Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3492947 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kostic17
goran kostic
neyaposlen
nsy
jagodina

Član broj: 339397
Poruke: 156
93.184.81.*



+11 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.11.2019. u 18:03 - pre 54 meseci
Mislio sam na trajnu lk
 
Odgovor na temu

Stfn
NEMA
NIJEDNA
Jugoistok

Član broj: 341194
Poruke: 44



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.11.2019. u 19:58 - pre 54 meseci
OK, jasno, znaci nista dok ne stigne pasos...
 
Odgovor na temu

somi...
Nis

Član broj: 338206
Poruke: 83
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.11.2019. u 23:35 - pre 54 meseci
Citat:
nebojsa1967:
Pozdrav buducim Bugarima,
Evo ovako intervju mi je bio u niskom konzulatu u septembru 2018 prepiska obrazovana 16.11.2018 i danas posle nekih 13 meseci mi stoji jos uvek Obrazuvana prepiska N:20951/2018/16.11.2018 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane. Citajuci ovaj forum sam shvatio da od drzavljanstva nema nista bar tri godine i u maju krenem sa procedurom za trajni boravak - bugarsku licnu kartu koju sam juce podigao znaci pet meseci.Ako vam neko kaze da cete trajni boravak zavrsiti za 500-600 evra ne ulazite u pricu mene je kostalo oko 1100 a nisam bacio ni evro nepotrebno,prosto odlasci benzin putarine spavanje nakupi se. Sad imam bg l.k. i ne mogu s njom da radim gore nego moram da otvorim firmu u bg i sa nekim a1 obrascem tek mogu gore.Molim one koji su upuceni da mi pojasne proceduru dobijanja a1 obrasca otvaranje firme tj kako ja sa bugarskom firmom mogu da radim u nemackoj ili holandiji i vredi li to u svajcarskoj . Ja radim keramiku i imam dosta posla u svici ali ne mogu da krenem u nesto ozbiljnije od stanova u privatnoj reziji. Bez papira niko ne sme da me angazuje.zahvalan na odgovorima


Ja sam sve pokusao za svicu samo pasos.. Sve ostalo je gubljenje vremena i zivaca
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.11.2019. u 12:51 - pre 54 meseci
Citat:
nebojsa1967:
Pozdrav buducim Bugarima,
Evo ovako intervju mi je bio u niskom konzulatu u septembru 2018 prepiska obrazovana 16.11.2018 i danas posle nekih 13 meseci mi stoji jos uvek Obrazuvana prepiska N:20951/2018/16.11.2018 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane. Citajuci ovaj forum sam shvatio da od drzavljanstva nema nista bar tri godine i u maju krenem sa procedurom za trajni boravak - bugarsku licnu kartu koju sam juce podigao znaci pet meseci.Ako vam neko kaze da cete trajni boravak zavrsiti za 500-600 evra ne ulazite u pricu mene je kostalo oko 1100 a nisam bacio ni evro nepotrebno,prosto odlasci benzin putarine spavanje nakupi se. Sad imam bg l.k. i ne mogu s njom da radim gore nego moram da otvorim firmu u bg i sa nekim a1 obrascem tek mogu gore.Molim one koji su upuceni da mi pojasne proceduru dobijanja a1 obrasca otvaranje firme tj kako ja sa bugarskom firmom mogu da radim u nemackoj ili holandiji i vredi li to u svajcarskoj . Ja radim keramiku i imam dosta posla u svici ali ne mogu da krenem u nesto ozbiljnije od stanova u privatnoj reziji. Bez papira niko ne sme da me angazuje.zahvalan na odgovorima


Možeš li da navedeš koje si administrativne troškove imao u Bugarskoj za trajni boravak ( ne uzimajući u obzor troškove dolaska, spavanje itd) ?
Takođe mi nije jasno zašto tako dugo traje, s obzorom da već imaš dokument iz Dabča da imaš bugarsko poreklo.
 
