Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?

[es] :: Windows mreže :: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?

[ Pregleda: 3103 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cronewbie

Član broj: 143514
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?04.05.2007. u 12:37 - pre 206 meseci
Bog ljudi,

Dakle, imamo u firmi slijedeću situaciju:

Imamo 5 računala, i svih 5 je u mreži. E sad, svih 5 work stationa ima shortcut na mrežni disk Z:\ u kojem stoje svi materijali, radovi, kod i td. Želim implementirati nekakvo kvalitetno, a opet automatizirano rješenje kojim bi dobio kvalitetan backup Z-a. Radi se o windowsima, ali nije na odmet čuti i windows i linux-based rješenja. Malo sam lurkao po ES-u pa mnogi predlažu jako različita rješenja, pa me zanima što bi po vašem mišljenu bilo najlakše ili najbolje, u kojem smjeru krenuti?

Dolazi u obzir i da uzmemo još jedno računalo koje bi služilo samo i isključivo za backup proceduru. Anyone?
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?04.05.2007. u 12:57 - pre 206 meseci
Ako ti je jako bitno to što hoćeš da backup-uješ (a kome nije?), stavi tape uređaj za backup na mašinu gde ti stoje ti podaci, dobar softver za backup, tu probaj Veritas/Symantec Backup Exec, i kada to lepo postaviš, samo ujutro ubaciš traku, pokupiš je kad kreneš kući, i mirno spavaš. Odmah da znaš da ovo nije jeftino rešenje, ali je sigurno.
 
Odgovor na temu

cronewbie

Član broj: 143514
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?04.05.2007. u 13:17 - pre 206 meseci
O kojem točno uređaju govorimo? I koliko je to "nije jeftino"? :-)

Otvoren sam za svaku soluciju koju mogu financijski izdržati, ali ipak moram imati neku predstavu u glavi o kojim ciframa govorimo..
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?04.05.2007. u 13:28 - pre 206 meseci
Od oko 500€ pa naviše, tu negde ako se dobro sećam, uređaja ima raznih proizvođača.
 
Odgovor na temu

neurorider
Bg

Član broj: 1368
Poruke: 48
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?04.05.2007. u 13:44 - pre 206 meseci
Ma jok, instalirash Linux, mountujesh taj dir i radish backup kad god hocesh
 
Odgovor na temu

cronewbie

Član broj: 143514
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?04.05.2007. u 14:34 - pre 206 meseci
E, to sam i ja mislio! Za to mi je dovoljna i neka kanta od kompa ali da ima veliki disk, right? Vjerojatno bi se dalo i preko crontaba definirati kada da mi se sto kopira, pa cak i neke kerefeke tipa email obavijest po svakom zavrsenom backupu i tako to? Koja se rjesenja koriste na linuxu za backupiranje? tgz ili bz2 ili nesto trece? Nisam se nekoliko godina bavio linuxom pa sam malo zakrzljao :)
 
Odgovor na temu

neurorider
Bg

Član broj: 1368
Poruke: 48
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?04.05.2007. u 14:36 - pre 206 meseci
Imash gmail ili skype, zbog realchat-a ovako ne mogu!
 
Odgovor na temu

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
*.tv-avala.com.



Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?04.05.2007. u 16:43 - pre 206 meseci
Imas u Windowsu alatku koja se zove NT Backup. Start/Run i kucas ntbackup Udjes u opciju Advanced Mode i izaberes Sheduled Job. Ubasis za koje dane hoces da ti se vrsi backup i izaberes sta da backupujes.

Mislim da je ovo jednostavna i najeftinija varijanta (nista ne kosta). :) Pozdrav.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.PPPoE-6593.sa.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?06.05.2007. u 12:20 - pre 206 meseci
Nije loša stvar Acronis Backup Server. Jednostavan za rad i razumijevanje, backup fileova ili image diska, sve moguće opcije, grafičko okruženje.
Doduše ovo je za Windowse.
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?07.05.2007. u 01:58 - pre 206 meseci
Super su ovi predlozi da bekapuješ podatke kroz mrežu na drugi komp, ali jedno od zlatnih pravila bekapa je da kopija stoji van zgrade gde ti je mreža. Zato se i radi bekap na traku.
 
Odgovor na temu

cronewbie

Član broj: 143514
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?07.05.2007. u 14:21 - pre 206 meseci
Ok, hvala na odgovorima, kada setupiram nešto javim kako je prošlo i na koji način sve radi :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Koje rješenje mi preporučujete za backup kompletne mreže?

[ Pregleda: 3103 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.