Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?

[es] :: Elektronika :: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?

[ Pregleda: 3034 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tmikule2
tmikule2
Zagreb

Član broj: 107937
Poruke: 28
217.14.217.*



Profil

icon Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 07:44 - pre 208 meseci
Pozdrav!
Iz USB tipkovnice sam izvukao kontakte sa brojeva i slova kako bi napravio signalni uredjaj za sobe u motelu..Sve radi besprekorno dok kontakte kratko spajam na mestu, al kad spojim komade zice da bi dosao do soba, cela stvar zablokira, pola ih ne reagira na zatvaranje kontakta, kao da su ulazi mrtvi...Ocito je problem u toj duljini zice i gubicima, al zanima me dal se nekako to da resiti, dal se izgubi signal ili padne onaj napon od +5V sta je na napajanju USB-a...HITNO MOLIM SAVET!!!! (jednom pre sam to radio i funkcioniralo je sa starom AT tipkovnivcom, al ona je imala bas cistu robusniju elektroniku u sebi, a ova ima komadicak plocice sa onim izlejanim okruglim cipom i to je sve...!)
Tin
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 09:29 - pre 208 meseci
Kao sto ti rekoh, to nece ici zbog sopstvenih kapacitivnosti kabla koji se na velikoj duzini (zbog visoke frekvencije rada USB 2.0) ponasaju kao odvodno opterecenje prema masi i preopterecuju izvor. Sta, konkretno, hoces da uradis? Mozda se to moze odraditi na drugi nacin.
 
Odgovor na temu

tmikule2
tmikule2
Zagreb

Član broj: 107937
Poruke: 28
217.14.217.*



Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 09:38 - pre 208 meseci
Pozdrav!
Hteo sam napraviti SOS uredjaj za staracki dom. U svaku sobu sam potegnuo kontakt s jedne tipke od tipkovnice, i napravio mali software koji ovisno o pritisnutoj tipki (zatvoren kontakt iz sobe) na ekranu signalizira da netko zove i treba pomoc. To je radilo bez problema pune dvije godine,u prvoj varijanti sam koristio elektroniku od PS/2 tipkovnice (ili je čak bila stara AT), i sve je funkcioniralo dok nije u susednoj sobi pukla cev, sve je poplavilo i otislo k vragu...Sad sam napravio isto to ali sam kupio neku novu USB tipkovnicu, i kad sam otvorio i video onu malu elektroniku na koju jedva mozes polemiti zice - znao sam da nesto nece ici...

Da li mogu kako napraviti da kontakte iz soba kkoristim sa dodatnim napajanjem da zatvaram zasebni strujni krug (a da ne koristim releje), pa da na licu mesta kod samog sklopa zatvaram kontakte tipkovnice? Znam da se moze koristiti tranzistor kao sklopka ali kod njega je problem sta zatvara i vodi od + prema minus, a meni treba samo cisti kratki spoj da zatvoriu kontak kao relej, neovisno o napajanju.?
Tin
 
Odgovor na temu

tmikule2
tmikule2
Zagreb

Član broj: 107937
Poruke: 28
217.14.217.*



Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 09:39 - pre 208 meseci
Stvar mi je jako bitna, a prije je to funkcioniralo, dali je ta stara elektronika iz tipkovnice bila stabilnija ili nesto? Ovo i na oko djeluje osjetljivo...
Tin
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.mainstream.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 10:05 - pre 208 meseci
Umesto relea mozes upotrebiti neki optokapler npr. pc817 ili pc847, ovaj drugi u dip16 kucistu ima 4 pc817.
__*__
*___*
 
Odgovor na temu

tmikule2
tmikule2
Zagreb

Član broj: 107937
Poruke: 28
217.14.217.*



Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 10:43 - pre 208 meseci
Jel imas neku sliku ili shemu kako se spaja, samo da skuzim princip, ponesto znam od elektronike ali o optokapleru nemam pojma...Thanks
Tin
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 10:47 - pre 208 meseci
Koliko soba je potrebno kontrolisati?
 
Odgovor na temu

tmikule2
tmikule2
Zagreb

Član broj: 107937
Poruke: 28
217.14.217.*



Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 10:54 - pre 208 meseci
software mi je napravljen da prati 20 soba, redom tipke od 1-0, pa iz drugog reda slova od q do p. program mi odmah vodi razne statistike, ispise itd...dosta smo se ja i frend naradili oko toga pa ga nebi hteo menjat. znaci koncepcija bi trebala ostati ta..
Tin
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 12:09 - pre 208 meseci
Svaka pohvala za ideju i samu realizaciju. Ali to rešenje je ipak malo spartanski i pokazalo se loše kad su se okvasili kontakti.
Tastatura PC računara je matričnog tipa i taj mali kontroler skenira tastare koji se nalaze u matrici. Velka dužina kablova podužna induktivnost i kapacitivnost ometa rad tvog uredjaja. Tvoj elektronika bi trebala malo da se nadgradi. Pošto se ne zna gde je + a gde minus u matrici ovako napamet (jedino merenje), jedino elektronski bilateralni prekidač ili elektromehanički rele bi rešio problem. CD4066 je jeftino CMOS kolo sa 6 prekidača. Ulaz kola od prekidača obavezno razdvojiti galvanski blizu tastature.
 
Odgovor na temu

tmikule2
tmikule2
Zagreb

Član broj: 107937
Poruke: 28
217.14.217.*



Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?22.03.2007. u 12:16 - pre 208 meseci
Hvala za pohvalu!!dali imas negde semu da mi posaljes da vidim kako se spaja, koliko napajanje trebam za zatvaranje kola i to...a kako galvanski da razdvojim?
Tin
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.mainstream.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?23.03.2007. u 19:44 - pre 208 meseci
Možeš probati sa ovim, ako neće samo zameneš mesta žicama na tastaturi.

__*__
*___*
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Izvukao sam kontakte sa USB tipkovnice....I NE RADI!!?!?

[ Pregleda: 3034 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.