Odgovor na temu

nebojsa1967
nebojsa pantic
bujanovac

Član broj: 341288
Poruke: 6
*.kti.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2019. u 09:28 - pre 54 meseci
Citat:
kostic17:
Dali je moguce izvaditi licnu kartu u toku procedure nakon intervjua?

da to su odvojene stvari prilikom podizanja proizhoda dobijes tri papira jedan za drzavljanstvo jedan za trajni boravak i jedan za produzeni
 
Odgovor na temu

nebojsa1967
nebojsa pantic
bujanovac

Član broj: 341288
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2019. u 10:24 - pre 54 meseci
Citat:
Sima19:
Citat:
nebojsa1967:
Pozdrav buducim Bugarima,
Evo ovako intervju mi je bio u niskom konzulatu u septembru 2018 prepiska obrazovana 16.11.2018 i danas posle nekih 13 meseci mi stoji jos uvek Obrazuvana prepiska N:20951/2018/16.11.2018 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane. Citajuci ovaj forum sam shvatio da od drzavljanstva nema nista bar tri godine i u maju krenem sa procedurom za trajni boravak - bugarsku licnu kartu koju sam juce podigao znaci pet meseci.Ako vam neko kaze da cete trajni boravak zavrsiti za 500-600 evra ne ulazite u pricu mene je kostalo oko 1100 a nisam bacio ni evro nepotrebno,prosto odlasci benzin putarine spavanje nakupi se. Sad imam bg l.k. i ne mogu s njom da radim gore nego moram da otvorim firmu u bg i sa nekim a1 obrascem tek mogu gore.Molim one koji su upuceni da mi pojasne proceduru dobijanja a1 obrasca otvaranje firme tj kako ja sa bugarskom firmom mogu da radim u nemackoj ili holandiji i vredi li to u svajcarskoj . Ja radim keramiku i imam dosta posla u svici ali ne mogu da krenem u nesto ozbiljnije od stanova u privatnoj reziji. Bez papira niko ne sme da me angazuje.zahvalan na odgovorima


Možeš li da navedeš koje si administrativne troškove imao u Bugarskoj za trajni boravak ( ne uzimajući u obzor troškove dolaska, spavanje itd) ?
Takođe mi nije jasno zašto tako dugo traje, s obzorom da već imaš dokument iz Dabča da imaš bugarsko poreklo.


probacu svega da se setim
ako ti pasos vazi manje od pet godina vadi novi zato sto trajni boravak daju na pet godina ili dok vazi pasos to je oko 30e


-potvrde iz suda i supa 10e
-odlazak u bugarsku ?
-posrednik za pronalazenje stanodavca 50e
-zakup za stan 100e
-notar overa ugovora o zakupu i deklaracija 30e
-prevod i legalizacija potvrda iz suda i supa notar 50e
-medicinska zastrahovka 85e
-potvrda iz banke 5e
-viza u ambasadi 100e
kad predas za vizu cekas mesec dana
430e + troskovi odlaska


- s vizom odlazis u bugarsku na policiju ?
- zahtev za pregled dokumenata 10e(10 leva +prov banke 10leva)
-izvod mkr prevod i legalizacija 25e
-potvrda dabc i kopija pasosa 0e
uzimaju papire i zakazuju ti intervju meni bilo za sedam dana
-odlazak u bugarsku ?
obavljen intervju zakazano podizanje odobrenja za dva meseca
-odlazak u bugarsku ?
-slika plus taksa za podizanje odobrenja 30e(mislim da je taksa 60lv+prov banke 10lv)
daju ti potvrdu s kojom ides u opstinu da ti potvrde adresu i izdaju maticni broj
-opstina izdavanje potvrda o upisu adrese i maticni broj egn dodji za sedam dana 55e
-odlazak u bugarsku ?
podizanje papira iz opstine pa nazad na policiju na slikanje i otiske
-uplata za licnu kartu + jedna slika 27e(45lv+prov10lv)
dodji za 30 dana po l.k.
147e
-odlazak u bugarsku po licnu kartu ?
eto 430 + 150 + sest odlazaka bar po 50 880evra
meni u opstini nisu prihvatili adresu na kojoj sam prijavljen zbog kvadrature pa sam radio novi ugovor o stanu platio opet kiriju ,pa su me u opstini vracali sledeci put da donesem izvode nisam zao da treba za zenu i decu samo kopije ne mora prevod ali sam isao opet za bugarsku tako da je to jedno veliko mucenje,u policiji su fenomenalni likovi sve opusteno devojke na salteru prijatne ali one torokuse u opstini nedaj boze nikom custendil je u pitanju.
nadam se da sam ti pomogao sam odvoji administrativna davanja od ostalih ali ne moze bez svake ove stavke


