Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mala enkripcija : VB aplikacija sa PHP,ima li neko predlog / resenje ?

[es] :: PHP :: mala enkripcija : VB aplikacija sa PHP,ima li neko predlog / resenje ?

[ Pregleda: 2410 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
195.252.117.*



Profil

icon mala enkripcija : VB aplikacija sa PHP,ima li neko predlog / resenje ?15.02.2007. u 00:49 - pre 209 meseci
Pozdrav, nadam se da mi administratori nece zameriti ako sam malo omasio temu, posto nisam bio siguran da li ovde ili u VB,ali da sam tako postovao, isto bih ovo pisao :) Salu na stranu, ako neko ima neki konstruktivan predlog:
imam aplikaciju u VB-u(client) koja radi na korisnikovom racunaru i komunicira sa PHP-om na serveru, i sve to lepo sljaka.Ali,zbog specificnosti stvari,da sada ne ulazim u detalje, ta konekcija treba da bude sigurna odnosno da ne moze da se prostim snifovanjem mreznog adaptera "provali" kako aplikacija komunicira sa serverom i onda nesto "rucno" brlja,sto zapravo jeste bila situacija zbog koje sam primoran da ubacim neko (kakvo-takvo) kriptovanje...
Dakle, posto o kriptovanju ne znam skoro nista, sta mi predlazete kako izvesti najbolje VB -> PHP komunikaciju i to kriptovanu? Neki od postojecih algoritama za koji postoji podrska u samom PHP a moze se i naci kako kontrola ili nesto za VB, ili nesto trece? Ili mozda neka jako jednostavna enkripcija "ruccno" pisana po nekom algoritmu za koji bih se odlucio,ili nesto trece, cetvro... :)
Znaci ako neko ima neku dobro ideju,ili jos bolje iskustvo sa ovakvom stvari, recite. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
195.252.117.*



Profil

icon Re: mala enkripcija : VB aplikacija sa PHP,ima li neko predlog / resenje ?15.02.2007. u 13:35 - pre 209 meseci
ljudi jel moguce da nikome nista ne pada na pamet po ovom pitanju?
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: mala enkripcija : VB aplikacija sa PHP,ima li neko predlog / resenje ?17.02.2007. u 20:28 - pre 209 meseci
Ono sto sigurno imaju i PHP i VB to je base64 algoritam. Kod PHP-a to su funkcije: base64_encode() i base64_decode() , a u VB-u mislim da je Encode64() i Decode64(), ukoliko ih nemas u VB, posalji mi email da ti posaljem klasu i primer.

[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 17.02.2007. u 21:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 17.02.2007. u 21:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
195.252.117.*



Profil

icon Re: mala enkripcija : VB aplikacija sa PHP,ima li neko predlog / resenje ?18.02.2007. u 02:45 - pre 209 meseci
brainbuger hvala puno. Dao si mi pravi "trag" progooglao sam i nasao sve, klase za VB i objasnjenja za PHP za base64, tako da samo jos jednom mogu da kazem: hvala !
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.ispone.net.au.



+30 Profil

icon Re: mala enkripcija : VB aplikacija sa PHP,ima li neko predlog / resenje ?18.02.2007. u 10:42 - pre 209 meseci
Samo pazi...

Za ljude koji hoce da provale kako tvoj program komunicira sa PHP-om base64 je NISTA, BAS NISTA!! Tj base64 nije nikakva prepreka za doticne osobe...

Dok s druge strane za obicnog korisnika to je spansko selo....


Poz
sale

Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: mala enkripcija : VB aplikacija sa PHP,ima li neko predlog / resenje ?

[ Pregleda: 2410 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.