Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!

[es] :: Hosting :: Domeni :: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!

[ Pregleda: 4585 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GRocky
Rodic Vladimir
Novi Sad

Član broj: 77687
Poruke: 54



+1 Profil

icon Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!03.02.2007. u 13:02 - pre 209 meseci
Jedan hosting provider mi nudi uslugu zakupa domena i hosting. On je reseller za namecheap.com
Rekao mi je da ce registrovati domen na moje ime. Kako da se osiguram da ce tako i biti, tj. kako da proverim da je domen registrovan na moje ime i da li cu ja tada moci da jednog dana prebacim domen na neki drugi hosting, bez da me ovaj ucenjuje....
Ja sam mislio da je za ovo potrebno da imam svoj account na www.namecheap.com da bih mogao da podesava na koji hosting hocu, znaci mozda ce i stojati na namecheap-u da je domen na mom imenu, ali da mozwe da mu menja postavke samo onaj sa cijeg accounta je domen registrovan.

U principu znam ja da bi najpametnije bilo da sam registrujem domen na namecheap-u ali nemam elektronsku karticu :(
A sa time u vezi, za nekoga ko je zakupljivao sebi domen na namecheap-u ako bih nasao nekoga ko ima elektronsku karticu (na pr. Visa Virtuon) da li mogu ja da registrujem svoj account na namecheap a da placam sarazlicitih kartica, znaci danas sa karticom od prijatelja, a sutra sa svojom i tako...
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!03.02.2007. u 13:46 - pre 209 meseci
probaj sa whois kod googla
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Moderator
Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!03.02.2007. u 13:46 - pre 209 meseci
Evo ti adresa gde mozes da proveris na koga je registrovan domen i na kojim je serverima.

http://www.whois.ws/

Pozz
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
87.250.46.*

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!03.02.2007. u 14:12 - pre 209 meseci
Nijedan ozbiljan hosting provajder te nece ucenjivati za tvoj domen.
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Moderator
Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!03.02.2007. u 19:46 - pre 209 meseci
Citat:
Noe: Nijedan ozbiljan hosting provajder te nece ucenjivati za tvoj domen.


Da ali nijedan ozbiljan provajder nece registrovati tvoj domen na sebe.
Sad je samo problem znati koji je to ozbiljan provajder.

Pozz
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
212.200.176.*

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!04.02.2007. u 02:31 - pre 209 meseci
Citat:
GRocky:
U principu znam ja da bi najpametnije bilo da sam registrujem domen na namecheap-u ali nemam elektronsku karticu :(
A sa time u vezi, za nekoga ko je zakupljivao sebi domen na namecheap-u ako bih nasao nekoga ko ima elektronsku karticu (na pr. Visa Virtuon) da li mogu ja da registrujem svoj account na namecheap a da placam sarazlicitih kartica, znaci danas sa karticom od prijatelja, a sutra sa svojom i tako...

Najbolje je da uzmeš od nekoga karticu i sam registruješ, tako ti je najsigurnije. Kod drugih sajtova sa plaćanjem nije problem da imaš različito ime na kartici i tvoje ime, takođe i za promenu kartice. Ne znam za namecheap, njega nikada nisam koristio.
 
Odgovor na temu

GRocky
Rodic Vladimir
Novi Sad

Član broj: 77687
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!04.02.2007. u 09:37 - pre 209 meseci
Citat:
kebic: Da ali nijedan ozbiljan provajder nece registrovati tvoj domen na sebe.
Sad je samo problem znati koji je to ozbiljan provajder.

Pozz


Teska vremena su dosla pa nemam bas para za "ozbiljnog" hosting provajdera. Ozbiljan je onaj koji ima svoju firmu registrovanu i potpisuje ugovor u kome se sve specificira. E posto ja hosting uzimam kod "divljaka" mene zanima kako cu ja moci da promenim SAMO HOSTING za MOJ domen ako to jednog dana odlucim. Znaci koliko sam ja shvatio sa WHOIS proveravam da li je domen registrovan na mene i to je OK, ali me zanima sada kako cu JA promeniti parametre servera jednog dana ako hocu da promenim hosting provajdera. Znaci ne zelim uopste da razmisljam da li provajder hoce ili nece to da mi ucini.

