Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:

[ Pregleda: 3701 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:24.04.2007. u 13:00 - pre 206 meseci
Drug Photodjo je testirao ovaj veoma popularan objektiv i evo sta misli o istom:

http://www.axelfoto.com/index....=view&id=444&Itemid=30

Citat:
-Sigma 70-300 F/4.5-5.6 APO DG MACRO predstavlja odličnu vrijednost za uloženi novac. Kada se gledaju cijena i mogućnoti koje ovaj objektiv pruža može se slobodno reći da bolje ponude među tele objektivima sličnog raspona u ovom cijenovnom rangu na tržištu nema. Centralna oštrina je zaista odlična sve do 200mm,dok preko toga dolazi do pada,tako da u dijelu raspona između 200 i 300mm treba izbjegavati maksimalne otvore blende i koristiti blende F/8 do F/13 da bi se izvukao maksimalni kvalitet koji ovaj objektiv može da ponudi u tom dijelu raspona. Periferna oštrina na tijelima sa APS-C formatnim senzorom je takođe odlična s obzirom da je ovo “full frame” objektiv pa se na APS-C tijelima koristi samo centralni dio kruga slike. Na “full frame” tijelima bi se sigurno primjetio veći pad oštrine i rezolucije po uglovima.Flare i hromatske aberacije su vrlo malo izražene. Konstrukcija je prilično dobra,a sam objektiv je dovoljan lagan da ne predstavlja veliki problem pri nošenju. Makro mod može biti prilično koristan ali se treba ispraksati da bi se postigli zadovoljvajući rezultati,i u suštini ne treba previše očekivati od njega u pogledu makro mogućnosti zbog problema pomenutih ranije u tekstu. Nedostatak stabilizacije slike koja bi sigurno olakšala fotografisanje na žižnim daljinama od preko 200mm, zatim sporo fokusiranje i mekša slika pri kraju raspona ne treba da predstavljaju velike probleme kada se uzme u obzir cijena ovog objektiva.Za sve to se mora platiti mnogo više. Sigma 70-300 će mnogima koji žele tele objektiv dobrih optičkih perfomansi,za povoljnu cijenu,pružiti zaista mnogo i može se slobodno reći da u svom cijenovnom rangu nema konkurenciju.



Uskoro ce biti objavljen i test Sigme 55-200 gde ce biti i direktnog poredjenja sa 70-300 :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:24.04.2007. u 15:26 - pre 206 meseci
... a kada ce biti objavljen test FE 18-150/3.5-4.5 L IS?

:-)
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:24.04.2007. u 15:55 - pre 206 meseci
Citat:
Uskoro ce biti objavljen i test Sigme 55-200 gde ce biti i direktnog poredjenja sa 70-300 :)

E, to je zanimljivo. Jer ima ikakve šanse da se dohvatite Tamrona 55-200? Kažu da je možda i najbolji u tom 70-200mm području od jeftinih telaca.
Šteta što kod vas slabo ima Tamrona (naspram Sigmi). 17-50/2.8 i 55-200 su, verujem, best-buy stakla.
 
Odgovor na temu

NeleK
pr, Tucakov agencija
Pančevo

Član broj: 174523
Poruke: 77
91.148.110.*



+2 Profil

icon Re: Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:29.04.2010. u 14:45 - pre 170 meseci
Pre par dana, dopala mi je ruku jedna Sigmica 70-300 APO DG makro, pa sam se malo igrao njome, pre no što sam je juče i otkupio....
Na brzaka, zapažanja su sledeća:

- Mnogi strani forumi i pregledi ( u daljem tekstu - SP):
Slika je oštra i kontrastna
-Ja ( u daljem tekstu -Ja):
Zaista jeste, čak i pri oblačnom vremenu i u senci.

- SP:
Korisno staklo pri jakom svetlu, a pri slabom neupotrebljivo.
-Ja:
U sobi, pri veoma slabom svetlu, uz pomoć AF lampe na telu, oštri brzo i nepogrešivo i pri žižnim daljinama od preko 200 mm.

-SP:
Kod mnogih, problem dugmeta pri prebacivanju sa macro na normalni mod.
-JA:
problem ne postoji! Očigledno, u macro modu, nakon shot-a, zaključava zoom objektiva i stvarno je nemoguće prebaciti dugme ( nisam baš hteo da primenim
neprimerenu silu). Medjutim, ako se okidač pritisne ( i pusti) na pola kolena, dugme se prebacuje u normalni mod bez ikakve muke i napora.

- SP:
Jako bučan motor za AF.
- Ja:
Bučniji od Nikonovih i Canonovih stakala. Kera i mačke, koje sam slikao, nisu pobegle. Gugutke su bile dovoljno daleko, ili im nije smetalo, pa nisu pobegle.
Meni lično nije zvuk smetao, pa ni ja nisam pobegao, a zujanje pomalo mistifikuje celu stvar, pa fotograf, kod neupućenih, izgleda važnije... :0) .

-SP:
Spor AF.
Ja:
Nisam koristio štopericu, ali ne osećam bitnu razliku izmedju Sigme i Nikora 18-55 DX G VR

Ja: Hromatske aberacije se jedva primete, kad se slika uveća na nivo pixela i to u najgrdjem kontralihtu - skoro ka Suncu.....
Zakrivljenja linija nema, verovatno zato što je FF objektiv na crop senzoru. Svakako, najznačajnija primedba odnosi se na to što se, prilikom
izoštravanja, vrti u krug prednje staklo. Dakle, CPL filter može, ali kad se snimaju nepokretni motivi, no i pri tome treba biti pažljiv, da se ne izleti iz
fokusa, ili ne ošteti AF mehanizam. Nisam pribavio stativ, pa se nedostatak stabilizacije slike, pri najvećim žižnim daljinama, naravno, oseća.

Za 120e, koliko sam platio polovan primerak u savršenom stanju (kao nov) - više nego sjajno.

Eto, toliko. Pozdrav, NeleK
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:29.04.2010. u 15:49 - pre 170 meseci
@NeleK

Originalan izvestaj nema sta, jedan od simpaticnijih koje sam u zadnje vreme procitao ;)
 
Odgovor na temu

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
78.111.34.*



+7 Profil

icon Re: Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:30.04.2010. u 06:17 - pre 170 meseci
sigme i tamroni 70-300 su neprocjenjivo vrijedne stvari za amaterske fotografe
za neku minimalnu cijenu sa njima se vec osjeti debelo razlika DSLR na spram compacta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sve sto ste zeleli da znate o Sigmi 70-300 APO a niste smeli da pitate (:

[ Pregleda: 3701 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.