email. Mala pomoc : pocni od 1965. i 1966. godista, mislim da je
tu negde. Pozdrav, Nikola.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Trazim shemu prijemnika sa lampama za prijem udaljenih radiodifuznih stanica

[ Pregleda: 2875 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.