Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.

[es] :: Vodič za posao :: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 7417 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stelacg
Podgorica

Član broj: 147070
Poruke: 4
*.crnagora.net.



Profil

icon Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.30.05.2007. u 18:46 - pre 205 meseci
Zavrsila sam Nastavnicki fakultet, Odsjek za engleski jezik i apsolvirala isti Odsjek na Filozofskom fakultetu. Imam dobro poznavanje rada na racunaru i dobru volju da nadjem posao van skole. Cekam! Cekam, da! Ali cekam ponudu za posao.(17 godina sam vec u stalnom radnom odnosu,kao prosvetni radnik, te bih ga izmijenila ili cak samo dopunila).

[Ovu poruku je menjao Stelacg dana 31.05.2007. u 20:01 GMT+1]
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.30.05.2007. u 18:57 - pre 205 meseci
Od čekanja nema 'leba, moraćeš malo to aktivnije. Ovako nešto:

http://poslovi.infostud.com/
http://www.rztr.co.yu/
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.30.05.2007. u 19:20 - pre 205 meseci
Samo ti čekaj, neko je baš tebe celog života čekao da ti da platu od jedno 100 iljada, kuću na dedinju i jedan rols royce da dolaziš na posao...

Pa ja bi zabranio taj izraz "čekanje posla"... Ako već lažeš samu sebe, nemoj i ljude oko sebe...
 
0

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 01:17 - pre 205 meseci
Da, da, samo da dolazis na posao ... bez da ista radis ... za to bi onda trebalo duplo ovo sto je ventura pobrojao ...
 
0

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 07:58 - pre 205 meseci
Opet da ponovim(neću da demorališem nikog) !!!
-Šta sa ovim...
Citat:
Stelacg: Zavrsila sam Nastavnicki fakultet, Odsjek za engleski jezik i apsolvirala isti Odsjek na Filozofskom fakultetu. Imam dobro poznavanje rada na racunaru i dobru volju da nadjem posao van skole. Cekam!

....ti tražiš u Srbiji(ili CG pošto si odatle)!!!
-Da "ganjaš" i čekaš posao 10god. retko ćeš šta "uganjati" ako nemaš dobra "leđa"...
-Da radiš kod našeg privatnika za bedne pare sa diplomom VSS...
-Da prihvataš sve i svašta samo da bi se zaposlila i da ti ide radni-staž...
-itd
...razmisli dobro...!!!

 
0

Stelacg
Podgorica

Član broj: 147070
Poruke: 4
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 09:08 - pre 205 meseci
Meni nije jasno zasto ste tako mladi a tako revoltirani. Prije svega, mladicu koji je veoma elokventan, te nije imao rijeci osim "LAZES", a i svima koji pisete iz Srbije , a vidim kako mi pisete, zelim da kazem da sam ja zaposlena vec 17 godina. "Treba izbaciti rec CEKAM"! Kome to pisete? "Treba ti shevrolet?" Hvala, vozim Tigru. Ne trcite, ljudi, pred rudu vec radite nesto.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 09:15 - pre 205 meseci
O bože... Evo ga još jedan nesrećni i isfrustrirani kome je Sloba Milošević za sve kriv...

Citat:
deki77
-Da "ganjaš" i čekaš posao 10god. retko ćeš šta "uganjati" ako nemaš dobra "leđa"...


Uh... Naprosto da ne znaš odakle da počneš... Mislim da bi rešenje problema trebalo mnogo dublje posmatrati, recimo da se u prvom razredu osnovne pa sve do kraja fakulteta uvede predmet "uputstvo za kritičko razmišljanje", ne bi li nekome umesto u dupe uspeli nabiti i ponešto u glavu...

Zar ti stvarno misliš da onolike silne kompanije plaćaju Hill i ostale scouting agencije, da plaćaju onolike silne oglase po novinama (a ti oglasi nisu jeftini), i da bi onda zaposlili nekog preko veze? Kad za svaki posao treba veza, nije li to začarani krug onda? Ako ja tebi sredim posao preko mene, a ti meni preko tebe, misliš da bi to bilo malo glupo? Misliš da ne bi se svako odmah zaposlio tamo gde može?

Ovo je klasičan "Sloba Milošević je za sve kriv" izgovor da neko ostane na grbači roditelja do 40-te...

Citat:
deki77:
-Da radiš kod našeg privatnika za bedne pare sa diplomom VSS...


Ovde prosto ne znaš na šta da obratiš pažnju.... "privatnika", "bedne pare", "sa diplomom VSS"....

Opet klasičan problem... Živi na tuđoj grbači, a svi poslovi joj ispod časti... Rekoh ja već, takvi samo nek čekaju, i čeka ih milion dolara, plavuša i rols royce, sanmo njih neko čeka...