Citat:
D.i M.e: Najbolje je da uzmeš od nekoga karticu i sam registruješ, tako ti je najsigurnije. Kod drugih sajtova sa plaćanjem nije problem da imaš različito ime na kartici i tvoje ime, takođe i za promenu kartice. Ne znam za namecheap, njega nikada nisam koristio.


E sada zanima me da li neko ko je koristio namecheap zna da li je ovo moguce da ja sa tudjom karticom registrujem domen na moje ime a ko je registrovao na nekom drugom sajtu na taj nacin domen da mi kaze na kom i sa kojom karticom
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
87.250.46.*

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!04.02.2007. u 13:36 - pre 209 meseci
Citat:
GRocky:Teska vremena su dosla pa nemam bas para za "ozbiljnog" hosting provajdera. Ozbiljan je onaj koji ima svoju firmu registrovanu i potpisuje ugovor u kome se sve specificira. E posto ja hosting uzimam kod "divljaka" mene zanima kako cu ja moci da promenim SAMO HOSTING za MOJ domen ako to jednog dana odlucim. Znaci koliko sam ja shvatio sa WHOIS proveravam da li je domen registrovan na mene i to je OK, ali me zanima sada kako cu JA promeniti parametre servera jednog dana ako hocu da promenim hosting provajdera. Znaci ne zelim uopste da razmisljam da li provajder hoce ili nece to da mi ucini.


1. "Ozbiljan" hosting provajder ne mora uvek da bude skuplji od "divljaka" :)

2. Najbolje ti je onda da ti neko registruje domen pa odmah nakon registracije prebaci na tvoj nalog ( kod istog registra )koji kod mnogih registra mozes otvoriti FREE. Za tako nesto onda tebi ne treba kartica a posle radis sa domenom sta hoces dok ne istekne. tek tad ce ti trebati kartica , onda mozes ponovo da ga prebacis na neciji nalog da ga produzi, da u medjuvremenu obezbedis svoju karticu ili da da das nekom ko ima karticu pristup nalogu da domen produzi za tebe.

3. Malo manje "paranoje" ne bi bilo na odmet. Ne kazem da nema prevara ali ako pazi sa kim radis neces imati problema. Uzgred i kod nekih stranih hostera i "registra" mozes lako ostati bez domena tj biti prevaren, tako da to nije situacija specificna za nase trziste.

Takodje i velike kompanije mogu biti veoma problematicne recimo registerfly koje je ICANN.
 
Odgovor na temu

|MilaN|
MilaN Nastic
Student
Vranje/Nis

Član broj: 10747
Poruke: 94
*.air.my-its.net.

ICQ: 124394776


Profil

icon Re: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!06.02.2007. u 02:27 - pre 209 meseci
To shto dobijesh iz whois baze je ono shto napishe osoba koja registruje domen.. dakle moze da napishe shta hoce :)

Ja koristim usluge namecheap-a, i mozesh bez problema placati razlichitim karticama.. ne prave nikakve probleme. Takodje, preporuchio bih ti da registrujesh sebi account na namecheap (besplatno je), i kad ti taj "divljak":) regne domen, zatrazish od njega da ga prebaci na tvoj nalog (takodje je besplatno). Postupak prebachaja sa jednog naloga na drugi traje nekih 3-4 klika :)

Imash u njihovom FAQ objashnjeno kako se to radi..chisto da te ne pravi taj tvoj ludog sluchajno.. i da, pass od naloga nikako nemoj da mu dajesh, samo tvoj user na namecheapu :)



MilaN
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Registracija domena od strane providera na MOJE ime !!!

[ Pregleda: 4585 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.