Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunovodstvo Da li neko moze da mi objasni tacno kako funkcionise cela ta prica sa placanjem pdv-a?

[es] :: Vodič za posao :: Racunovodstvo Da li neko moze da mi objasni tacno kako funkcionise cela ta prica sa placanjem pdv-a?

[ Pregleda: 5043 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobageo

Član broj: 148113
Poruke: 1
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Racunovodstvo Da li neko moze da mi objasni tacno kako funkcionise cela ta prica sa placanjem pdv-a?11.09.2007. u 12:44 - pre 202 meseci
Kolko sam razumeo zbir pdv-a izlaznih faktura mi pokazuje kolike sume mogu da se oslobodim kod placanja pdv-a na ulaznim fakturama?!
Da li neko moze da mi objasni tacno kako funkcionise cela ta prica sa placanjem pdv-a?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Racunovodstvo Da li neko moze da mi objasni tacno kako funkcionise cela ta prica sa placanjem pd11.09.2007. u 13:30 - pre 202 meseci
Citat:
slobageo: Kolko sam razumeo zbir pdv-a izlaznih faktura mi pokazuje kolike sume mogu da se oslobodim kod placanja pdv-a na ulaznim fakturama?!

Malo si ti to pobrkao ulaz i izlaz, mozda bi imalo logike da si rekao "zbir pdv-a ulaznih faktura mi pokazuje kolike sume mogu da se oslobodim kod placanja pdv-a na izlaznim fakturama". E, sad, nije bas uvek tako, nemas to pravo za sve ulazne fakture...
Recimo, ne odbija se PDV placen za nabavku:

- putnickih automobila,
- goriva za putnicke automobile,
- delova za putnicke automobile,
- bilo cega vezanog za putnicke automobile
- hrane i pica za poslovne sastanke i posete klijenata
- poklona koje firma daje licima i drugim firmama
- tepiha
- elektricnih aparata koji mogu imati primenu u domacinstvu
- tv i radio prijemnika
- umetnickih dela

Ako se uradi drugacije, kazna je od 100.000 dinara do 1.000.000 dinara


Osim toga ako si mnogo kupovao a malo prodavao, onda ti je PDV koji si platio veci od onog koji dugujes, tako da drzava tebi dodje neke pare, koje kazu da ne treba traziti bez preke potrebe zbog neprijatnosti koje iz toga mogu proisteci, vec se to obicno ostavi za drugi put kad ti budes dugovao drzavi pa se onda ti dugovi isprebijaju. Izuzetak su poslovi pretezno zasnovani na izvozu, gde se dug drzave non stop povecava, pa povremeno treba traziti placanje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Racunovodstvo Da li neko moze da mi objasni tacno kako funkcionise cela ta prica sa placanjem pdv-a?

[ Pregleda: 5043 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.