Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hrvatski pasos, engleski jezik.. u koju zemlju da odem?

[es] :: Vodič za emigraciju :: hrvatski pasos, engleski jezik.. u koju zemlju da odem?

[ Pregleda: 3950 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivankatot

Član broj: 147029
Poruke: 4
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon hrvatski pasos, engleski jezik.. u koju zemlju da odem?11.07.2007. u 11:20 - pre 203 meseci
Imam hrvatski pasos, i drzavljanstvo pa me interesuje u koju zemlju (englesko govorno podrucje) bih mogao da odem da zaradim nesto malo para ( na crno naravno-jer za papire nemam velike shanse), nekoliko meseci do godinu dana. A posle mogu i da me deportuju, ali valjda me nece uhvatiti odmah. Radio bih sve.. konobar, fizikalisanje, fabrika, undurground fabrike, vozac... Ako tako ne moze da se nadje posao da li neko mozda zna kako doci do papira. Cuo sam da je neki poznanik mog poznanika otisao u Irsku da radi i tamo je nabavio papire nekog studenta i sa time se zaposlio. Na zalost samo toliko znam, molim za pomoc. U ovoj "lepoj nasoj" bez debele veze ne mogu da nadjem posao a ne primaju te nigde bez iskustva u struci.. PA kako onda da steknem iskustvo uopste? Grozno. Molim za pomoc. Info moze i na [email protected]
 
Odgovor na temu

Vojin Jovanovic

Član broj: 80940
Poruke: 129
*.teol.net.



+5 Profil

icon Re: hrvatski pasos, engleski jezik.. u koju zemlju da odem?11.07.2007. u 16:07 - pre 203 meseci
Zdravo,

sto se tice rada vani ja ti preporucujem Svajcarsku. Ticino kanton. To ti je 6-10 sati autom u zavisnosti u kom delu Hrvatske zivis. Italijansko je govorno podrucje ali vecina zna Engleski i Njemacki a donekle i Francuski jer ih uce u skolama od detinjstva. Prednost je jer ti je dovoljan samo pasos Hrvatski i mozes se zaposliti i za stalno (ako nisu nesto menjali u poslednje 2 godine u vezi zakona). To ti govorim jer sam tamo ziveo i planiram ponovo ici samo da zavrsim neke poslice ovde a po vrh svega ima dosta nasih ljudi (Hrvata i Srba). Evo primer poznavao sam pre 3 godine jednog Hrvata iz Odzaka (BiH, oko 30 km od Brckog) koji ima uredan Hrvatski pasos (dvojno drzavljanstvo) i tamo radi. Mislim da ga mogu pronaci preko sestre i zeta ako se odlucis za ovu destinaciju pa da sa njim malo porazgovaras.

Srecno

Vojin

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: hrvatski pasos, engleski jezik.. u koju zemlju da odem?

[ Pregleda: 3950 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.