 
Odgovor na temu

nebojsa1967
nebojsa pantic
bujanovac

Član broj: 341288
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2019. u 11:40 - pre 54 meseci
Samo da pojasnim potvrda koju izdaje dabc je samo obavezna propusnica za dalje ali i kad je imate ne znaci da ce te doobiti drzavljanstvo na intervjuu vas pitaju sta ce bugarska dobiti ako vam da pasos znaci da mogu da vam ga ne daju(drzavljanstvo) isto je i sa l.k.-trajni boravak i tamo vas na policiji pitaju zasto trazite trajni boravak i mogu da vam ga ne odorbe to je mac sa dve ostrice i kad podignete l.k.doobijete trajni boravak morate boraviti u bugarskoj citaj eu tj ako u godini boravite vise od 90 dana van eu mogu da vam oduzmu trajni boravak l.k. znaci nesto samo onima koji bi da otvore firmu u bugarskoj i sa tom firmom rade u eu na osnovu ugovora sa nekom eu firmom uz neki obrazac a1 o socijalnom osiguranju.zato sam i zamolio da mi neko ko zna objasni proceduru ili da me uputi na nekog advokata knjigovodju prevodioca kako god koji bi mi objasnio do tancina ili mi naravno uz nadoknadu otvorio tu firmu vodio knjige i blablabla ali sve legal da licno odem sa njim i otvorim to.meni za rad u nemackoj ili bilo gde za 1700e neto bugarski papiri ne trebaju svako ko ima dve ruke i dve noge i nije bas mnogo glup moze da bude rob nemcu ne treba mu bugarski papir fora je raditi tamo za vece pare posao koji ti odgovara zato je potrebna bugaska firma
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.11.2019. u 20:34 - pre 54 meseci
Ima li ko da se pohvali promenom statusa sa zadolzitelno na finalni a da je imao intervju krajem prosle ili pocetkom ove godine?
Ja sam imao intervju 03.07.ove godine u Sofiji pa me zanima koliko cu jos cekati da se promeni ovaj status(nadam se da nece trajati duze od godinu dana od intervjua).
 
Odgovor na temu

GORANNNNNNNNNN
MILOSEVIC
VRANJE

Član broj: 341330
Poruke: 4
92.247.51.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.11.2019. u 14:39 - pre 54 meseci
Citat:
nebojsa1967:
Samo da pojasnim potvrda koju izdaje dabc je samo obavezna propusnica za dalje ali i kad je imate ne znaci da ce te doobiti drzavljanstvo na intervjuu vas pitaju sta ce bugarska dobiti ako vam da pasos znaci da mogu da vam ga ne daju(drzavljanstvo) isto je i sa l.k.-trajni boravak i tamo vas na policiji pitaju zasto trazite trajni boravak i mogu da vam ga ne odorbe to je mac sa dve ostrice i kad podignete l.k.doobijete trajni boravak morate boraviti u bugarskoj citaj eu tj ako u godini boravite vise od 90 dana van eu mogu da vam oduzmu trajni boravak l.k. znaci nesto samo onima koji bi da otvore firmu u bugarskoj i sa tom firmom rade u eu na osnovu ugovora sa nekom eu firmom uz neki obrazac a1 o socijalnom osiguranju.zato sam i zamolio da mi neko ko zna objasni proceduru ili da me uputi na nekog advokata knjigovodju prevodioca kako god koji bi mi objasnio do tancina ili mi naravno uz nadoknadu otvorio tu firmu vodio knjige i blablabla ali sve legal da licno odem sa njim i otvorim to.meni za rad u nemackoj ili bilo gde za 1700e neto bugarski papiri ne trebaju svako ko ima dve ruke i dve noge i nije bas mnogo glup moze da bude rob nemcu ne treba mu bugarski papir fora je raditi tamo za vece pare posao koji ti odgovara zato je potrebna bugaska firma

 
Odgovor na temu

GORANNNNNNNNNN
MILOSEVIC
VRANJE

Član broj: 341330
Poruke: 4
92.247.51.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.11.2019. u 14:55 - pre 54 meseci
Pre oko mesec dana sam ostvario saradnju sa Milijanom Planinskom, devojka ima svoju agenciju u Sofiji -Consult Vip Project. Bila mi je potrebna pomoc za predaju dokumenata za bugarsko poreklo i za otvaranje firme u Bugarskoj. Efikasna, profesionalna i azurna , sve pohvale, njen broj telefona je +359899102189, ima i fb.stranicu na kojoj se mozete informisati o svemu sta njena agencija obalja "Consult Vip Project- Bugarsko Drzavljanstvo".
 
