Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema

[ Pregleda: 5932 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cvetana

Član broj: 121426
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema26.05.2007. u 19:19 - pre 205 meseci
Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog rada iz Upravljackih informacionih sistema. Ne trazim gotov rad, vec savet, uputstvo, smernice oko toga kako i sta uraditi i napraviti.
Naime, treba da prikazem jedno preduzece, moj izbor je decija igraonica i tokove informacija u njoj. Recimo da napravim portal preko koga bi se clanovi registrovali, zakazivali rodjendane....
Teziste je na clanovima igraonice, zakazivanju zurki raznog tipa(rodjendanskih...) i kako bi oni mogli da se povezu i ubace u informacioni sistem igraonice. Ja imam ideju, ali mi forma nije jasna, tj. ne polazi mi za rukom da je napravim
Posto je meni sve to "spansko selo" ne znam ni da li me razumete sta mi je potrebno i sta sam htela da kazem!?

Hvala u svakom slucaju
 
Odgovor na temu

jovica016
Jovica Ilic

Član broj: 94502
Poruke: 202
*.sc.ni.ac.yu.

Sajt: www.jovicailic.org


+10 Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema27.05.2007. u 22:46 - pre 205 meseci
Ako uopste kazes sta ti je potrebno, mozda ti neko i pomogne. Ja te licno nisam najbolje razumeo.
 
Odgovor na temu

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
217.23.204.*



+19 Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema27.05.2007. u 23:31 - pre 205 meseci
U cemu radis Delphi for PHP? VLC4WEB je dobar ima dosta togo uradjenog. ogledaj malko u help. Imas jedna sample vec uredjen.
 
Odgovor na temu

Cvetana

Član broj: 121426
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema27.05.2007. u 23:41 - pre 205 meseci
Cinjenica da ni meni samoj nije najjasnije sta treba da uradim i jeste deo problema. Temu sam greskom otvorila ovde, a ne u Seminarskim radovima,ali mozda je to i dobro.

Pokusacu da pojasnim. Treba da predstavim tokove informacija u preduzecu po mom izboru. Mgu da posaljem primer kako bi to trebalo da izgleda, ali to bih morala na mail, ne mogu ovde.

Posto moje preduzece uopste nije pokriveno sa racunarima, profesor mi je predlozio da recimo napravim portal sa razlicitim kategorijama clanstva, za preduzece i to predstavim kroz tokove informacija......

Malo toga je meni tu jasno, ali moje znanje je vrlo,vrlo elementarno, a on nam predaje pod drugacijom pretpostavkom.
Ako sam uspela nesto da razjasnim bar malo bilo bi odlicno!

Hvala svima,pozdrav!
 
Odgovor na temu

trlaz

Član broj: 24859
Poruke: 70
91.150.71.*



+1 Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema31.05.2007. u 22:43 - pre 205 meseci
Pozdrav,
ako ikako mogu da ti pomognem, mislim da najbolji pocetak je osmisljavanje baza podataka koje ces koristiti u tom tvom preduzecu. Ja bih licno izabrao paradox baze jer su jednostavne, kako ces ih napraviti ako nemas neko predznanje (nisi rekla sta studiras) ne znam ali nije ni komlikovano za nauciti samostalno.
Sledeca stvar je (ako pravis program u Delphi-ju) da osmislis ulazne forme, forme ulaznih podataka (logovanje, prikaz datuma i slicno). Kako, ako nisi koristila Delphi, ne bih mogao da ti kazem osim da sednem 2-3 dana i da ti napravim forme. Kada forme budu medjusobno povezane, treba da napravis izvestaje i njih ubacis u neku od formi...
Sto se tice mreze, nije bitno koja je mreza u pitanju (internet, intranet) ako napravis klijentsku aplikaciju koja ce "prihvatati" ulazne podatke i slati ih u odredjenu bazu, stvar je resena. Server aplikacije se moraju instalirati na svim racunarima koji moraju imati pristup mrezi.. Osim ako neces da koristis malo komplikovaniju stvar zvanu SOAP(web servis). Ja licno koristim INDY komponente za send/receive poruke i to je vrlo jednostavna stvar.

Za sada toliko, pozdrav

(Ah da, sve ovo bi mogla da napravih i u Access-u na slican nacin ali ti je neohodno poznavanje VisualBasic-a)
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema01.06.2007. u 10:11 - pre 205 meseci
Citat:
Cvetana:
Posto je meni sve to "spansko selo" ne znam ni da li me razumete sta mi je potrebno i sta sam htela da kazem!?

Iskreno nisam. Postavila si pitanje koliko vidim pre 5 - 6 dana, te nekog konkretnog odgovora nije bilo!?!

Naime, prvo treba uočiti razliku između portala i desktop aplikacije. Te onda se sužava izbor za forum, odnosno, gde postaviti pitanje.
Citat:
Cvetana:
Posto moje preduzece uopste nije pokriveno sa racunarima, profesor mi je predlozio da recimo napravim portal sa razlicitim
kategorijama clanstva

Šta to znači!?! Ne postoje računari u preduzeću? Ako je tako, onda opet se izbor sužava.
Citat:
Cvetana:
Cinjenica da ni meni samoj nije najjasnije sta treba da uradim i jeste deo problema.

Otprilike, treba ti portal. U MySQL -u možeš kreirti tabele(InnoDB) - moja preporuka, a sam portal u nekom od alata predviđenim za to. Ako je to to, pogledaj Php, Html, JavaSrcipt, etc. Najčešće je kombinacija istih.


Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Cvetana

Član broj: 121426
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema03.06.2007. u 11:23 - pre 205 meseci
Hvala Trlazu i Milosu na odgovorima! Nekako izlazim na kraj sa zadatkom koji imam.
Ja inace studiram ekonomiju, tako da su racunarske tehnologije u ovoj meri koja se od mene zahteva za ovaj predmet, previse,ali...sto se mora nije tesko. Nadam se da ce nesto ispasti na kraju.
U principu rad sam pokusala da svedem na nivo na kome je moje znanje, pa cu videti kako ce biti. Nije resenje da mi neko odradi seminarski i da ja nemam pojma da ga odbranim.
Trazila sam jos po netu, nasla svasta (naravno), nesto razumela manje,nesto vise, pa ce biti kako ce biti.
Hvala jos jednom!
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Potrebna mi je pomoc oko izrade seminarskog iz Upravljackih informacionih sistema

[ Pregleda: 5932 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.