Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera

[es] :: Vodič za posao :: Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera

[ Pregleda: 5752 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

voxi

Član broj: 67178
Poruke: 328
*.skaut.net.



Profil

icon Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera09.03.2007. u 16:43 - pre 208 meseci
Student sam (III godina IT-ja sad ) e sad me interesuje kolika je sansa da dobijem preko ljeta praksu u nekoj firmi kao java programer (bez bilo kakve nadoknade) ako se uzme u obzir da poznajem objektno programiranje i javu kao programski jezik onoliko koliko pise u knjizi Misliti na Javi.

Dobro imam znanja i iz drugih oblasti ali konkreno mislim na java programera!


Hvala!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera09.03.2007. u 17:04 - pre 208 meseci
Ako si iz BG-a ili si spreman da se preseliš tamo za vreme trajanja prakse, imaš solidne šanse. Konkretnu ponudu možeš da, kada za to dođe vreme, postaviš u forumu IT berza poslova.
 
Odgovor na temu

voxi

Član broj: 67178
Poruke: 328
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera09.03.2007. u 17:21 - pre 208 meseci
Nisam iz BG ali mi to nije bitno mislim mogu se preseliti bilo koji grad iz
BiH ili Srbije ili Crne Gore pa u krajnjem slucaju i Hrvatska! Ovo pitam
posto nemam predstavu sta se tacno radi u firmama odnosno koliko je potrebno
to pocetno stanje da bih se moglo prikljuciti radu u firmi. I ono sto me
interesuje koliko firme su rade da prime studenta sa tim pocetnim znanjem i
da mu pomognu na pocetku (a ko zan mozda posle zavrsetka faxa imaju sigrnog
programera ako neko tako razmisljaju ljudi iz takvih firmi)
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera10.03.2007. u 08:24 - pre 208 meseci
Ovde možeš da pogledaš šta se trenutno traži:

http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma

A ovo su konkursi kojima je istekao rok važenja, ali takođe mogu da ti posluže da stekneš bolju sliku:

http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma

Da napomenem i to da je zlata vredno ako imaš neki projekat iza sebe, bilo šta opipljivo što bi firmi moglo da pomogne da stekne uvid u tvoje sposobnosti.
 
Odgovor na temu

voxi

Član broj: 67178
Poruke: 328
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera10.03.2007. u 10:41 - pre 208 meseci
Sto se tice ove bereze na ovom sajtu to pratim redovno vec vise od 1/2
godine, a de mi reci od prilike kakav bi taj projekat trebao da bude odnosno
sta da obuhvata znam da je malo nezgodno reci bas sta stvar je jedina u tom
sto ja ne znam da radim sa GUI u javi, a imam neki projekata manjih radjenih
ali u vb6

Hvala za ovo do sad
 
Odgovor na temu

zenon11
Misa Markovic
Predsednik sahovskog kluba
Beograd

Član broj: 100543
Poruke: 8
82.117.192.*

ICQ: 160
Sajt: www.serbianaart.com


Profil

icon Re: Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera06.04.2007. u 10:51 - pre 207 meseci
Sahovski klub Cukaricki iz Beograda (opstina Cukarica) vec 3 godine realizuje projekat prvog balkanskog internet sahovskog kluba (balkanchess), koji ce omoguciti svima da besplatno igraju sah putem interneta, chatuju, prate sahovsku skolu i treniraju sah. Projekat je slican projektima na adresi www.chessclub.com i www.playchess.com s tim da su server i klijent za igranje saha pisani u javi a na pomenutim adresama u C++. Trenutno na projektu rade 2 programera i potrebno nam je jos strucnjaka. Zavrseno je oko 80% projekta.

Trenutno zavrsavamo klijentsku aplikaciju za igranje saha - potrebne su dorade i poboljsanja narocito u brzini aplikacije i dizajnu. Klijentska aplikacija je dosta slicna jin aplikaciji http://www.jinchess.com/ , s tim da ima neka poboljsanja, ali sa druge strane zaostaje za kvalitetom sto se tice brzine. Kako je jin trenutno jedina aplikacija za igranje saha pisana u javi, zelimo da dostignemo njenu brzinu a sa druge strane zadrzimo poboljsanja i na taj nacin napravimo najbolju javinu aplikaciju za igranje saha putem interneta.

Ukoliko ima zainteresovanih volontera za rad na projektu molim da me kontaktiraju na [email protected] ili na tel (064) 179 05 83 kako bi se dalje dogovorili oko ukljucivanja u rad. Klijentska aplikacija i server su closed source.

Svi studenti koji zele da obave praksu neka se jave. Klub ce dati preporuke za buduci posao, a ukoliko projekat postane komercijalan postoje mogucnosti da ce neke programere zaposliti. Pozeljno je da programer zivi u bg, ali nije uslov.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kakve su sanse za praksu studenta u oblasit Java programera

[ Pregleda: 5752 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.