Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomeranje pokretnih delova podsklopova u sklopu (SW)?

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Pomeranje pokretnih delova podsklopova u sklopu (SW)?

[ Pregleda: 2889 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokij
Dipl.maš.inž.
Stara Pazova

Član broj: 48169
Poruke: 140
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Pomeranje pokretnih delova podsklopova u sklopu (SW)?08.08.2007. u 14:56 - pre 203 meseci
Da li je moguće pomerati neke pokretne delove u sklopu, ako je taj deo elemenat zasebnog podsklopa koji je ugrađen u sklop (ako razumete pitanje :))? Tj. kada otvorim pod-assembly jednog sklopa, komandom MOVE mogu pomerati delove (zavisno od br stepeni slobode koji mu nisu vezani), ali čim ga vratim u sklop oni poostaju nepokretni! Da li se to nekako moze promeniti?
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.dyn.iinet.net.au.



Profil

icon Re: Pomeranje pokretnih delova podsklopova u sklopu (SW)?09.08.2007. u 12:32 - pre 203 meseci
Da, moguce je. Ne znam tacno od koje verzije, s'obzirom da moras da klikces move komandu za pomeranje zakljucujem da imas prilicno staru verziju.


U svakom slucaju trebalo bi ovako: Dok si u glavnom sklopu, desni klik na pod-sklop i izaberi "component properties" ,zatim "Solve as: flexible"

To je to... samo sto neka ogranicenja imaju tendenciju da se malo izgube kad koristis "flexible" opciju. Ja obicno ukljucim flexible, proverim da li se sve pomera kako treba, zatim vratim na rigidno. U suprotnom, vecito popravljas neke odnose izmedju delova.

Pozdrav,
Ivan
 
Odgovor na temu

zokij
Dipl.maš.inž.
Stara Pazova

Član broj: 48169
Poruke: 140
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Pomeranje pokretnih delova podsklopova u sklopu (SW)?13.08.2007. u 11:23 - pre 203 meseci
Uspeo sam, hvala puno!!!

[Ovu poruku je menjao zokij dana 13.08.2007. u 12:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Pomeranje pokretnih delova podsklopova u sklopu (SW)?

[ Pregleda: 2889 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.