Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li kuler na procesoru drzati non stop ukljucenim?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li kuler na procesoru drzati non stop ukljucenim?

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Da li kuler na procesoru drzati non stop ukljucenim?17.06.2007. u 19:12 - pre 205 meseci
U BIOS-u ima opcija SMART FAN CONTROL... i tu kada stavim na AUTO kuler se vise ne vrti nego sto se vrti... zavrti se na sekund pa prestane... momak iz servisa, koji mi je sklapao kompjuter, kaze da je preporucljivo drzati tako, kao BIOS to sam odredjuje, ali ja ipak mislim da je bolje drzati ga non stop ukljucenog zato sto on malo hladi i ostale komponente i pravi promaju... a i BIOS mi pokazuje temperaturu od 20-ak stepeni (Intel TAT do 45-46 max) sto je nemoguce pa mislim da je to jos jedan razlog da se ukljuci non stop...

Sta vi kazete?

Ja sam ga stavio da radi non stop i apsolutno je necujan! Plasim se da ga ostavim na AUTO jer BIOS pokazuje laznu temperaturu... a i bukvalno prakticno ne radi kada ga tako ostavim... ima jos neka opcija, zove se LEGACY, kao on pokrece kuler u zavisnosti od temperature i ima opcija Intel(R) QST pri kojoj moze da se kontrolise brzina sa nekim Quiet System Technology, jos uvek ne znam sta je to...
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Da li kuler na procesoru drzati non stop ukljucenim?17.06.2007. u 20:16 - pre 205 meseci
temperaturu proveri rukom, ako je hladnjak mlak, temperature su verovatno tacne. jedini razlog ZA smart fan je upravo tisina. ako je hladnjak vec tih, nema ni potrebe za njim. smart fan moze i da se regulise tako sto smanjis treshold temperaturu ili povecas rpm, ili da smartfan kontrola bude "by pwm" a ne "auto" ili "by voltage"
slobodno eksperimentisi malo sa podesavanjima. core2 procesori nisu mnogo zahtevni po pitanju hladjenja, i ne brini za cpu. ako je temperatura uvek ispod 55C, a voltaza ok- nema brige.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li kuler na procesoru drzati non stop ukljucenim?17.06.2007. u 20:55 - pre 205 meseci
Meni je kompjuter stvarno ekstremno tih i ne osecam nikakvu razliku izmedju situacija kada je FAN ukljucen i kada nije ukljucen... te opcije koje ti spominjes ne postoje, postoje samo ove sto sam napisao... u svakom slucaju, mislim da nema sanse da je temperatura 20 stepeni, mislim da cemo se sloziti oko toga (kako pise u BIOS-u). Mislim da TAT prikazuje dobru temperaturu. Temp je generalno ispod 45 stepeni... znaci max 45-46 ali odmah spadne... Mislim da rpm ne mogu nikako da povecam, imam Hyper TX...

Koliko imam prostora za oc kada je u pitanju ova temperatura? Da li bih u ovoj situaciji mogao da ocekujem da mi temp bude ok i ako bih proc digao na max 3GHz.
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li kuler na procesoru drzati non stop ukljucenim?

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.