Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom

[ Pregleda: 2693 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

insomniac
Predrag Blagojevic
Beograd

Član broj: 11338
Poruke: 4
195.252.124.*

ICQ: 30076282


Profil

icon QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom16.06.2003. u 15:29 - pre 253 meseci
1. QuickReport:
Imam problema sa alokacijom/dealokacijom memorije pri startovanju i gasenju report preview forme. Naime, svaki put kada se preview startuje i ugasi, kolicina zauzete memorije se samo povecava, a ne oslobadja! Komponenta stoji na formi koju kreiram dinamicki i oslobadjam pri gasenju, tako da bi i QR trebalo da se unistava sa Owner-om, sto se ne dogadja. Jedini slucaj u kome se memorija oslobodi je kada se aplikacija zatvori.
Uradio sam test aplikaciju sa dve forme i QuickReport komponentom ali i dalje ostaje ovaj problem.
Da li je neko imao slicnih problema i da li zna kako da ih resim?

2. QRDesigner
Ako je neko imao prilike da radi sa ovim paketom, mozda mi moze pomoci.
Desava mi se to da se cela aplikacija smrzne ili u najboljem slucaju pukne, kada vise puta uzastopce startujem QReport Designer.
Ako neko zna u cemu bi mogao da bude problem, bio bih mu veoma zahvalan na pomoci!

Takodje, svaki savet ili neki koristan link je dobrodosao!

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom16.06.2003. u 19:09 - pre 253 meseci
jedan kratak savet. batali QuickReports. prilično je bugovit, a naročito za ozbiljnije poslove.

čak ga je i borland batalio u novom delphiju. pređi na raveReports, ili neki alternativni/napredni način kreiranja izveštaja (xml fajlovi, xsl/t konverzija, xml:fo, apače fop, ;)
 
Odgovor na temu

insomniac
Predrag Blagojevic
Beograd

Član broj: 11338
Poruke: 4
62.169.131.*

ICQ: 30076282


Profil

icon Re: QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom17.06.2003. u 00:18 - pre 253 meseci
Problem je sto radim na projektu koji se radi vec vise od 5 godina i ne mogu ja da odlucujem o report generatoru... :(
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.pexim.co.yu



+62 Profil

icon Re: QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom17.06.2003. u 17:31 - pre 252 meseci
Ako je QR neizbezan, onda trazi od onoga ko finansira projekat (gazda?) da kupi QuickReport Pro (ili tako nekako). Potrazi po dokumentaciji QR-a za sajt na kom se mogu videti detalji o tome.
Inace, QR je sam po sebi - djubre. Doduse, mozda i namerno - da bi ljudi kupovali pro verziju...?

Rajko
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.pexim.co.yu



+62 Profil

icon Re: QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom18.06.2003. u 10:45 - pre 252 meseci
Ajde da dodam jos malo na temu QR-a.
Svojevremeno sam radio sa njim (pre par godina) i takodje imao problema; doduse bila je to verzija za Delphi 4 (poslodavac odlucivao). Koliko sam zakljucio, svi njegovi bug-ovi nastaju od loseg rukovanja background thread-om.
1) Kad se aplikacija smrzne, to je zato sto VCL thread uleti u klinch (deadlock) sa tim thread-om.
2) Memory-leak nastaje zato sto QR prvo pokusava da ubije thread, pa tek onda da dealocira memoriju. Posto se to nikad ne desi (bug), svi handle-ovi (od preview forme pa sve do njenih komponenata) ostaju 'zivi'. A kako se to onda sve ne zakuca? Pa, recimo da su se setili da u waiting petlju stave Application.ProcessMessage...jedino sto iz nje nikad ne izadju...
3) AccessViolation - (te probleme sam ja imao) nastaje kad thread pokusava da izvrsi neki event ili metodu svog owner-a (preview forme) kad sama forma vise nije dostupna (handle discardovan). I tacno tako: AV nastaje u trenutku ubijanja preview forme; ne uvek, vec po nekom slucajnom obrascu.
Sve u svemu, klasican primer amaterskog programiranja.

Rajko
 
Odgovor na temu

insomniac
Predrag Blagojevic
Beograd

Član broj: 11338
Poruke: 4
195.252.124.*

ICQ: 30076282


Profil

icon Re: QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom18.06.2003. u 12:15 - pre 252 meseci
Rajko, hvala ti na detaljnom odgovoru!
Skoro sam dosao u firmu koja radi projekat koji je dogurao do verzije 5. Ni meni nije jasno kako su to uspeli, kada koriste bugovite komponente!?! Ali sta je tu je... Jedino sto ja moram da uradim jeste da pokusam da nadjem bug, sto mi izgleda kao nemoguce!
Imas li predlog kako da resim problem sa memory leak-om? Odakle da pocnem?

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: QuickReport & QRDesigner - problemi sa memorijom

[ Pregleda: 2693 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.