Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject

[ Pregleda: 2679 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anebojsa
Bgd

Član broj: 16174
Poruke: 94
*.ikomline.net.



Profil

icon VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject21.07.2007. u 22:24 - pre 203 meseci
VB.NET i integrisani Crystal Report

Napravio sam izvestaj u Crystalu pa me zanima
postoji li neka mogucnost iscitavanja vrednosti npr. polja "Field12"

Imports CrystalDecisions.CrystalReports.Engine
Imports CrystalDecisions.ReportSource
Imports CrystalDecisions.Shared

Public oRpt As New Report()

Dim section As Section
Dim fieldObject As FieldObject
Dim fieldFormat As FieldFormat
section = oRpt.ReportDefinition.Sections.Item("Section3")
If section.ReportObjects("Field12").Kind = ReportObjectKind.FieldObject Then
fieldObject = section.ReportObjects("Field12")
fieldFormat = fieldObject.FieldFormat
fieldObject.Color = Color.Red
End If

'on ce u ovom kodu promeniti recimo boju, a mene zanima
kao sto rekoh mogucnost iscitavanja vrednosti npr. polja "Field12"
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject22.07.2007. u 20:48 - pre 203 meseci
mislim da to nemožeš napraviti, recimo field 12 ti se može pojaviti više puta (ovisi u kojoj je sekciji), koju vrijednost bi ti onda pročitao? ako je u sekciji details onda ti tih field 12 polja (tj.vrijednosti) ima onoliko koliko imaš slogova u izvoru podataka za CR jer se sekcija details "crta" jednom za svaki slog iz izvora podataka, itd....
možeš recimo koristiti formule pa isčitati/postaviti njeno svojstvo Text ..... ne znam za što ti treba pa ti nemogu detaljnije reči što bi ti možda pomoglo!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

anebojsa
Bgd

Član broj: 16174
Poruke: 94
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject22.07.2007. u 21:08 - pre 203 meseci
pa treba mi da iscitam vrednost recimo polja Field12 u Section3 kako bih stampao BarCode u Picture1 za svaku stranicu, ako moze mala pomoc ili ideja za to sto si naveo

citat
"možeš recimo koristiti formule pa isčitati/postaviti njeno svojstvo Text"
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject23.07.2007. u 07:39 - pre 203 meseci
hm, ne znam koliko ti za to mogu pomoći formule, al ovako ti ide
kreiraj novu formulu i stavi ju u neku sekciju (svejedno) i onda napraviš:

Code:

tvojCR.DataDefinition.FormulaFields["nazivFormule"].Text="'klj'";//možeš i polja iz izvora podataka staviti itd...


na što ti je spojen taj tvoj cr, zar nemožeš čitati iz baze ili dataseta na što si več spojio cr,?? ovako češ prvo prikazati cr i onda iz programa ići čitati vrijednosti polja na cr-u,!?
----Roberto----
 
Odgovor na temu

anebojsa
Bgd

Član broj: 16174
Poruke: 94
*.26.eunet.yu.



Profil

icon Re: VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject23.07.2007. u 09:29 - pre 203 meseci
Dim oRptDataTable as DataTable
Public oRpt As New Form0020RptSpiSelZEpp()

Private Sub Form0020CryRepSpiSel_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Me.WindowState = FormWindowState.Maximized
Me.CrystalReportViewer1.DisplayGroupTree = False
Call foRptDataSet(oRptDataTable)
Me.CrystalReportViewer1.ReportSource = Me.oRpt
End Sub

Public Sub foRptDataSet(ByVal DTab As DataTable)

Me.oRpt.SetDataSource(DTab)

End Sub

napravio sam formulu koja se zove BarCode i u formula editor sam smestio polje iz baze {IMENIK.RB}
pri stampanju izvestaja u polju formule BarCode pojavi se vrednost iz baze, to sve radi ok.

za neku drugu formulu u formula editoru ne znam da povezem RecordNumber polje kao sto sam povezao polje iz baze {IMENIK.RB}

trebao bih iscitati vrednost iz RecordNumber as IFieldObject da bih znao u kojem se Row-u nalazim trenutno

vrednost = oRptDataTable.Rows( RecordNumber ).Item("RB").ToString()

izgleda da cu imati problema sigurno sa upisivanjem bar koda u Picture1 as ICROleObject koja se nalazi u izvestaju

imas li ideju kako vezati Picture1 u izvestaju sa PictureBox1 koji se nalazi na formi
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject23.07.2007. u 09:46 - pre 203 meseci
nemam ideju,., al čini mi se da to što ti želiš nije izvedivo sa CR-om, sliku možeš također priakzati al tako da ju spremaš u bazu (nisam nikad radio to) da zadaš samo putanju nemožeš barem ne ovim cr-om koji ti ide sa vs2005 (cr10) ako nadogradiš na cr11 (treba ti developer edition) onda možeš zadati putanju (to je novost u cr11), znači onda bi mogao narpaviti formulu i iz programa u nju staviti putanju te nakon toga prikazati cr (isprobao i radi).
----Roberto----
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: VB.NET i CrystalReport iscitavanja vrednosti polja FieldObject

[ Pregleda: 2679 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.