Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti

[ Pregleda: 2408 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti19.09.2007. u 12:23 - pre 202 meseci
potreban mi je kod koji c mi napisati listu datuma pocev od prvog januara recimo pa do danas ali po 2 ili 3 za redom.
npr
1.jan
1.jan
2.jan
2.jan
... itd

pokusavao sam da napravim ali posto sam u frci sa vremenom,a pretpostavljam da ce neko ima vec takav kod molim vas pomozite
hvala!
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti19.09.2007. u 13:59 - pre 202 meseci
Hm, ne verujem da je problem napisati makro ali ovo možeš da uradiš i bez VBA..

Prvo popuni svaku drugu ili treću ćeliju, koliko ti je već kopija potrebno, sa datumima. To recimo možeš sa nekom f-jom tipa
Code:
=IF(MOD(ROW();3);"";DATUM)
gde sam sa DATUM označio nepostojeću f-ju (lako ćeš je sam napisati) koja daje vrednost uvećanu za 1 u odnosu na max vrednost iz prethodnih ćelija.

Kad si to uradio, selektuj čitav taj opseg, pa pritisni CTRL+G (Go To) / Special... / Blanks / OK
što će ti selektovati samo prazne ćelije, pa unesi formulu tipa "vrednost ćelije iznad" - odnosno, ako ti je kursor aktivne ćelije u A5, kucaš =A4 i CTRL+ENTER da se ovo preslika u sve prazne ćelije.

Sad je još ostalo COPY/PASTE Values, da poništiš formule.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti19.09.2007. u 14:09 - pre 202 meseci
Hvala, na pomoci. kada sam mislio kod mislio sam da automatsi ispise celu listu od 1.jan do 1.jan...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti19.09.2007. u 14:25 - pre 202 meseci
ali u go to/blanks on ove celije koje formula vraca kao prazne uopste ne vidi kao prazne i ne selektuje ih...

ail nasao sam resenje bez toga.
Code:

=IF(TRUNC(ROW()/2)=ROW()/2,A2+1,A3)

a u a1 i a2 ukucao sa prvi datum
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti19.09.2007. u 14:46 - pre 202 meseci
Citat:
anakin14: ali u go to/blanks on ove celije koje formula vraca kao prazne uopste ne vidi kao prazne i ne selektuje ih...
Da, nisam proverio, izvinjavam se. Problem je u onom "" što je Excel automatski protumačio kao tekst pa onda tako i tretira ćeliju. Ovo ćeš prevazići ako u GO TO / Special...
klikneš na Formulas i od svih opcija ostaviš samo Text. Tako radi.

Uvek je prilika da se nešto novo nauči. ;)
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti19.09.2007. u 15:01 - pre 202 meseci
Zar nije moglo sa AutoFill?
1/ Upišeš u prvu ćeliju 1. jan i povučeš 365 ćelija nadole automatkso popunjavanje i dobićeš sve datume u godini.
2/ Onda sve te datume kopiraš ispod 2 ili 3 puta (koliko ti treba)
3/ Na kraju sortiraš.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti19.09.2007. u 15:35 - pre 202 meseci
sva tri resenja su interesantna ali Jpeca se najbloje dosetio.Neki put resenje je tako prosto i trivijalno ali nikako da ti padne napamet jer u startu ocekujes da je tesko to uraditi (kao sto ja nisam ni razmisljao o funkciji nego sam u startu krenu da pisem kod).
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] kod za pisanje duplih ili vesestrukih vrednosti

[ Pregleda: 2408 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.