Odgovor na temu

nebojsa1967
nebojsa pantic
bujanovac

Član broj: 341288
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.11.2019. u 15:04 - pre 54 meseci
hvala gorane pozvacu je jel prica srpski i koliko ti je trazila za firmu ako nije tajna ili mi pusti na pp pozdrav
 
Odgovor na temu

polovnajetra93

Član broj: 341331
Poruke: 32
93.87.64.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.11.2019. u 18:57 - pre 54 meseci
Pozdrav
Podneo sam zahtev za bugarska drzavljanstvo 24.8.2017 g, intervju bio 13.9.2018. Inace moj otac ima drzavljanstvo.
I dalje mi stoji ovako: Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
Jos koliko se ceka do promene statusa ? koliko do dobijanje drzavljanstva ?
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.11.2019. u 20:32 - pre 54 meseci
@polovnajetra93, po sadasnjem jos najmanje jednu godinu ces sacekati do ukaza. Za 2,3 meseca ocekuj promenu sadanjeg statusa pa sledeci status za 3, 4 meseca i jos posle toga za potpis od 6 meseci do godinu dana.
To je trenutno, mozda se stvari ubrzaju pa ces manje cekati.
Inace koliko sam cuo ko je direktno preko roditelja ceka promenu sa zadolzitelno na finalni oko 18 meseci a ko je preko proizhoda od 12 do 14 meseci.
 
Odgovor na temu

polovnajetra93

Član broj: 341331
Poruke: 32
93.87.64.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.11.2019. u 20:51 - pre 54 meseci
Hvala na informaciji. Dosta se ceka, jbg
 
Odgovor na temu

Stfn
NEMA
NIJEDNA
Jugoistok

Član broj: 341194
Poruke: 44



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2019. u 00:05 - pre 54 meseci
@Stefan27

Jel to donet neki nov zakon u medjuvrmenu?

Nisam siguran o cemu pricas, pa ako mozes malo detaljnije..?
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2019. u 03:32 - pre 54 meseci
@stfn, nije donet novi zakon, vec sam proces od intervjua do ukaza sada traje duplo vise. Sada je skoro pa nemoguce dobiti drz.minimalno 2 godine od intervjua jer se na promenu svakog statusa ceka duze nego pre.
Evo kako je to izgledalo nekad, npr.pre 3 godine a kako sada:
Nekad se proizhod cekao 3 meseca , intervju se zakazivao za godinu dana, od intervjua do potpisa viceprezidenta se cekalo max godinu dana i potpis se dobijao za dva meseca( i bio je cista formalnost). Znaci, nekada je celokupan proces trajao oko 2.5 do 3 godine.
E a sada kazu da su skratili proces a to je cista laz, po sadasnjem je ovako:
Proizhod se ceka oko godinu i tri meseca u proseku, intervju se zakazuje za tri meseca, od intervjua do potpisa vice se ceka minimalno godinu i po dana i na potpis vice se ceka oko deset meseci i mnogo ima odbijanja u zadnjih godinu dana od vice prezidenta i protiv toga nema zalbe.( dakle zamislite da prodjete sve statuse bez dopune i da na kraju cekate potpis vice i on vas odbije i to bez razloga i nakon toga nemate ni pravo zalbe).
Znaci sada celokupan proces traje 3.5 do 4 godine.
Posto dve godine pratim sve forume, kontaktirao posrednike, slusao iskustva drugih ljudi ovo su podaci koji su 100 posto tacni i na zalost takvo je stanje sada.
Za sve vas koji zelite da se upustite u ovu avanturu zvanu bugarsko drzavljanstvo, DOBRO RAZMISLITE da li da to i ucinite jer je proces totalno neizvestan , kosta solidno i traje puno a u mnogim slucajevima zna da traje i preko 5 godina jer ne postoji zakonski rok za koji treba da vam daju drz ili da vas odbiju. Toliko pd mene. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mars99
Ekonomista
Beograd, Novi Beograd

Član broj: 340858
Poruke: 27
77.243.27.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2019. u 10:02 - pre 54 meseci
Pozdrav svima, posto se blizi momenat dobijanja pasosa i lk, sta dalje ? Kao i vecina ovde i ja sam zainteresovan da iskoristim to na odredjeni nacin odnosno da radim u eu. Nisam se do sada nista raspitivao oko posla pa ako moze neki savet, iskustvo, informacija. Po struci sam ekonomista i imam oko 15tak godina staza u Srbiji, ovo sto sam ovde radio jednostavno nije primenjivo u eu. Spreman sam da pocnem od obicnih poslova, kuhinja, konobarisanje, pomocni poslovi, ne bih jedino radio teske fizicke poslove. Engleski odlicno govorim ali nemacki ne znam, odnosno poceo sam da ucim ali trebace nekoliko godina da bih mogao da ga koristim. Ne znam da li je ovde bilo reci o poslovima sta i kako i gde. Spominje se otvaranje firme u bg pa preko firme da se radi, navodno je bolje. Pa ako ima zainteresovanih da komentarisemo o tome.
 
