Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)

[es] :: Video karte i monitori :: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)

[ Pregleda: 3873 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

voodoo_

Član broj: 113155
Poruke: 17
91.150.84.*



Profil

icon Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)19.03.2007. u 21:49 - pre 208 meseci
Povezao sam racunar sa TV-om, slika je sasvim solidna i sve radi ok.
Je li moguce da sliku sa TV-a prebacim na monitor tj. da televizijske programe saljem na monitor.A ne samo npr. filmove sa kompa da gledam na TV-u.
Inace imam ATI RADEON 9200 SE. Postoi li odredjeni softver za to ili je moguce srediti podesavanjem kartice.
Nadam se da ste me ukapirali..
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)19.03.2007. u 22:38 - pre 208 meseci
Ovo mozes uraditi jedino ako imas u slucaju Ati-a vivo model tj video in i video out. U tom slucaju iz scart-a televizora saljes signal na video ulaz od graficke kartice.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)20.03.2007. u 01:27 - pre 208 meseci
Bilo koju kartu koja ima vivo.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)20.03.2007. u 07:58 - pre 208 meseci
Najpreciznije receno tebi treba bilo koja graficka koja ima video ulaz (video in).
Pored Ati-ja i nvidia ima modele za video ulazom.

[Ovu poruku je menjao bantes9 dana 22.03.2007. u 00:17 GMT+1]
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

acme

Član broj: 46616
Poruke: 61
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)20.03.2007. u 10:58 - pre 208 meseci
Ne bih rekao da je to sto pricate moguce.Nije dovoljno da imate video ulaz na grafickoj, mora da imate uredjaj koji ima video izlaz da bi to profunkcionisalo.Koliko ja znam vecina televizora nema video izlaz, scart je ulazni prikljucak.Ljudi su nacesce za to koristili video rekorder, on u sebi ima tv tjuner i naravno video izlaz.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)21.03.2007. u 00:08 - pre 208 meseci
Video rekorder bilo koji(skoro).
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)21.03.2007. u 23:23 - pre 208 meseci
Scart na televizoru moze da bude i izlaz i ulaz. Adapter koji omogucuje da se na scart povezu cincevi, ima prekidac pomocu kojeg podesavate da li cete vuci signal iz scarta do recimo graficke sa video ulazom, ili cete preko njega povezati signal sa video izlaza (tv out) vase graficke.
Ovo je provereno tacno jer vise od dve godine koristim scart da bih dobio tv kanale na kompu, a posedujem Ati VIVO karticu.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)22.03.2007. u 13:51 - pre 208 meseci
Citat:
acme: Ne bih rekao da je to sto pricate moguce.Nije dovoljno da imate video ulaz na grafickoj, mora da imate uredjaj koji ima video izlaz da bi to profunkcionisalo.Koliko ja znam vecina televizora nema video izlaz, scart je ulazni prikljucak.Ljudi su nacesce za to koristili video rekorder, on u sebi ima tv tjuner i naravno video izlaz.


Kao što je i bantes9 već napisao, moguće je. Dosta novijih VHS video rekordera (ko bi rekao da se to još proizvodi? :) ) uopšte nema sopstveni tuner, već signal preuzima od TV-a, putem scarta. Takvi uređaji zahtevaju da TV ostane na kanalu sa kog snimamo, a takođe i da TV bude sve vreme uključen. Znači, scart provereno ima i izlaz, jer je to dvosmerni konektor.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

voodoo_

Član broj: 113155
Poruke: 17
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)22.03.2007. u 17:00 - pre 208 meseci
Dakle vivo predstavlja i video in (tj. video ulaz) i video out (izlaz)
Na grafickoj imam comp-out(video izlaz) on je zute boje u njega kacim cinceve, a pored njega se nalazi jos jedan prilljucak na kome pise s-video out, za to prepostavljam da je za vezu sa video rekorderom.
Kao sto je rekao bantes9 postoji adapter koji se kaci na scart od TV-a i on predstavlja i ulaz i izlaz, izbor se vrsi pomocu prekidaca na njemu. Nabavio sam adapter (150-din. na buvljaku :)
Hvala.. na odgovorima..
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)22.03.2007. u 17:39 - pre 208 meseci
Vi(n)Vo(ut) je kartica i sa ulazom i sa izlazom ali... tvoja nije takva! I RCA (chinch-kompozitni) i S-Video su IZLAZNI konektori i dzaba si kupovao adapter!
 
Odgovor na temu

voodoo_

Član broj: 113155
Poruke: 17
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)22.03.2007. u 18:04 - pre 208 meseci
Nije dzaba, morao sam da ga nabavim, zato sto je TV star i na njemu nemam direktne ulaze. a da sam i pogrsio 150 din.... :)
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)22.03.2007. u 18:13 - pre 208 meseci
???

Citat:
Povezao sam racunar sa TV-om, slika je sasvim solidna i sve radi ok.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)22.03.2007. u 18:49 - pre 208 meseci
Citat:
StORM48: Znači, scart provereno ima i izlaz, jer je to dvosmerni konektor.
Scart jeste dvosmerni konektor ali televizori, naročito stariji kakav je u ovoj priči, skoro sigurno nema povezan Out.
Da li televizor uopšte ima Scart? Ako nema direktne ulaze, onda ništa od povezivanja mada mi se ne čini da je tako. U svakom slučaju deluje da grafička nije ViVo pa je onda sve ovo pričanje u prazno. ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Kako TV programe usmeriti na racunar klasicnim povezivanjem (1 cinc , skart)

[ Pregleda: 3873 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.