Ma bre ima g**** da čisti ako ne može negde da se zaposli... Nego su za to krivi roditelji koji takvim kretenima ustvari čine medveđu uslugu... Nema problema da živi neko zajedno sa roditeljima, ali se brate zna, mora da se radi i da se snosi deo troškova budžeta... A danas većina roditelja nema ništa protiv da konji od 25 (ustvari to su 'deca' još uvek), pardon konji od 30-35 godina žive sa njima, da spavaju do 12, posle toga odu u kladionicu, i ne rade ništa po ceo dan...

Citat:
deki77:
-Da prihvataš sve i svašta samo da bi se zaposlila i da ti ide radni-staž...


A zašto da ne? Od čega će da kupi hleb i mleko ujutru? Sigurno neće od spavanja do 12 i čekanja na posao...

Citat:
deki77:
...razmisli dobro...!!!


Stvarno i treba da razmisli, i ona i ti i svi vi koji razmišljate na taj način...
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 09:16 - pre 205 meseci
Da, stvarno cemu to toliko napadanje, na osnovu cega?
Stvarno ste napaljeni klinci svi zajedno. Ventura, koliko si ti poslova trazio u zivotu? Za svaki si konkurisao i bio izabran kao najbolji kandidat medju gomilom?

Fino pise u naslovu: "Trazim posao."
To "cekam" na kraju recenice pretpostavljam da se odnosillo na ovaj forum da se neko javi.
I onda ste se svi vi nasli pametni da osudjujete neku osobu na osnovu jedne recenice.

Ovo je zrelo za moderaciju teme, tj brisanje ovih glupih poruka. Moze i moja.

 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 09:20 - pre 205 meseci
Citat:
Stelacg
"Treba izbaciti rec CEKAM"! Kome to pisete?


Tebi, posao se ne ČEKA, posao se TRAŽI!!!

Naravno, tu postoji izuzetak... Ali samo oko radiš kao "maserka" pa čekaš da te pozovu klijenti...


Citat:
DaliborP
Stvarno ste napaljeni klinci svi zajedno. Ventura, koliko si ti poslova trazio u zivotu? Za svaki si konkurisao i bio izabran kao najbolji kandidat medju gomilom?


Aha, u slučaju nedostatka argumentacije, onda izvučeš neki glupavi Ad-Hominem... Naravno da tebe zabole na koliko sam ja poslova konkurisao, i šta sam ja radio sa sobom... Samo ću ti reći, da nisam dobar u tome što radim, sigurno to ne bi radio...

I zaboravio si najbitniju stvar da napišeš - da kažeš da nisam u pravu...
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 09:26 - pre 205 meseci
Citat:
ventura: Aha, u slučaju nedostatka argumentacije, onda izvučeš neki glupavi Ad-Hominem... Naravno da tebe zabole na koliko sam ja poslova konkurisao, i šta sam ja radio sa sobom... Samo ću ti reći, da nisam dobar u tome što radim, sigurno to ne bi radio...

I zaboravio si najbitniju stvar da napišeš - da kažeš da nisam u pravu...

Kakve argumentacije? Zar u ovoj temi neko je postovao neke argumente? Nisam primetio.

Nemam pojma sta radis, ni u cemu si dobar. I da, zabole me. Ti si u stanju da iznosis predrasude o nekom koga ne poznas pa evo i ja isto o tebi. Cenim da posao nikad nisi trazio.

 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 09:28 - pre 205 meseci
Citat:
Stelacg: a i svima koji pisete iz Srbije , a vidim kako mi pisete, zelim da kazem da sam ja zaposlena vec 17 godina.


Tja, ako ne tražiš posao u Srbiji, onda ovaj sajt i nije neko Bog-zna-kakvo mesto za traženje posla, pogotovo u toj branši.

Citat:
Stelacg: Ne trcite, ljudi, pred rudu vec radite nesto.


To je baš bila i poruka svih ovde, da treba raditi, a ne čekati.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 10:05 - pre 205 meseci
Citat:
DaliborP
Cenim da posao nikad nisi trazio.


Ako te baš zanima...

Tražio, u klasičnom smislu oglasi, konkursi - ne.

Tražio u smislu da sam učio, pokušavao, pokazao da znam, grebao pa tek onda dobio posao - da.

 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 10:29 - pre 205 meseci
Citat:
ventura: Ako te baš zanima...

Tražio, u klasičnom smislu oglasi, konkursi - ne.

Tražio u smislu da sam učio, pokušavao, pokazao da znam, grebao pa tek onda dobio posao - da.

Iskreno - ne zanima me. Samo ti pokazujem primer kako izgleda donositi zakljucke i misljenja o ljudima koje ne poznas, i sve to na osnovu jedne recenice.
Meni to nista ne znaci, a vidis koliko nekom smeta.