Odgovor na temu

mikav
Miroslav
beograd

Član broj: 118087
Poruke: 31
87.116.178.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2019. u 10:27 - pre 54 meseci
Citat:
Stefan27:
@stfn, nije donet novi zakon, vec sam proces od intervjua do ukaza sada traje duplo vise. Sada je skoro pa nemoguce dobiti drz.minimalno 2 godine od intervjua jer se na promenu svakog statusa ceka duze nego pre.
Evo kako je to izgledalo nekad, npr.pre 3 godine a kako sada:
Nekad se proizhod cekao 3 meseca , intervju se zakazivao za godinu dana, od intervjua do potpisa viceprezidenta se cekalo max godinu dana i potpis se dobijao za dva meseca( i bio je cista formalnost). Znaci, nekada je celokupan proces trajao oko 2.5 do 3 godine.
E a sada kazu da su skratili proces a to je cista laz, po sadasnjem je ovako:
Proizhod se ceka oko godinu i tri meseca u proseku, intervju se zakazuje za tri meseca, od intervjua do potpisa vice se ceka minimalno godinu i po dana i na potpis vice se ceka oko deset meseci i mnogo ima odbijanja u zadnjih godinu dana od vice prezidenta i protiv toga nema zalbe.( dakle zamislite da prodjete sve statuse bez dopune i da na kraju cekate potpis vice i on vas odbije i to bez razloga i nakon toga nemate ni pravo zalbe).
Znaci sada celokupan proces traje 3.5 do 4 godine.
Posto dve godine pratim sve forume, kontaktirao posrednike, slusao iskustva drugih ljudi ovo su podaci koji su 100 posto tacni i na zalost takvo je stanje sada.
Za sve vas koji zelite da se upustite u ovu avanturu zvanu bugarsko drzavljanstvo, DOBRO RAZMISLITE da li da to i ucinite jer je proces totalno neizvestan , kosta solidno i traje puno a u mnogim slucajevima zna da traje i preko 5 godina jer ne postoji zakonski rok za koji treba da vam daju drz ili da vas odbiju. Toliko pd mene. Pozdrav



Prvi put cujem da viceprezident mnogo odbija da potpise. Moze li jos neko to da potvrdi. Do sada, koliko sam ja pratio temu, bilo je samo slanja na dopunsku proveru i od strane viceprezdenta. Dakle da li neko zna nekoga ko je odbijen od strane viceprezidenta da mu potpise ukaz, i koliko je to cesto. Da li se neko na forumu javio licno da ga je viceprezident odbio.
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2019. u 10:43 - pre 54 meseci
Citat:
Mars99:
Pozdrav svima, posto se blizi momenat dobijanja pasosa i lk, sta dalje ? Kao i vecina ovde i ja sam zainteresovan da iskoristim to na odredjeni nacin odnosno da radim u eu. Nisam se do sada nista raspitivao oko posla pa ako moze neki savet, iskustvo, informacija. Po struci sam ekonomista i imam oko 15tak godina staza u Srbiji, ovo sto sam ovde radio jednostavno nije primenjivo u eu. Spreman sam da pocnem od obicnih poslova, kuhinja, konobarisanje, pomocni poslovi, ne bih jedino radio teske fizicke poslove. Engleski odlicno govorim ali nemacki ne znam, odnosno poceo sam da ucim ali trebace nekoliko godina da bih mogao da ga koristim. Ne znam da li je ovde bilo reci o poslovima sta i kako i gde. Spominje se otvaranje firme u bg pa preko firme da se radi, navodno je bolje. Pa ako ima zainteresovanih da komentarisemo o tome.


Moj ti je savet da pratiš poslove na sledećim stranicama:
linkedin - za nešto ozbiljnije
https://ec.europa.eu/eures
https://anmeldung.arbeitsagentur.de/portal - nemački biro rada ( tu možeš da se registruješ i iz Srbije)
i brdo ostalih portala.

 
Odgovor na temu

Mars99
Ekonomista
Beograd, Novi Beograd

Član broj: 340858
Poruke: 27
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.11.2019. u 10:53 - pre 54 meseci
Verujem ja da nije tesko naci posao, trenutno ga nike tesko naci ni u Srbiji. Nego sam mislio da podelimo iskustvo ako ga neko ima. Ja bih bio spreman da provedem mesec dana u eu u direktnom trazenju posla direktno kod poslodavca. Jeste trosak ali mislim da je tako bolje nego sedeti u srb i od kuce traziti. Linkedin je odlicna platforma samo za ozbiljnije pozicije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3492947 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.