Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?

[ Pregleda: 3648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DraganBasel
Basel

Član broj: 153745
Poruke: 3
*.215.eunet.yu.



Profil

icon [Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?20.08.2007. u 20:49 - pre 203 meseci
Pozdrav svima. Imam problem koji nikako ne uspevam da resim pa molim sve koji imaju neki savet da se jave.

U ovom primeru imam sheet "armature" i u njemu je potrebno da ukucam podatke u koloni D (D7, D9, D20). Da li je moguće da excell u sledećem sheet-u "odabrano" kopira sadržaje celiaj A2 (armature) i uz nju sadržaje polja na koja se odnose vrednosti koje su upisane u D7 i D9 (znači A2, A7 i D7, A9 i D9)

i A16 (ventil) i uz nju A20 i D20.


i da na kraju taj sheet "odabrano stampam kao spisak tih odabranih artikala sa podacima o kolicini




 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?21.08.2007. u 14:19 - pre 203 meseci
Citat:
DraganBasel: Da li je moguće da excell u sledećem sheet-u "odabrano" kopira sadržaje celiaj A2 (armature) i uz nju sadržaje polja

Možeš pojedinačno kopirati svaku od ćelija na list "odabrano" na način da na listu "armature" selektiraš određenu ćeliju
npr A2-Armature i Copy potom klikneš na list "odabrano" i odabereš ćeliju u koju ćeš zalijepiti tu vrijednost ili naziv.
Dakle ako želiš na listu "odabrano" klikneš na ćeliju A2 i Desna tipka miša pa na Paste special a potom odabereš koju vrstu podatka želiš imati ili ti odaberi Paste link.

Ako si odabrao "paste link" sada si napravio link za dotičnu ćeliju sa lista "armature" na listu "odabrano"
Kako ti se mijenja vrijednost ili naziv u ćeliji na listu"armature" tako ti se automatski mijenja vrijednost na listu "odabrano.

Tako možeš napraviti za svaku ćeliju koju želiš prenijeti na list "odabrano" i naravno isprintati dotični list ( sheet )
btw: pogledaj link kopiranje ćelija u Excelu 2003
 
Odgovor na temu

DraganBasel
Basel

Član broj: 153745
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?22.08.2007. u 12:36 - pre 202 meseci
Hvala na odgovoru, ali ja sam zaboravio da napomenem da bi excel trebalo da to odradi automatski. Znači da sam kopira sadržaje celija ali samo onih za koje su unete vrednosti u koloni kolicina. Uspeo sam na kraju da odradim to uz pomoc IF funkcije i Autofiltera

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?22.08.2007. u 14:33 - pre 202 meseci
Citat:
DraganBasel:zaboravio da napomenem da bi excel trebalo da to odradi automatski. .................... Uspeo sam na kraju da odradim to uz pomoc IF funkcije i Autofiltera

Ok, važno je da si riješio.
No, postavio si pitanje, ja sam dao jedan odgovor a ti si riješio na drugi način.

Pa daj podijeli to drugo riješenje sa drugim članovima foruma koji će možda imati isti problem
( napiši kako si riješio )
 
Odgovor na temu

DraganBasel
Basel

Član broj: 153745
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?22.08.2007. u 17:48 - pre 202 meseci
Evo npr. u celiji G7 sam upisao IF funkciju =IF(D7<>""; "ok"; "") Znaci da upise tekst "ok" ako je polje d7 popunjeno. Tako za celu kolonu G.

Zatim u sheetu "odabrano" u koloni A pisao sam uslov =IF(armature!G6="ok"; armature!A6; "") sto znaci da ako je u polju armature!G6 upisan tekst "ok" on popunjava celiju sa sadržajem celije armature!a6. U koloni B =IF(armature!G6="ok"; armature!D6; "") sto znaci da ako je celija armature!G6 popunjena tekstom "ok" u celiju se upisuje sadržaj celije armature!d6

postavio sam Auto filter i kada popunim sve podatke koje trebam u sheetu armature onda u odabrano filtriram sa opcijom NonBlanks da bi mi prikazao samo popunjena polja.

 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?09.09.2007. u 15:14 - pre 202 meseci
Citat:
Ivek33: Možeš pojedinačno kopirati svaku od ćelija na list "odabrano" na način da ...
Citat:
Ivek33: ja sam dao jedan odgovor a ti si riješio na drugi način.
Zapanjen sam da neko sa funkcijom moderatora može (ozbiljno) da smatra za "jedan način" uputstvo za COPY/PASTE.. Pobogu!

@DraganBasel: metod kojim si rešio svoj problem ima korak viška, čudi me da ti niko na to nije skrenuo pažnju.
Citat:
DraganBasel: ..da upise tekst "ok" ako je polje d7 popunjeno. Tako za celu kolonu G.

Zatim u sheetu "odabrano" u koloni A pisao sam uslov =IF(armature!G6="ok"; armature!A6; "") sto znaci da ako je u polju armature!G6 upisan tekst "ok" on popunjava celiju sa sadržajem celije armature!a6. U koloni B =IF(armature!G6="ok"; armature!D6; "") sto znaci da ako je celija armature!G6 popunjena tekstom "ok"..
Zar nije očigledno da može jednostavnije: izbaci "posrednika" u koloni G, a tamo gde proveravaš da li je "ok" proveri da li je ćelija popunjena.

Nego, problem koji imaš može se mnogo elegantnije rešiti pomoću formula. Ne tako davno prilagodio sam Chip-ovo rešenje za kontinualni prikaz kolone sa prazninama (NOBLANKS.XLS), tako da vrati i podatke iz susedne kolone - ovo je upravo i tvoj slučaj (iako možda nije tako očigledno), a inače, idealno za potrebe ovakvih faktura, recimo.

Zapravo, ova fantastična formula radi nešto slično f-ji VLOOKUP() samo što nisi ograničen postojanjem primarnog ključa - svi podaci su ti složeni onako kako ih unosiš, činio to sa ponavljanjem ili bez!
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kopija sadržaj nekih celija po zadatom kriteriijumu?

[ Pregleda: 3648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.