Nadam se da sad uvidjas koliko je glupo.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 10:37 - pre 205 meseci

Veoma dobar zaključak se može doneti samo na osnovu jedne reči, da je nju izostavila, verovatno ne bi ni postovao na ovoj temi:

"Zavrsila sam Nastavnicki fakultet, Odsjek za engleski jezik i apsolvirala isti Odsjek na Filozofskom fakultetu. Imam dobro poznavanje rada na racunaru i dobru volju da nadjem posao van skole. Cekam! "

TAČKA ČEKAM UZVIČNIK

 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 10:44 - pre 205 meseci
Citat:
ventura: ...da je nju izostavila, verovatno ne bih ni postovao na ovoj temi:


Takođe.
 
0

rmilosh

Član broj: 121425
Poruke: 74
80.93.236.*

Sajt: s2.bitefight.ba/c.php?uid..


+3 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 12:21 - pre 205 meseci
potpuno se slazem sa @ventura

to je nas najveci problem!!! volimo mnogo da kukamo (cast izuzetcima naravno) kako nema posla, a zapravo ga ni ne trazimo. a posla koliko hoces i kakvog hoces. jbg, ne moze odmah u fotelju, ali polako, docice i fotelja na red!

posao se ne ceka, posao se trazi, grabi!!! ako uopste hoces da radis...

a i ova crnogorka kako je postavila pitanje... trazim, cekam posao. sta hoces da radis? mislim, engleski, racunari, sta??? prevodilac, sys admin, sta?

evo ja imam posao za tebe. nije neki, ali 500eur plata, radis na autobuskoj, mases autobusima kad krecu sa stanice... :)))

salu na stranu, stvarno bre imamo problem, da li su ljudi toliko probirljivi ili sta vec pa nece da rade sve i svasta pa im je draze da sede kuci(kaficima) i cekaju da im posao padne sa neba... nisam pametan

@Stelacg
pogledaj i ovo: jobs.urbae.com/
Use the SEARCH, Luke!
 
0

Milan Stojanovic
Vlasnik Agencije za poslovne usluge

Član broj: 92160
Poruke: 444
*.abakusbp.net.



+1 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 12:35 - pre 205 meseci
Da se i ja nadovežem.Od svih tolikih radnika koji navodno traže posao a mole boga da ga ne nađu...
Ne mogu da nađem kvalitetne radnike.
Trebaju mi pravnici koji žele da rade.

V E L I K O
J E
P R E I M U Ć S T V O
N E
B I T I
J E D N O L I K
___________________________________________________________________

OV SM
LA PK
 
0

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 12:40 - pre 205 meseci
E.. Ventura ko bre razočaran...
Ja samo gledam realnost i činjenice..
A ti si trebao pogledati sinoć emisiju na "STUDI-u B" "Živeti sa pozitivnom Energijom"
koja lepo govori o osobama tvog profila...
Znači pevači-pevačice,biznismeni,novopečeni bogataši,baje,batice...i sl:
u kratkim crtama o emisiji i temi društva.
koje ne može da reši i sagleda problem u društvu, kao i sebičnost,aljkavost,drčnost,neobzirnost:
-Obezbeđeni na vreme..
-Obogatili se na brzinu..
-realnost ih ne zanima..
-Svet oko sebe ih ne zanima..
-Krive svet oko sebe što nisu uspešni kao i oni!!!
-Politika ih ne zanima...
-Društvo i problemi ih ne zanimaju..
-Rešavanje problema ih ne zanima..
...itd.
trebao si pogledat !!!!


 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 20:00 - pre 205 meseci
Pa ovim si samo potvrdila da su kritike bile opravdane :) Niko te ovde nije kritikovao zbog čekanja, šta znam, autobusa na stanici već, guess what, posla :)

Savetujem ti da, umesto što se žiFciraš bez potrebe, ostaviš za trenutak emocije po strani i još jednom p-o-l-a-k-o pročitaš celu temu.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.31.05.2007. u 20:01 - pre 205 meseci
Kao što rekoh, čekanje se slabo isplati. Bolja je ideja biti aktivan u traženju, mada mi i dalje nije jasno da li tražiš posao u Cg ili ovde? Jedino što bi moglo biti dopuna sadašnjem poslu je držanje časova jezika klincima, ili neki sitan prevod.
Iz ličnog iskustva - radim neke dve godine i kusur kao stručni prevodilac za engleski jezik i mogu reći da je veoma zahtevan posao (nema šanse da bude dopuna nečemu), da se ne nudi često na tržištu rada (bar je tako bilo pre nekih tri godine dok sam tražio posao) te se mora (obično) jako dobro potruditi dok se nađe, ali i da ga ne bih menjao za neki drugi.
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Trazim posao. Diplomirala sam engleski jezik i imam dobro znanje rada na racunaru.
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 7417 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.