Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)

[es] :: Storage :: Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)

[ Pregleda: 3466 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)01.08.2007. u 23:26 - pre 203 meseci
Problem je sledeci. Od skora sam na jednu masinu stavio umesto Windowsa ME, Windows 2000. U pitanju je combo drive LG GCC-4521B.
Kada rezem data disk (jedna sesija, sve standardno), rezanje ide sasvim normalno, trosi se svega oko 5% procesorskog vremena na rezanje.
Kada rezem audio disk, ukoliko stavim na brzinu 16x ili vecu.... rezanje traje onoliko koliko treba vremena da se isprazni softverski buffer, posle toga dolazi do prekida rezanja, a onda se rezanje nastavlja kada se buffer ponovo napuni do kraja. Tokom ovog rezanja, program za rezanje trosi 99% procesorskog vremena sve vreme!!!
Ukoliko stavim na 10x rezanje nekako i ide, ali program za rezanje koristi oko 50% procesorskog vremena.

Probao sam sa programima Nero 5.5, NTI (najnoviji) i Nero 6.0 javlja se isti problem.
Brzina rezanja je u oba slucaja (i audio i data) bila uglavnom 10x posto sam rezao na RW diskove kojima je to limit.
DMA je ukljucen za drajv.
Ukoliko samo kopiram fajlove sa bilo kog cd-a u drajvu, to utrosi svega oko 3-5% procesorskog vremena.

Ovaj problem nisam imao dok sam koristio Windows ME.
Molim za pomoc jer sam pokusavajuci da popravim ovo unistio vec 4 cda...
Nije mi poznata razlika u rezanju DATA i AUDIO diskova koja bi mogla da dovede do resenja ovog problema.
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
87.250.121.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)02.08.2007. u 17:13 - pre 203 meseci
Slicna tema: http://www.elitesecurity.org/t...-Pioneer-nece-da-reze-AUDIO-CD.
tyranBL
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)03.08.2007. u 00:27 - pre 203 meseci

Pregledao sam, covek je imao slican problem (tako mi se cini) kao i ja:
Citat:

Ljudi upropasti milion diskova da narezem Audio CD... izbacuje mi stalno gresku kako ne moze da nareze... Probao sam sa razlicitim brzinama rezanja ali ne vredi... Dvd reze bez problema, cd data isto ali audio...

Medjutim, niko mu nije dao nikakav odgovor... Tema se pretvorila u diskusiju od tom modelu Pioneer-a.
Jel nekada neko cuo za ovakav slucaj?

Edit: Upravo sam, na savet jednog kolege probao da rezem nekomprimovanu muziku - obicne wav fajlove. Problem je i dalje isti.

[Ovu poruku je menjao White dana 03.08.2007. u 18:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)04.08.2007. u 12:24 - pre 203 meseci
... May the force be with you White Skywalker, that is your destiny!

Meni to smrdi na spor procesor, pa se zato muči, ali ako ti je
radilo lepo na ME, onda probaj da instaliraš drajver za ploču, tj.
chipset. Ako ti je VIA chipset, onda nemoj najnoviji, nego recimo 4.43
ili tako neki.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.adsl-2.sezampro.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)04.08.2007. u 14:04 - pre 203 meseci
Citat:
bachi: ... May the force be with you White Skywalker, that is your destiny!

Meni to smrdi na spor procesor, pa se zato muči, ali ako ti je
radilo lepo na ME, onda probaj da instaliraš drajver za ploču, tj.
chipset. Ako ti je VIA chipset, onda nemoj najnoviji, nego recimo 4.43
ili tako neki.


Sto se tice sporog procesora, rezao sam i na 333MHz sa Nerom 5.5 audio diskove na 16x i nije bilo nikakvih problema... Jos sam usput mogao da radim svasta, nista mu nije smetalo. Chipset je Intel 82440BX. Nisam instalirao drivere.
Meni je glavni problem, ako neko moze da mi objasni razliku u rezanju data i audio diskova. Zasto rezanje audio diskova trosi 10 puta vise resursa? Sta se dogadja u pozadini. Sumnjam da je do nekakvih drivera koji su zaduzeni za converziju u taj raw format koji se koristi na audio disku, ali ne znam odakle da pocnem...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)04.08.2007. u 18:38 - pre 203 meseci
Sad od početka, napiši koji je hardver u pitanju, BX je prilično star čipset, još ako imaš običan IDE kontroler, ništa neobično da ne može da postigne. Sa ME je radilo bolje jer win2k ipak više opterećuje komp pa je možda na granici. Znači koji procesor, koliko ima memorije i koji hard (i koji IDE kontroler). Negde od rezača koji su rezali 10x je uvedena buffer underrun zaštita koja služi da uspori rezanje ako komp (hard) ne može dovoljno brzo da isporuči podatke a otprilike tako radi kod tebe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem sa rezanjem AUDIO DISKOVA (DATA se reze OK)

[ Pregleda: 3466 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.