Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li spasa kod fleshovanja BIOS-a pogresnim BIOS-om

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Ima li spasa kod fleshovanja BIOS-a pogresnim BIOS-om

[ Pregleda: 2839 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Ima li spasa kod fleshovanja BIOS-a pogresnim BIOS-om22.02.2007. u 19:46 - pre 209 meseci
Prvo da objasnim malo problem: Imam plocu Asus A7V600-X ali prilikom skidanja BIOS-a nisam obratio paznju na ovo "X", i naravno nakon fleshovanja BIOS-a dok se podizao sistem izbacio mi je BIOS cheksum error, i podigao sistem sa diskete, na kojoj sam imao kopiju starog BIOS-a koji sam vratio. Kasnije sam skinuo BIOS bas za moju plocu i fleshovao ga bez problema. Sada moje pitanje je: Da li ce svaki put prilikom loseg fleshovanja PC da se podigne sa diskete? Ako je tako da li je to zbog podesavanja u prethodnom BIOS-u gde je ostalo da se podize sa diskete? Ili sam to ja imao samo srece? Molim nekoga da mi odgovori na ovo pitanje, da bih bio siguran da li ako nekome budem radio ovo i kada nisam siguran u dobru verziju BIOS-a mogu nesto da s...em. Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ima li spasa kod fleshovanja BIOS-a pogresnim BIOS-om22.02.2007. u 20:10 - pre 209 meseci
Veća je šansa da više ništa ne možeš da uradiš nego da će da se desi ovako. Imao si sreće što je uopšte krenuo u dizanje pa pronašao disketu i opravio se, nekad je baš gotovo i pomaže sam vađenje čipa. Kad radiš nešto takvo, triput meri.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ima li spasa kod fleshovanja BIOS-a pogresnim BIOS-om22.02.2007. u 20:18 - pre 209 meseci
Nisam bas najbolje shvatio ali mislim da te "vadi" sto je ploca crash free bios.
Potrazi manual za plocu na http://www.asus.com/products4....5&l1=3&l2=13&l3=61 i vidi sto ima zanimljivo a vezano uz to. Ima sigurno, ja vidio
:)

 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ima li spasa kod fleshovanja BIOS-a pogresnim BIOS-om22.02.2007. u 20:59 - pre 209 meseci
Tako sam i mislio da sam imao srece, ovo mi je prvi put da flashujem BIOS, i to iz radoznalosti, da sam morao da vadim chip ubio bih se jer je sve ovo bilo nepotrebno, ali ja sam ipak morao da probam :) Ipak svako iskustvo je vazno, pa ce mi i ovo moje posluziti ubuduce :)
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.eunet.yu.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Ima li spasa kod fleshovanja BIOS-a pogresnim BIOS-om27.02.2007. u 00:18 - pre 208 meseci
Ovaj put si imao srece,a inace to se lako resava programatorom i kosta 10 eu.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Ima li spasa kod fleshovanja BIOS-a pogresnim BIOS-om

[ Pregleda: 2839 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.