Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Url slike u bazi problem!

[es] :: PHP :: Url slike u bazi problem!

[ Pregleda: 3539 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pera zdera

Član broj: 85298
Poruke: 63
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Url slike u bazi problem!29.08.2007. u 20:12 - pre 202 meseci
U svaki red jedne tabele treba da da ubacim nekoliko url-ova koji pokazuju gde se slika nalazi. Pitanje je kako da generisem za svaki red razlicit folder i u njega ubacim slike. Tabela ima primarni kljuc ID auto_increment pa sam ja mislio da za svaki red napravim folder sa imenom ID i u njega stavim slike. Ali kako da znam koji je sledeci ID broj bez upita jer bi mi to dosta usporavalo pri ubacivanju novih redova u bazu. Ako ima neko i drugo resenje bilo bi mi od velike pomoci.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.180.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Url slike u bazi problem!29.08.2007. u 22:58 - pre 202 meseci
Zašto za svaku sliku kreiraš poseban folder? Objasni nam malo detaljnije kojom filozofijom se vodiš, ostavi nam strukturu tabele i po mogućstvu malo koda, jer te ja lično nisam baš najbolje razumeo.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Url slike u bazi problem!30.08.2007. u 00:13 - pre 202 meseci
definitivno losha postavka ako trebas da za upload pravis direktorijume... probaj recimo da ima dodas neki prefix sa id-jem ako hoces da ih kategorizujes, tipa 000025_ime_slike.jpg, ali je jos bolje da ih kategorizujesh logicki, u bazi, nego fizicki... lakse ti je posle da ih reorganizujes po kategorijama/cemu-vec ti sluze folderi..
 
Odgovor na temu

pera zdera

Član broj: 85298
Poruke: 63
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Url slike u bazi problem!31.08.2007. u 14:58 - pre 202 meseci
Ne za svaku sliku poseban folder evo kako izgleda tabela:

Tabela(ID, ... neki podaci... ,slika1,slika2,slika3,slika4,slika5)
Znaci ID je primarni kljuc auto_increment. Moja ideja je da za svaki red kreiram folder pod imenom odgovarajuceg ID u koji ce biti smestene slike(min 1 slika, a max 5 slika). Pri insertovanju u tabelu ja moram prvo da nadjem koji je najveci id kako bih mogao da kreiram urlove za sliku i mislim da je ovo lose. Nadam se da ste me sada razumeli. Da li imate neku bolju ideju za smestanje slika?
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Url slike u bazi problem!31.08.2007. u 15:11 - pre 202 meseci
to se uglavnom radi ovako (razdvojis u 2 tabele):

Tabela(ID, ... neki podaci... )


tabela_sa_slikama (id_slike, id_iz_prve_tabele, ime_fajla, vreme.....)

gde je naravno id_iz_prve_tabele veza sa odgovarajucim podacima za koje je slika. Ovim pristupom jedino treba da vodis racuna da se ne desi da se 2 slike zovu isto, da se nebi fizicki pregazile (npr. $krajnjeImeFajla = time() . $imeFajla) i sve slike stavis u isti folder.
Takodje mozes da imas neograniceno slika po jednom rekordu u bazi. A i lakse ti je za manipulaciju slikama, sve ide kroz petlju, svaka slika ima svoj id, mozes u tabelu da ubacis velicinu slike, vreme unosta, vreme editovanja, dal je aktivna ili ne i jos puno drugih stvari...
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: Url slike u bazi problem!31.08.2007. u 15:18 - pre 202 meseci
Zar nije jednostavnije da prvo pokreneš INSERT query da bi ubacio podatak o slici i time dobio ID a zatim kreiraš dir sa tim ID-om i pokreneš upload.
Ako možeš da izbegneš da u tabeli čuvaš ceo naziv direktorijuma to bi bilo još bolje, ionako bi trebalo da možeš da ga sklopiš iz poznatih podataka kad ti zatreba. Ako ne, uvek možeš posle uploadovanja uraditi UPDATE table SET directory='$PraviDir' WHERE ID=$ID.
Ako upload ne uspe onda obrišeš taj red.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

pera zdera

Član broj: 85298
Poruke: 63
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Url slike u bazi problem!31.08.2007. u 21:04 - pre 202 meseci
Dakipro hvala na ideji, jos mi nije jasno kako meni nije pala na pamet:) Ovo je pravo resenje
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Url slike u bazi problem!31.08.2007. u 22:35 - pre 202 meseci
Nije ni meni pala na pamet, neko mi je bio rekao
To je inache stvar projektovanja baze, razdvajanja entiteta i njihove medjusobne povezanosti. Dobro projektovanje baze je vise nego pola posla, jer se dobar deo aplikacija zasniva na bazi. Sve ostalo je fizikalija, resavanje sitnih problema koje mozes da resis ovim/onim jezikom, na ovaj ili onaj nachin, ali ako je baza lose projektovana, ogranicenja (i tebi su se sad desila) su neminovna. Preporuchio bih ti da procitas teoriju projektovanja baza, makar normalizaciju baze (I, II i III normalna forma), puno ce ti znaciti ...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Url slike u bazi problem!

[ Pregleda: 3539 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.