Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

preusmeravanje saobraćaja za premium usere na dedicated server

[es] :: PHP :: preusmeravanje saobraćaja za premium usere na dedicated server

[ Pregleda: 3246 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon preusmeravanje saobraćaja za premium usere na dedicated server13.03.2007. u 22:45 - pre 208 meseci
Već duže vreme radim održavanje i upgrade PHP skripte na jednom velikom file-hosting sajtu.
Sajt ima freeware skriptu koju je instalirao kada je počinjao, ali sve se širilo vrlo brzo, njemu je trebalo novih usluga, trebao mu je sistem za pretplatu, pa je angažovao mene da proširim i unapredim skriptu... no to nema veze.

Da bih vam oslikao o koliko velikom sajtu se radi reći ću vam da ima 13 storage servera sa oko 20TB podataka. Ima 4 web servera i jedan MySQL DB server.
Traffic je užasan... nikada ne servira manje od 200Mbps (to je donji ekstrem kada je oseka u saobraćaju), a 18 sati dnevno traffic ne pada ispod 450Mbps u outputu.
Jednom se hosting provajder prevario pa je pustio pola sata 600Mbps protok i to je sve popunio... dakle nenormalna stvar...

Elem, gazda traži da za premium usere odvojimo jedan Web server sa zasebnim pajpom koji će da opslužuje samo njih.

Fajlovi koji su hostovani su hotlinkovani po raznim forumima , My Space-ovima i sličnim sajtovima.

Svaki pogodak (zahtev za fajlom) koji padne na sajt hvata se pomoću htaccessa i prosleđuje skripti koja beleži traffic i binarno servira fajl, odnosno šalje sliku sa greškom ako hotlinking nije dozvoljen, odnosno ako je prekoračen mesečni bandwidth limit za konkretnog usera.

Sad, fora je dakle, pomoću te skripte koja hvata zahteve za fajlovima, nekako preusmeriti serviranje fajla na dedicated web server za premium usere, odnosno ostaviti serviranje ostalim serverima za smrtnike ukoliko je vlasnik fajla običan smrtnik.

Ima li ko ideju kako?


http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
87.250.104.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: preusmeravanje saobraćaja za premium usere na dedicated server14.03.2007. u 10:36 - pre 208 meseci
Ili ja nisam dobro shvatio ili ti nisi dobro objasnio :)

Ali u čemu je problem?
PHP skripta vidi o kojem je fajlu riječ, uradi query koji provjerava da li se radi o fajlu čiji je vlasnik preminium user i ak je uradi redirekciju na taj odvojeni server koji ispuca binarni fajl.
U ostalim slučajevima randomizira ne neki od preostala tri servera.

E sada vjerovatno nije ovako jednostavno pa daj napiši zaplet :)
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon Re: preusmeravanje saobraćaja za premium usere na dedicated server14.03.2007. u 10:50 - pre 208 meseci
Pa problem je u tome što je cela ta mreža servera transparentna prema meni kao programeru.
Šta to znači? To znači da ja skriptu uploadujem na jedan server a server admin nekako raspodeljuje taskove na više web servera.
U suštini mi je problem kako da adresiram konkretan server preko kog želim da vršim serviranje za premium usere.

Možda ovo i nije pitanje za vas nego za admina :)
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: preusmeravanje saobraćaja za premium usere na dedicated server14.03.2007. u 11:29 - pre 208 meseci
A da pitas njih kako da se obratis 'konkretnom' serveru? Mislim, dzaba programiras ako nemas neke reference.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: preusmeravanje saobraćaja za premium usere na dedicated server19.03.2007. u 21:42 - pre 208 meseci
ako imas mogusnost da kontrolises brzinu protoka, ili prioritet, isporucivanja podataka pa tako daj premium userima veci prioritet/protokrecimo ogranici regularne korisnike na 30% ukupnog bandwitha koji se koristi
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: preusmeravanje saobraćaja za premium usere na dedicated server

[ Pregleda: 3246 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.