Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...

[es] :: SOHO Networking :: Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
91.150.96.*



Profil

icon Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...23.07.2007. u 23:49 - pre 204 meseci
Gledao sam po forumu i čitao razne teme ali ništa ni ne kapiram a ne znam ni šta tražim :) pa moram da otvorim novu temu.

Instalirao sam RealVNC Enterprise v4.2.8 program na poslu (dal treba da kažem da su umreženi računari) i upadam sa jednog na drugi komp lagano i radim šta hoću. Bukvalno nisam ništa morao da podešavam. Sad pošto znam sve podatke i IP adresu i šifre kako da uspem da od kuće upadnem na računar da nebi svaki put kad neko nešto za**** trčao na posao da sredim te brljotine. Pokušavao sam sve živo i džabe.

Tamo imamo bežični internet dok ja kući imam telekomov ADSL.
Probao sam i sa ovim programima ali od kuće ni sa jednim nisam ništa uspeo:
Remote Desktop Control
Remotely Anywhere
Radmin
i sa windosovim Remote Desktop Connection

Znam da moram da šerujem nešto, da stavim šifru, da u My Computer, Properties, Remote, Alow remote users... ali čini mi se da ni ne krene da uspostavi vezu već izbaci neku grešku. Da kojim slučajem Lelekom ne filtrira te neke portove ili su to programi koji služe samo za lokalne mreže?
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...24.07.2007. u 00:48 - pre 204 meseci
Ja upravo imam tu konfiguraciju..kuci wireless kod brata ADSL Telekom..i radi bez ikakvih problema sa radmin-om!
Posto pristupas sa telekoma..odnosno od kuce, nebitno je da li su ti portovi otvoreni ili ne za radmin!
E sad pitanje je kako dobijas net u firmi..da li ti licno imas staticku ili dinamicku javnu adresu.
Ukoliko imas ovaj drugi slucaj..tada nema nikakvih problema jer mozes da registrujes sebe na no-ip sajtu i da imas svoj fixni dns.
Prvi slucaj najbolji!
Na racunaru u firmi, ako koristis verziju v2.2 (radmin), treba obavezno u firewall-u (ukoliko koristis (i) windows-ov) manuelno otvoris port TCP 4899.
Inace neces moci da pristupis..Radmin server na racunaru u firmi uvek treba da ti je aktivan ukoliko zelis da mu pristupis.

Dalje ukoliko internet dobijas NAT-ovan..onda zamoli svog administratora u firmi da ti otvori (forward-uje) TCP 4899 port.
Jasno ti je da na PC-u u firmi treba da definises password....
Pa eto..javi se kakvu konekciju imas..pa ako ti nesto nije jasno da dopunim....
 
Odgovor na temu

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...24.07.2007. u 10:50 - pre 203 meseci
Ma ovo ti je luda kuća. Neznaju ni koji je provajder u pitanju a kamoli da imamo nekog administratora. Na poslu je statička IP adresa dok ja kući imam dinamičku.

Hvala ti na odgovoru! Javljam kasnije šta sam uradio.

Nešto sam probao sa ovim Hamacijem ali ipak nije to ono što sam mislio.
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...24.07.2007. u 14:40 - pre 203 meseci
Pa eto..znaci to ti je onda dobitna kombinacija..radice super!
 
Odgovor na temu

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
77.46.234.*



Profil

icon Re: Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...24.07.2007. u 23:56 - pre 203 meseci
Care, radi :)
Uspeo sam kombinacijom radmin-a 3.0 i Hamacijem da se povezem bez problema.

Hvala na pomoći.
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.stereonet.info.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...25.07.2007. u 00:58 - pre 203 meseci
Super..drago mi..nego mi nije jasno sta ce ti Hamachi u ovoj varijani kada bi sve trebalo da radi i bez njega?
 
Odgovor na temu

Grand
Dragan Nikolic
Smederevo

Član broj: 37896
Poruke: 127
77.46.192.*



Profil

icon Re: Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...25.07.2007. u 01:49 - pre 203 meseci
Pravo da ti kažem ni meni to nije jasno zašto neće samo sa Radmin-om ali sad će burazer da mi se vrati sa mora pa ćemo da naštelujemo kako treba.

Dve glave su pametnije od jedne a ako one nisu dovoljno pametne tu je uvek ES!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Realvnc, remotelyanywhere, remote desktop control, radmin...

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.