Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje

[es] :: Wireless :: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje

[ Pregleda: 4440 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_Ado
BiH

Član broj: 114354
Poruke: 14
91.191.25.*



Profil

icon Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje26.06.2007. u 22:58 - pre 204 meseci
Imam problem sa bezicnim internetom, signal je ok ali je problem sto dolazi kao u prekidima nekim, posebno imam problema u toku dana nema sanse da se konektujem na net, mjenjali su i antenu i sve od opreme sto imam ali nista uvijek isto signal dodje i nestane i tako neprestano. Imali neko mozda neku ideju sta bi mogao da bude problem???
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
*.ns.ac.yu.

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje27.06.2007. u 08:25 - pre 204 meseci
1) Proveri da li imas opticku vidljivost.
2) Na kojoj udaljenosti je provider i koju opremu ima?
3) Da li postoji jos AP-ova u blizini provider-a?
4) Ono sto ISP-ovima nikada ne pada na pamet - a da nije problem do provider-a? Moguce je da je antena lose ucvrscena pa cim krene da duva vetar antena se klati i gubi se signal... Mozda je i problem do njihove opreme?
 
Odgovor na temu

_Ado
BiH

Član broj: 114354
Poruke: 14
91.191.25.*



Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje29.06.2007. u 23:02 - pre 204 meseci
Provjerio sam sve sto je bilo moguce, ljudi su pokusali sve moguce ali nista nema sanse signal dodje i nestaje. Komsija od mene neki 30 metara ima bez problema bezicni internet sa slabiom opremom nego ja, Nekad sam mogao se konektovati samo dok je noc znaci i kad je bilo oblacno po danu mogao sam nekad na net ali cim je sunce nema sanse signal dolazi u prekidima... Internet mi je jako potreban i pokusao sam da dobijem adsl od BiHneta ali nema sanse jedino sto je ostalo je da uzmem dialup i patim se sa brzinom.
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
*.mediaworksit.net.

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje30.06.2007. u 01:27 - pre 204 meseci
Nisi odgovorio - da li imas opticku vidljivost?
Ako nista ne uspe mozes kod komsije postaviti opremu(ap-client+antena) i kabl do njega, moze da postavis kod komsije repeater, ili treci nacin - mozete da postavite router pa da obojica idete preko tog jednog linka.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.4.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje30.06.2007. u 09:39 - pre 204 meseci
Ili kupi jeftiniju opremu koju ima komsija....

 
Odgovor na temu

_Ado
BiH

Član broj: 114354
Poruke: 14
91.191.25.*



Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje30.06.2007. u 22:29 - pre 204 meseci
Ima opticka vidljivost, antena je na krovu i brdo od kud dolazi signal se super dobro vidi, cak se primjeti TV repetitor gdje su stavljeni odasiljaci za bezicni internet, ako nista jedino mi ostaje mogucnost da vidim sa komsiom da se jedan dio opreme stavi kod njega samo nevjerujem da ce uspjeti covjek je stariji i vec je poceo da prigovara kako ta antena zraci sto nije zdravo za covjeka pa unaprijed znam da od tog nista. Ostaje mi samo telefonska linija i dialup..

 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
*.mediaworksit.net.

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje01.07.2007. u 02:10 - pre 204 meseci
Prvo sto treba da uradis - rekao si da imas dobru opremu, a pod tim podrazumevam kvalitetnu antenu koja ima uski snop zracenja - proveri da li je dobro usmerena i po horizontali i vertikali.
Drugo sto treba da uradis je da kazes komsiji da ga mnogo vise zraci mobilni telefon nego oprema za wireless...

edit: sada sam se setio jos necega - verovatno si upao u sivu zonu. Pogledaj u TOP temama broker je o tome pisao.
 
Odgovor na temu

_Ado
BiH

Član broj: 114354
Poruke: 14
91.191.25.*



Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje03.07.2007. u 08:31 - pre 204 meseci
Problem je u daljini, danas sam pomjerio antenu blize odasiljacu za neka 3 m i vec je ok mogu da koristim internet, kasnije cu da je pomjerim jos neki 3m i trebalo bi da sve bude ok. Uzeo laptop i isao na krov i nosao antenu dok nisam dobio konstantan signal..
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
*.mediaworksit.net.

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje04.07.2007. u 14:02 - pre 204 meseci
E pa cujes 3 metra ne moze biti odjednom predaleko, a 3m blize da radi(osim ako nije u pitanju SIVA ZONA)... Znaci nije u pitanju velika udaljenost, vec siva zona, procitaj TOP TEME shvatices o cemu se radi...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje04.07.2007. u 15:43 - pre 204 meseci
Najpre ce biti problem mikrolokacije. Naime, lako moze da se desi da antenu pomeris metar i da naizgled bez razloga stvar sasvim drugacije radi (ili ne radi). Razlog su obicno refleksije kojih na wifi opsezima ima ko pleve.
 
Odgovor na temu

_Ado
BiH

Član broj: 114354
Poruke: 14
91.191.25.*



Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje05.07.2007. u 21:24 - pre 204 meseci
Ja se nerazumijem bas nesto u to ali sam pokusao sa pomjeranjem antene i nasao sam super poziciju gdje imam konstantan signal. Antena je na krovu i prijasnja pozicija je bilo naj bolje mjesto imao sam opticku vidljivost sa odasiljacem i sve sto je trebalo za prijem signala, medjutim signal je dolazio u prekidima samo u toku dana dok je navece sve bilo ok, sad zasto bas da je po noci konekcija bila dobra to nemogu da objasnim a u toku dana nisam mogao nikad da koristim internet osim kad je malo oblacno tad sam mogao da provjerim mail i gotovo veza bi vec pukla. Sad je sve ok, antenu sam pomjerio neki 6 metara i opticke vidljivosti skoro da i nema sa odasiljacem ali sa konekciom nemam problema sve radi savrseno.
Vjerovatno je bio problem refleksije ali opet zasto te refleksije nije bilo za vrijeme noci, jednostavno ne moze se sve objasniti...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.182.*



+11 Profil

icon Re: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje06.07.2007. u 08:53 - pre 204 meseci
Moze da bude da neko u komsiluku ima bezicni telefon ili neki drugi uredjaj na 2.4 GHz, pa da on zbog blizine nadjaca signal AP-a i prigusi ga. Pomeranjem si se verovatn odmakao ili namesdtio neku prepreku izmedju svoje antene i tog ometaca.

Nazalsot, moram se navici na to a se na 2.4GHz pojavljuju volsebna desavanja, mada je njihova cudnovatost uglavnom uzrocena nasom nemogucnosti da izvrismo potpuna merenja, pa u stvari i ne znamo kakva je prava situacija sa signalima.

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Bezicni internet-- signal je jak i nestane na par sekundi i opet dodje

[ Pregleda: 4440 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.