Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijam mailove od mail adresa sa mog domena, a koje ne postoje u domen ?!

[es] :: Windows mreže :: Dobijam mailove od mail adresa sa mog domena, a koje ne postoje u domen ?!

[ Pregleda: 2302 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
*.tv-avala.com.



Profil

icon Dobijam mailove od mail adresa sa mog domena, a koje ne postoje u domen ?!02.04.2007. u 11:25 - pre 207 meseci
Pozdrav svima.

Stanje je ovakvo:

3 servera : Dc, ISA i Exchange
50 radnih stanica
AV TrendMicro SMB - instalirao i konfigurisao ga juce.

Problem: Desava mi se da mi jednom dnevno i to oko ponoci dodje na moj domen e-mail sa adresom mog domena, i to na tu istu adresu sa koje je i poslat, tj. deluje kao da je user sam sebi poslao mail. Inace taj user(account) ne postoji. Npr. E-mail [email protected] ne postoji u mojoj organizaciji.
Ujutro, kada dodjem na posao i upalim notebook, dobijem informaciju sledece sadrzine:

Your message did not reach some or all of the intended recipients.

Subject:
Sent: 4/2/2007 1:18 AM

The following recipient(s) could not be reached:

[email protected] on 4/2/2007 1:18 AM
The e-mail account does not exist at the organization this message was sent to. Check the e-mail address, or contact the recipient directly to find out the correct address.
<mail1.mojdomen.com #5.1.1>



Kako bi mogao da resim ovaj problem i da li je uopste frka?
P.S. Kapiram da je neki de je mozda neki Spam ili sta vec u pitanju. Inace ne Exchange-u sam stavio relaying samo kroz LOCAL HOST. Mali saobracaj normalno funkcionise.

HVALA SVIMA.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Dobijam mailove od mail adresa sa mog domena, a koje ne postoje u domen ?!02.04.2007. u 12:39 - pre 207 meseci
nešto slično sam i ja imao, ali sada nemam problema a nisam nišpta dirao posebno.
vidi http://www.elitesecurity.org/t146955-0#959514
 
Odgovor na temu

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
*.tv-avala.com.



Profil

icon Re: Dobijam mailove od mail adresa sa mog domena, a koje ne postoje u domen ?!02.04.2007. u 14:37 - pre 207 meseci
Hvala Ivek, ali nije mi od pomoci bilo.
uradio sam sledece, pa cu videti.

Koga interesuje moze pogledati. http://technet.microsoft.com/e...da-4389-a6a5-822a87b23da9.aspx
Ovde sam iskljucio Anonymous access.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

Brutalno dobro

Član broj: 53572
Poruke: 200
..8c6.sgnxx4.customer.tele.dk.



+5 Profil

icon Re: Dobijam mailove od mail adresa sa mog domena, a koje ne postoje u domen ?!04.04.2007. u 10:27 - pre 207 meseci

Spam
 
Odgovor na temu

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
*.tv-avala.com.



Profil

icon Re: Dobijam mailove od mail adresa sa mog domena, a koje ne postoje u domen ?!09.04.2007. u 13:02 - pre 207 meseci
Citat:
dongoran: Hvala Ivek, ali nije mi od pomoci bilo.
uradio sam sledece, pa cu videti.

Koga interesuje moze pogledati. http://technet.microsoft.com/e...da-4389-a6a5-822a87b23da9.aspx
Ovde sam iskljucio Anonymous access.

Evo nakon nekoliko dana javljam se sa rezultatima rada. Sta sam uradio?

Sve klijente(racunare) koji koriste POP3 nalog (kapiram da preko POP3 naloga mi je dosao SPAM) sam stavio na Exchange-u u opciji relaying da mogu da "uspesno vrse relayning". Prethodno sam tim racunarima u DHCP-u napravio rezervaciju IP adrese.

Za sada je ovo resilo problem. Videcemo kako ce se dalje situacija odvijati.

Pozdrav.
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Dobijam mailove od mail adresa sa mog domena, a koje ne postoje u domen ?!

[ Pregleda: 2302 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.